Zánět ledvin u dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
37
1.4.22 22:15

Zánět ledvin u dítěte

Dobrý den,
Potkal se někdo z vás se začínajícím zánětem ledvin u dítěte? Syn má pravděpodobně po léčbě antibiotiky 3 dny horečky a n pohotovosti mu zjistili malinko krve v moči a crp měl 16. Mám to prý zkusit doma rozhnat a jestli to nepomůže, tak v neděli se hlásit na příjmu v nemocnici. Podávám mu urologický čaj s domácími brusinkami a přes pás má ovázanou šálu aby měl ledviny v teple.. Co víc se dá ještě pro něj udělat? Případně jak probíhá léčba v nemoci a jak dlouho může být hospitalizace? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.4.22 22:29

Dobrý den, obě děti prodělaly zánět ledvin jako 3.-mesíční kojenci.. U jednoho důsledek reakce na Rotarix, u druhého nevíme.. S oběma jsem byla cca týden v nemocnici- dostávali antibiotika infuzí a zavodňovali je taky infuzema.. Po propuštění ještě na cca 10 dní antibiotika v sirupu a pravidelné kontroly moči a 1× za rok ultrazvuk ledvin.. U mimin se to rádo vrací, u nás do cca půl roku, to už jsme v nemocnici nebyli, jen ATB sirup a kontroly moči, hlídat teplotu a hodně pít.. Dr. nám pak dala pár papírků na vyšetření moči doma, ale jakmile to dítě jednou prodělá, už to poznáte- moč je zkalená a páchne jinak než obvykle (po amoniaku). U nás bylo ještě zvracení, průjem, teplota až horečka a neklid, plačtivost, nechutenství- zcela nespecifické příznaky.. Jediné, co upozorňovalo na problém s močovými cestami byl hlen v plence v místě přirození- vypadal jako hnisavá rýma..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.22 22:54

Dobrý den, nepišete kolik je synovi. Můj syn prodělal zánět v necelých 2 měsících. Měl zvýšené teploty, v moči zjištěn zánět. Následně v nemocnici zjištěn zánět ledviny, která byla nedovyvinuta (zjištěno až v nemocnici) a měl tam reflux. Byli jsme v nemocnici 10 dní, antibiotika podávány do infuze. Následně zajišťovací léčba antibiotiky (v minimální dávce). Ve 2 letech chirurgické odstranění ledviny. Nyní je mu 11 a druhá ledvina naštěstí funguje bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
18298
1.4.22 22:58

U nas u dcery stejne priznaky jak u anonymniho tulipanu - vypadalo to dlouho jako strevni chripka. Na pohotovost jsme jeli ve chvili, kdy jsem dceru nemohla za nic na svete probudit. Krev ani hlen v plence nebyl, ale moc zapachala dalo by se rici trochu jako mysina, hodne cpela. Ale toho jsem si vsimla az ve chvili, kdyz bylo dite skoro bezvladne. CRP take bylo pri prvnim odberu jen mirne zvysene, ale nez se udelala kultivace, tak zacala hodne stoupat horecka, takze nejspis nastoupalo pak i CRP.

Nicmene nejak mi neni jasne, proc by dite z uzivani ATB melo dostat zanet ledvin, klidne se necham poucit. Nebo jsem to cele nejak nepochopila :think:. Dceri naopak delali kultivaci, aby vhodna ATBnasadili. Nebo mel ATB pred delsi dobou a je oslabeny a znovu nemocny?

Kazdopadne :hug:. U nas ATB nastesti pomohla do 24 hodin a dite bylo zas vesele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6319
1.4.22 23:05

@leeway
Po léčbě ATB znovu bakteriální zánět a zrovna v ledvině? No moc se mi to nezdá. Kdy měl nasazená ATB, kdy skončila léčba, jaká ATB užíval?

Přítomnost červených krvinek v moči není korelátem zánětu bez současného zánětlivého nálezu.

Spíše bych to viděl na nějakou virózu, po 3 dnech zánětu v ledvině by bylo CRP vyšší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
1.4.22 23:11

Stalo se nám něco podobné. Syn byl nemocný a měl ATB. Když se téměř uzdravil, začal se stěžovat na bolest břicha. Popoledni zaspal a když se vzbudil byl bílý jak stěna a plakal bolestí. Šli jsme na pohotovost. CRP zvýšené, v moči měl bílkoviny. Ale dobíral ATB tak řekli, že mu nemůžou nijak pomoct. Vzali jsme ho domů, zaspal a ráno se vzbudil zdravý. Nic ho nebolelo, chodili jsme půl roku s močí na kontrolu a nic tam nikdy neměl. Nechápu doteď co mu bylo. Ale v čekárně na pohotovosti téměř odpadl od bolesti a jak byl bílý, tak jsem si nadávala, že jsem nevolala rychlou, vypadal strašně. Čekali jsme tam dvě hodiny, kdy mi plakal a hroutil se bolestí. A ráno ůplně zdravé dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
1.4.22 23:16

Synovi je 5,5 let. Na pohotovosti mi bylo řečeno, že atb Ospen zcela vzácně mohou bakterie z krku (třeba při léčbě angíny) přemístit do ledvin, kde se vzhledem k nízké imunite například po prodělaném kovidu (konec ledna) začnou ty bakterie množit a vyvolají zánět ledvin.. Atb dobral minulý čtvrtek, na to mu doktorka udělala sedimku a výtěr z krku (ten výtěr jsem požadovala před nasazením atb, ale prý tam je doktor ona a ne já).. Výsledky v pořádku.. V úterý opět kašel, ve středu horečka 38,3 ráno 🤷‍♀️ teploty pak střídavě až do dneška kdy začal často čůrat a opět teplota 38.. 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6319
1.4.22 23:20

@leeway
ATB nic nepřemisťují, Ospen není na močovou infekci použitelný, tudíž není vyloučeno, že se po léčbě angíny rozjela pyelonefritida.

Močové infekce jsou způsobené bakteriemi, které angíny nezpůsobují.

Tam bych ale čekal zejména větší množství leukocytů v sedimentu než jen ojedinělé erytrocyty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8402
1.4.22 23:24
@stankaSR píše:
Stalo se nám něco podobné. Syn byl nemocný a měl ATB. Když se téměř uzdravil, začal se stěžovat na bolest břicha. Popoledni zaspal a když se vzbudil byl bílý jak stěna a plakal bolestí. Šli jsme na pohotovost. CRP zvýšené, v moči měl bílkoviny. Ale dobíral ATB tak řekli, že mu nemůžou nijak pomoct. Vzali jsme ho domů, zaspal a ráno se vzbudil zdravý. Nic ho nebolelo, chodili jsme půl roku s močí na kontrolu a nic tam nikdy neměl. Nechápu doteď co mu bylo. Ale v čekárně na pohotovosti téměř odpadl od bolesti a jak byl bílý, tak jsem si nadávala, že jsem nevolala rychlou, vypadal strašně. Čekali jsme tam dvě hodiny, kdy mi plakal a hroutil se bolestí. A ráno ůplně zdravé dítě :nevim:

zřejmě jej začalo bolet břicho, žaludek nebo střeva z těch ATB, mohl mít i křeče, to ta bolest

crp vyšší – ještě při doznívajícím infektu, bílkovina v moči detto
ráno mu už bylo dobře, křeče přešly a bylo to OK, to je dobře

zřejmě o nic zásadního nešlo – stane se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
1.4.22 23:27

@Doctus
No já nejsem lékař, však už mi to pediatrička vysvětlila 🙊 pouze cituji co mi bylo řečeno dnes na pohotovosti..
Ale třeba mi můžete poradit co víc pro něj můžu udělat aby se mu to spíš lepsilo než rozjelo? 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2200
1.4.22 23:46

Dceři bylo 18 měsíců. Měla vysoké horečky, zimnici. Moč nebyla nijak zabarvená ani nepáchla. Týden jsme byli v nemocnici dostávala kapačku antibiotik. Kontrola ledvin ultrazvukem. Doma ještě 14 dní antibiotika. Hlídat pitný režim. Pak měla ještě 2× zánět močáku, ale to už byla starší a dokázala si říct, že jí to pálí na wc. To už jsme léčily antibiotiky doma + nějaký brusinkový sirup z lékárny a čaj na močové cesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat