Zánět močáku - 13 let

Anonymní
17.8.21 22:55

zanet mocaku - 13 let

Ahoj,
je mi teprve 13 let a vim, ze tady nemám co dělat, ale s mamkou nemám vůbec dobrý vztah a nemám s kym si o tomto popovídat, na internetu jsem se nedocetla nic o tom, zda muzu dostat zánět močového měchýře, když je mi 13 let, nebo spis jestli je riziko velké…
už hodne dlouho me totiž bolí kolem mocaku, bolest trva chvíli a není nijak velká, na záchod chodím normálně, žádná krev v moci ani žádná únava, nic, mam z toho fakt strach…
ale jak říkám, nemám se komu s tímto svěřit…
mozna znim jak totální blbec, ale na internetu jsem se docetla něco o otravě krve a tak…
muže to být třeba i tím, ze spim s otevřeným oknem? ale přijde mi to divny, ze to trvá už par měsíců…
fakt bych byla moc vdecna za každou normalni odpověď a ne nejakej hate…
dekujuuu <3

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1799
17.8.21 23:09

Ano, u dívek/žen je riziko obecně vyšší než u mužů. Souvisí to s anatomií. Riziko se dál zvyšuje u sexuálně aktivních žen nebo se špatnými hygienickými návyky nebo nevhodnou volbou spodního prádla. Ale „běžná“ infekce močových cest bývá spojená s celkovými příznaky (horečka atd.).
No a jak jsi na tom s menstruací? Není bolestivost/diskomfort spojená s menstruačním cyklem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 23:16

@Sue2008 moc dekuju za odpověď, prave ze ne, menstruace mi skočila 14 dni zpatky a az zase dneska me to chvíli bolelo…

• Citovat
  • Nahlásit
21
17.8.21 23:20

Ahoj, ked som mala asi 16 tiez som trpela castym zanetom mocovych ciest. V zimnom obdobi sa mi to vracalo kazdy mesiac a stale v horsej forme. Urolog do mna cpal stale iba antibiotika, ale tie to na par dni/tyzdnov vyriesili a potom sa to vratilo zasa a silnejsie. Az sa mi ten zanet dostal na gynekologicke cesty a to teda nebolo nic prijemne. Mala som aj krv v moci potom. Az som to nakoniec vyriesila sama tak, ze som prestala chodit k lekarovi, zacala som sa prelievat vodou a urologickym cajom. Fakt dbaj na to, aby si denne vypila minimalne 2 a pol litra tekutin, pi kazdu chvilu. A zmenila som stravu, zacala som jest viac zdravo, vela salatov, ovocie, eliminovala som cukor a bielu muku a div sa svetu, teraz mam 24 rokov a uz sa mi to odvtedy nevratilo. V zimnych mesiacoch nosit pod kalhoty pucochy. Ale to pitie dostatocneho mnozstva tekutin je najviac dolezite, caste mocenie vyplavi bakterie, ktore by to mohli sposobit a bude to v pohode. Verim, ze je to neprijemne, ale kludne to povedz rodicom, nechapem, preco by sa tym nemali zaoberat, je to predsa tvoje zdravie. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 23:23

@klokanncek mooc dekujuu!! hodne jsi mi pomohla

• Citovat
  • Nahlásit
25844
18.8.21 06:43

To tě máma nevezme k doktorovi, když ji řekneš, že tě bolí mocak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
18.8.21 22:33

Zajdi k doktorce. A kdyby ne, tak se v lekarne daji koupit ty pasky na samovysetreni moci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat