Problém se srdcem/páteří?

12.1.10 21:26

Problém se srdcem/páteří?

Ahojky!

Mám takovej menší problém už delší dobu. Na podzim mě občas začlo bolet jakoby u srdce (nikdy jsem problémy se srdcem neměla, tak nevím, jestli to dokážu poznat, kde přesně…prostě na levé straně hrudníku). Pořád jsem se uklidňovala, že to nic není, ale koncem listopadu už jsem to nevydržela a šla k doktorce. Ta mi řekla, že je to od páteře. V prosinci když jsem ji stále otravovala mě poslala na neurologii, tam mi řekli, že je vše OK.
Vypozorovala jsem, že se mi problém objevuje když jsem unavená, nemocná nebo třeba v kocovině. Bolí mě to jakoby od zad do hrudníku a mrtví mi ruka. Kdyby to bylo opravdu od zad, tak by to snad přicházelo i jindy, ne? Jinak nevím, jak si vysvětlit, že se to objevuje jen když jsem opravdu oslabená. Teď jsem byla u doktorky ve Finsku, kde studuju a opět - nic Vám není, máte to od zad. Už třetí den mi brní levá ruka (a občas i ostatní končetiny), bolí mě ramenní sval a bolí mě (jako by táhle a v křeči u srdce). Nejhorší je, že se mi nechce věřit, že jsou to záda a bojím se jít k doktorce, že mě zase pošle někam. Nemáte někdo zkušenost s podobnými příznaky, co by to mohlo být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3467
12.1.10 21:41

Susanko,
tak já Ti řeknu, co se děje mně…
Mě začalo bolet v prsu. Úplně divná bolest, jakoby na přechodu mezi prsem a podpažím. Někdy tu bolest cítím až jakoby v hrudníku. Mrtví mi u toho ruka, nebo v ní cítím mravenčení. Stává se mi to taky na levé ruce a prsu a to i když jsem v klidu.
Byla jsem na vyšetření prsa, protože obvoďák mi tam „něco“ nahmatal. Byla jsem vyděšená, ale na UTZ prsu se nic nepotvrdilo - naštěstí.
Ovšem nepříjemná bolest nepřestávala. Potom jsem se snažia vypozorovat, kdy ji mám - jestli třeba neprochladnu. Ale ne, zjistila jsem, že to je mnohem prostší. Mám hloupý zvyk, že si podpírám levou rukou hlavu, třeba když sedím u PC! Jak prosté…

Nevím, jestli je ta bolest tím, že je páteř nesouměrně zatěžována, ale věřila bych tomu! Taky je možné, že si namáhám nějaký sval v prsu, ruce…
Nevím, jestli je to u Tebe to samé, ale pokud Ti řekli už dva odborníci, že to je od páteře, viděla bych to jako velmi pravděpodobné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.10 21:54

nojo, jenže problém je, že Ti odborníci byli praktičtí lékaři, kteří mi změřili tlak a řekli mi, že jsem na problémy se srdcem moc mladá:-D
Takže já sice věřím, že to od zad být může, ale objevuje se mi to i v noci, normálně se vzbudím tím, že zalapu po dechu a mám pocit, že mi nebije srdce nebo tak. A to už se mi zase moc nelíbí. Dost známek je od páteře, ale některý mi prostě nesedí. Ale samozřejmě bych byla radši, kdyby to byly „jen“ záda, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2725
12.1.10 22:11

Mohla by to být krční páteř, ale těžko se dají dělat závěry na dálku a bez vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
12.1.10 22:56

Taky to můžou být zablokovaná žebra, zašla bych si k nějakému chiropraktikovi nebo fyzioterapeutovi, ať ti je vyšetří a případně napraví. Zkus si najít na netu, co všechno žebra dokážou, sama jsem se divila.
Na nemocný srdce jsi sice asi mladá, ale můžou ho mít nemocný i děti, tak pokud problémy nepřejdou trvej aspoň na ekg a echu (ultrazvuk srdce), tam by se nějaký problém snad případně zachytil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
12.1.10 23:00

Sus, a objednat se primo k odbornikovi (kardiologovi) nemuzes? Pak budes mit jistotu. Na srdecni vady neni mlady nikdo, klidne to mit muzes a cim driv se na to prijde, tim driv se to muze resit.
Jinak od patere to byt taky muze. A muze se to projevovat jen ve chvilich oslabeni - ptz to normalne nevnimas, ale kdyz jsi oslabena, vnimas to pak jinak. A to lapani v noci po dechu - treba spis v nejake poloze, kdy si prelezis prave tyhle bolave nervy. Nekdo si prelezi ruku, nekdo lapa po dechu…
Kazdopadne bych zasla za odborniky na oba problemy.

Drzim palce, at to neni nic vazneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
13.1.10 08:26

Přesně tohle jsem měl skoro před dvaceti lety, bylo to spojené s jednostrannou námahou a s tím, že jsem v práci trávil několik hodin v jedné pozici. Pokud studuješ, nemůže to být od dlouhého sezení nad učením? (Ale k tomu kardiologovi bych si taky zašel…) Jinak - tenkrát jsem z toho měl i ojedinělý epileptický záchvat, který se ale naštěstí neoapkoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35418
13.1.10 09:24
Susannka píše:
Ahojky!Mám takovej menší problém už delší dobu. Na podzim mě občas začlo bolet jakoby u srdce (nikdy jsem problémy se srdcem neměla, tak nevím, jestli to dokážu poznat, kde přesně…prostě na levé straně hrudníku). Pořád jsem se uklidňovala, že to nic není, ale koncem listopadu už jsem to nevydržela a šla k doktorce. Ta mi řekla, že je to od páteře. V prosinci když jsem ji stále otravovala mě poslala na neurologii, tam mi řekli, že je vše OK.
Vypozorovala jsem, že se mi problém objevuje když jsem unavená, nemocná nebo třeba v kocovině. Bolí mě to jakoby od zad do hrudníku a mrtví mi ruka. Kdyby to bylo opravdu od zad, tak by to snad přicházelo i jindy, ne? Jinak nevím, jak si vysvětlit, že se to objevuje jen když jsem opravdu oslabená. Teď jsem byla u doktorky ve Finsku, kde studuju a opět - nic Vám není, máte to od zad. Už třetí den mi brní levá ruka (a občas i ostatní končetiny), bolí mě ramenní sval a bolí mě (jako by táhle a v křeči u srdce). Nejhorší je, že se mi nechce věřit, že jsou to záda a bojím se jít k doktorce, že mě zase pošle někam. Nemáte někdo zkušenost s podobnými příznaky, co by to mohlo být?

ja si myslim, ze to bude nejspis pater (jsem neurolog), ale kdyz jsem mela takove pacienty, dycky jsem je na kardiologii projistotu posilala (a takhle se setri penauze na zapade, tedka nadavejte na nase zdravotnictvi).

od srdce by te to bolelo pri namaze, treba chuze do kopce, beh, zatimco pater boliva spis pri pohybu, treba i jen protahovani - ale i v klidu. navic od srdce nebyva brneni.

prohmatej si hrudnik v(srdce a pohmat neboli) a zkus ukazat, kde to boli - pokud se to da ukazat jednim prstem, tak to neni srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
13.1.10 09:40

Suzanne,
tak i já poslední dobou pozoruju takovéhle stavy a bojím se!
Mám pocit, že mi začne rychleji tlouct srdce a pak cítím sem tam takovou slabost na levé vrchní straně hrudníku, ale nebývá to jen levá strana, ale i pravá strana. Už jsem přemýšlela, že to může být srdce, ale taky mě napadlo, že to bude ta páteř, protože poslední dobou na to docela trpím. Bolí mě vrchní páteř a krční páteř a jsem celá ztuhlá, tak snad to je ono!
Ale každopádně mi nemravenčí ruka ani nic jiného. Tohle chce EKG a to určitě, ale četla jsem na netu, že EKG nemusí nic objevit, když se zrovna v té době vyšetření nic neděje :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.10 11:53

tak jsem dneska šla znova k doktorce, protože už mě to naštvalo. Normálně jsem jí natvrdo řekla, že si o mě klidně může myslet, že jsem hypochondr, ale že bych byla ráda, kdybysme to opravdu pořádně vyšetřili. Takže jsem byla na EKG, výsledky budou zítra. Jako můžu říct, že mě to na jednu stranu uklidnilo, že jsem si konečně vydupala aby se mnou něco udělala, ovšem v době, kdy mi to EKG dělali jsem samozřejmě potíže neměla, takže kdoví jestli to je relevantní…no, ale tak snad to není jen tak pro srandu králíkům.
Jinak faktem je, že místo, kde mě to bolí dokážu docela přesně nahmatat, takže to asi fakt od těch zad bude. Ale jsem ráda, že jsem tam dneska šla. Když nic jinýho, tak bude větší jistota.A začnu cvičit na záda, abych viděla, jestli se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pajaGirl
1.5.11 12:53

mam strach

no ja to mam ted taky dokonce se mi stane ze nemuzu dychat a brni me leva ruka a prsome boli jak kdybych mela namozeny sval mam blouklou krcni pater a uz druhy den mi to dela problem mam strach ale pritel me uklidnuje ze to nic neni a na infarkt jsem asi mlada ze ? 22let
:cry:

• Nahlásit
  • Citovat
22.5.11 20:46

Asi to budou opravdu záda, mám ten samý problém pořád, v zimě to bylo zase trochu horší a začala jsem chodit na masáže zad a víc se protahovat a trochu se to zlepšilo. Ale stejně pořád přesně nevím, kde přesně mi to ten problém dělá. To mi nikdo nebyl schopne říct…Takže hlavu vzhůru a spíš zkus zajít opravdu třeba i na fyzioterapii, nebo na neurologii a najít příčinu. Já se tam na podzim taky chystám, protože ve Finsku mi přijde, že mě posílají od čerta k ďáblu a skutek utek…v ČR máme opravdu kvalitnější zdravotnictví, ale nevážíme si toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sotejn
8.8.12 15:51

páteř

Hoj, jmenuju se Tomáš a je mi 15, od listopadu 2011 se mi špatně dýchá, mam pocit že se nemužu nadechnout, mam uzkostné stavy, jednou za měsic mám slabost u srdce (zrovna tedkom ji mám od včerejška), pocituju jako by mně bloklovaly žebra, strašně rychle jsem vyrostl (190cm), taky se mi zdá že mi to začalo dělat od doby co jsme v posilovně na MRTVOLU (mrtvý tah ) zvedali 100kg, to byla ta největší blbost co jsem kdy udělal, jezdim Downhill ale když mám takovéhle stavy tak se mi ani nechce jít ven, nejradši bych pořád spal
jak postupovat? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Malá Mia
8.8.12 16:19

Z tvého popisu to vypadá, že sis při „mrtvole“ skřípl nějaký nerv. Nezdá se mi, že bys měl problém se srdcem. Ale občas se to stává těm, kteří třeba špatně drží tělo, hrbí se, nebo bez rozcvičení udělají nějaký hodně náročný pohyb (to by byl tvůj případ), že si skřípnou nějaký nervík a projeví se to pocitem „píchání u srdce“ nebo pocitem, že se nemůžeš plně nadechnout nebo vydechnout a musíš jakoby jen povrchově rychle dýchat. Být tebou, tak přesně to, co jsi napsal sem, bych řekla tvé obvodní (dětské) lékařce, ta tě buď pošle někam na rehabilitace nebo další vyšetření, nebo doporučí masáže. Ale vážně jí popravdě popiš všechny své potíže i to, že myslíš, že se ti to děje kvůli té posilovně.

• Nahlásit
  • Citovat
Sotejn
8.8.12 21:16

páteř

Děkuji, popsala jsi to uplně přesně nemám co dodat, je to hrozně nepřijemné a někdy pocit až na umření, při sportování mi to někdy vadí a někdy né, nedávno jsme šli nočním výšlapem 20km na kopec a bylo to v pohodě, někdy zase jsou dny kdy se bojím že se mi něco stane, jinak mám vpáčeny hrudní koš, ten může taky udělat nějaké procento u mého problému :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama