Zánět průdušek a kojení, jak léčit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 13.01.10 12:15
Zánět průdušek a kojení, jak léčit?

Mám takovou chronickou chorobu, vždy to začne rýmou, pak to vleze na hlasivky, kašlu a pak na průdušky. Momentálně jsem ve fázi chraptění a struhadla v krku.
Minulý rok jsem si to vyžrala, promarodila jsem 2 měsíce před porodem a rodila s těma napadenejma průduškama. Doktorka mi nedala atb a jitrocelový sirup nepomohl.
Prosím, můžete mi něco účinného poradit? Ještě kojím, tak myslím, že návštěva u mudr je zbytečná, mi stejně poradí jen ten sirup.
Synek má momentálně angínu, tak bere Ospen. Mám strach, jestli nechytil stejný bacil ode mne, ale příznaky má úplně jiné :nevim:

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 13.01.10 12:59

Já jsem během těhotenství a kojení měla zánět průdušek i zánět dutin několikrát.Brala jsem ATB.Penicilinová a amoxicilinová.Ta jsou v těhotenství i při kojení naprosto bezpečná.

To,že se během těhotenství a kojení nemůžou brát v odůvodněném případě ATB,považuju za histerii,popř.za přežitek některých starších praktiků,kteří se bojí ATB dát.Bojí se,protože dřív nebyla podpora kojení,tak to neznají.

Mě řeklo několik lékařů nezávisle na sobě,že do MM se vstřebá skutečně stopové množství léku.To,že je na příbalovém letáku napsané,že lék nesmí brát těhotné i kojicí ženy je proto,že se farmaceutické firmy chrání před případnými žalobami a soudními spory.Kdyby se např. stalo něco,co vůbec nesouviselo s použitým lékem a žena to chtěla na lék svést.Tím,že tam napíšou po poradě s lékařem,jasně převedou odpovědnost na lékaře.Nejde jim o novodobé výzkumy,ale o sebe.A je to logické.

Nechci tu hlásat,že je dobré dávat ATB při každém zakašlání,ale infekční zánět průdušek je daleko víc nebezpečný,než použitý lék.A infekci jitrocelem nevyléčíš.Vyh­ledala bych ještě jiného lékaře.Věřím,že by měl jiný názor.

Brala jsem ATB i v době,kdy brala ATB malá,brala taky Ospen,vždy jsem to konzultovala se svým doktorem,dětskou lékařkou i lékárníkem.Jsem ráda,že se nedrží starých zažitých tradic.Všichni shodně řekli,že penicilinová ATB jsou bezpečná v těhotenství i kojení.Jejich rozumné užití je lepší než přecházet infekci.

fidla
Kecalka 469 příspěvků 13.01.10 13:02

Marodila jsem s pruduskami o vanocich, dr,mi dala atb Augmentin, je sice sirokospektralni, ale pri kojeni neni moc na vyber. Jeste jsem k tomu dostala Stoptussin a na noc Protazin, abych se vubec vyspala…Tak se brzo uzdrav :mavam:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 13.01.10 13:06

Ještě jsem chtěla dopsat,že při prvních příznacích používám tablety Sinupret - hlavně na zánět dutin,sprej Bioparox,Mullerovi šalvějové pastilky - na hlasivky a bolest v krku,sirup Vincentka s Mateřídouškou­.,různé Mullerovi sirupy,Thymomel­.Vše jsou to přírodní prostředky,někdy pomůžou,někdy ne..

Ale upozorňuju,že skoro na všech z nich je napsáno něco ve smyslu V těhotenství a kojení jen po dohodě s lékařem!! :mrgreen: :lol: Ze stejného důvodu.Firmy se chrání.Např.na Neoanginu to ještě před rokem napsáno nebylo.Dnes už ano.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 14.01.10 13:16

Děkuji za názory, zítra se tedy vypravím k doktorce i já.

aji
Kecalka 190 příspěvků 15.01.10 13:17

já bych zkusila raději COLOSTRUM než antibiotika, ta zbytečně rozhodí organismus

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 15.01.10 15:32

Aji to mi připomíná kolostrum, to první MM :lol: Že ono to bude homeopatikum? Njn, já už na homeopatii nevěřím, ale i tak dík za tip.

aji
Kecalka 190 příspěvků 15.01.10 18:19

je to opravdu první mléko, co používáme my je od kraviček, z 99% stejné, jako lidské…není to homeopatikum, nastartuje imunitu a výkon člověka, identifikuje cizí organismy v těle a likviduje je

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 16.01.10 22:42

Tak jsem si to Colostrum našla na netu. Hmm, to stojí za vyzkoušení :think:

aji
Kecalka 190 příspěvků 17.01.10 21:25

určitě to za to stojí, hlavně vyber nějaké kvalitní :palec:

2010
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.10 08:34

Zánět průdušek?–Nevěřil jsem ale fakt to funguje do 10 dnů jste bez potíží.
Betavid+Lutein -asy 80 kč
Bromelain+Papain-asy 130kč
C-komplex–asy 150kč
od každého 1 tabletu 3× denně půl hodiny před jídlem.Je to paráda v noci se nedusit a nebudit manželku.Pepa

Možno doplnit aloevera 100% 1 lžíce ráno-pro zlepšení organismu-ale jsou to peníze navíc.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >