Zánět močáku nebo jiný problém?

3774
26.8.20 19:11

Zánět močáku nebo jiný problém?

Ahoj, prosím o Vaše názory.. mám doma dcerku 2 a půl roku.. od března je přes den bez plinek, na noc ještě má, ale přes den už nebyl cca od června problém, že by se mi pocuravala, spíš výjimečně. Jenže zhruba poslední měsíc se to nějak zhoršilo a vždycky si řekne, že potřebuje čůrat, až když už má cvrknuto v kalhotkách… Když ji na nočník neposadim já z vlastní iniciativy, tak si VŽDYCKY ucvrkne a pak až si teprv řekne a už u toho pomalu kříží nohy.. nejdřív jsem si říkala, že asi nemá čas, taky hodně pije, tak možná nějak nestíhá to vnímat, ale už je to docela dlouho a přijde mi to divné… Myslíte, že je to normální a spraví se to časem a nebo mám radši zítra zavolat doktorce a otestovat ji na zánět močáku? Je možný, že by ten zánět měla měsíc? :? Děkuju za vaše rady a zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3774
26.8.20 19:17

Zapomněla jsem dodat, že jiné problémy nemá.. žádná teplota, když jsem se jí několikrát ptala, jestli ji to nebolí, když čůrá, tak mi řekla, že ne.. ani si na nic nestezuje.. a s tou doktorkou váham proto, že naposledy, když jsem měla podezření, jestli nemá zánět, tak nám z moci vyšlo, že ano jen proto, že byla špatně umyta, takže zkreslený výsledek, tak aby to nebylo znova to samé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
26.8.20 19:52

Kdyby to byl zánět, většinou by u toho mělo být pálení a řezání, to už by dcera asi řekla, že ji to bolí při čůrání. Zeptej se ji. Na druhou stranu chytnout moč a odnést ji dětskému aby ji vyzkoušel papírkem pro klid duše bude asi dobrý nápad.
Mně malá občas předvedla takový divný den, kdy se třeba i 3× počůrala, když už byla tak půl roku bez plenky. Když to u vás trvá tak dlouho jak píšeš, zašla bych s tou močí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
26.8.20 20:01

@Venceslavka právě že jsem se jí ptala několikrát a vždycky řekla, že ne… A tu moc bych jim tam odnesla, ale bojím se, že bude výsledek zase zkreslený a dostane třeba ATB zbytečně… No zítra zavolám naší doktorce a domluvím se s ní… Spis mě zajímalo, jestli nemá někdo zkušenost, že by takhle byl dítko bez plin v pohodě a pak se zase vrátilo k tomu cvrkani do kalhot… Někde jsem slyšela, že je to normální, že se to stává, když se učí něco nového, tak nějakou dovednost jakoby na nějaký čas zapomenou a pak se to zase srovná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
26.8.20 20:24

@darekp tak to určitě zopakovat moč, když jednou už pozitivní byla, sice teda pravděpodobná kontaminace, ale bakterie tam byly a ona má příznaky, sice bez pálení, bez teplot, ale ne úplně v normě. Zatím můžeš zkusit dát brusinky. A další odběr bych nejdřív vykoupala a až pak nabirala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
26.8.20 20:28
@Venceslavka píše:
@darekp tak to určitě zopakovat moč, když jednou už pozitivní byla, sice teda pravděpodobná kontaminace, ale bakterie tam byly a ona má příznaky, sice bez pálení, bez teplot, ale ne úplně v normě. Zatím můžeš zkusit dát brusinky. A další odběr bych nejdřív vykoupala a až pak nabirala.

Ale to bylo už před půl rokem, nakonec se z toho vyklubalo něco jinýho (už si nevzpomínám), to ještě pliny měla a bylo to teda v té nejhorší době covidu, takže sestra udelala test v ordinaci a ten ji vyšel, že je to blbý, ale pak se ukázalo, že to bylo právě tou kontaminací… Ale děkuju, zítra zavolám doktorce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
26.8.20 20:54

@darekp
Já teda myslím, že je u dětí tohle normální. „Zapomenou“ se a řeknou v podstatě, až když to teče, a pak se to snaží zastavit i ušima… :-)
Staršímu se to taky stávalo. Drží, drží, do poslední chvíle, než si cvrkne. Teď už ne (3,5), ale před rokem ano.
Já bych za tím zánět močáku nehledala - vždyť u zánětu by plakala bolestí. Nevím, jestli jsi někdy zánět močáku měla, ale ta bolest je teda dost ostrá a čůráš třeba co 2 minuty pár kapek, s šílenou bolestí a krví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
26.8.20 21:26
@Whitedog píše:
@darekp
Já teda myslím, že je u dětí tohle normální. „Zapomenou“ se a řeknou v podstatě, až když to teče, a pak se to snaží zastavit i ušima… :-)
Staršímu se to taky stávalo. Drží, drží, do poslední chvíle, než si cvrkne. Teď už ne (3,5), ale před rokem ano.
Já bych za tím zánět močáku nehledala - vždyť u zánětu by plakala bolestí. Nevím, jestli jsi někdy zánět močáku měla, ale ta bolest je teda dost ostrá a čůráš třeba co 2 minuty pár kapek, s šílenou bolestí a krví.

No právě že jsem zánět močáku měla a byla to teda hrůza, právě mi to taky moc nesedí… A ona jako nechodí a necvrka každých pět minut, ale hodně pije a pak si prostě řekne až když to má na krajíčku… Jako kdyby to takhle bylo od začátku, tak to neřeším, ale když už si říkala krásně a byla skoro pořád suchá, nehoda jen občas, tak prostě přemýšlím, čím by to mohlo být, že se takhle vrátila o krok zpět :think: tak me napadlo i ten močák no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
26.8.20 22:31

@darekp

Hele, ale ona se nepočůrá úplně. Jenom si cvrkne. Má pocit, že to má pod kontrolou, ale nemá. A já myslím, že je to v poho, vždyť je ještě malinká, za 1/2 roku za rok se to stávat nebude. Rozhodně bych to nepovažovala za krok zpět. Prostě zkouší, co vydrží :-)))
Zánět močáku jsi měla, víš jaké to je. Já měla dvakrát, bolest ukrutná. Nedovedu si představit, že by to dítě dalo bez breku. Byla bych v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
27.8.20 06:16
@Whitedog píše:
@darekpHele, ale ona se nepočůrá úplně. Jenom si cvrkne. Má pocit, že to má pod kontrolou, ale nemá. A já myslím, že je to v poho, vždyť je ještě malinká, za 1/2 roku za rok se to stávat nebude. Rozhodně bych to nepovažovala za krok zpět. Prostě zkouší, co vydrží :-)))
Zánět močáku jsi měla, víš jaké to je. Já měla dvakrát, bolest ukrutná. Nedovedu si představit, že by to dítě dalo bez breku. Byla bych v klidu.

Děkuju, snad máš pravdu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
27.8.20 11:43

Děkuju za rady, nakonec jsem dneska ráno mluvila s doktorkou a zavezla ji tam moc a je čistá, takže jsem strašně ráda a konečně jsem si po měsíci oddychla… Přece jenom mi to pořád leželo v hlavě, co když nahodou je nemocná, pak zase že je to nesmysl a pořád dokola :zed: tak mám konečně jasno :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
29.8.20 10:53

@darekp tak super a máš klid. Teď to zkusit na dceři vypozorovat, že se jí chce a motivovat jít raději dřív než pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
29.8.20 13:12
@Venceslavka píše:
@darekp tak super a máš klid. Teď to zkusit na dceři vypozorovat, že se jí chce a motivovat jít raději dřív než pozdě.

No většinou, když vidím, že asi chce a chci ji dát vyčůrat, tak se začne vztekat nebo utíká pryč a tlemí se :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama