Zánět slinivky

5462
4.12.11 19:12

Zánět slinivky

Ahoj,
v sobotu večer měl manžel hrozné bolesti břicha na pohotovosti mu dali injekce kapačku nechali si ho v nemocnici dnes mu řekli,že to je zánět slinivky.Měl to někdo a jak to potom funguj doma?Musí být nějaká dieta nebo z čeho se to stane?Jsem z toho docela špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
4.12.11 19:16

Měla jsem, jako malá (cca 10 let). Pamatuju si dost drsnou dietu po dobu jednoho roku - žádné tuky - vše v páře a na vodě, žádná čokoláda a sladkosti. U dospělých je navíc absolutní zákaz alkoholu. Ale záleží, jak moc to je rozjetý a jestli nemá manžel další komplikace, kolik mu je… atd. Držím palce. V každém případě ta dieta i když mírná je pak už pořád…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2487
4.12.11 19:22

Ahoj,
můj manžel tímto onemocněním trpí - má chronický zánět…Tzn. bolesti měl tenkrát při akutním záchvatu také velké, jel druhý den k dr. a z krve mu zjistili zánět slinivky…Okamžitě se musí nasadit tvrdá dieta, hlavně žádný alkohol…Záleží na tom, jak byla slinivka zánětem poškozena. Můj manžel má dietu a zákaz alkoholu doživotně…Někdo má štěstí a slinivku jen podrážděnou a za čas se může vrátit k normálu, ale myslím, že doporučení nepít a vyhýbat se tukům dostane…Se slinivkou bohužel není žádná sranda, žít se bez ní nedá, pokud kus odumře už se to nespraví…
A co za to může? Dr. příčinu většinou nezjistí ( pokud tedy není na vině kámen ve žlučníku, který byl slinivku podráždil - mají společný vývod). Na vině může být alkohol, tučná, přepálená, ostrá strava, stres.....

K dietě manžel ještě užívá prášky, převážně enzymy na trávení tuků…

Příspěvek upraven 04.12.11 v 19:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11236
4.12.11 19:24

Můj bývalý měl také zánět slinivky, byl i v umělém spánku, málem to nepřežil, do dneška má tvrdou dietu a nesmí ani kapku alkoholu, jakmile polevil, nemoc se vrátila. Držím pěsti, ať to zvládne s pouhou dietkou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5462
4.12.11 19:26

¨Zatím nic nejí má jen kapačky a léky na bolest.Jsem z toho fakt špatná ještě jak se zachovala tchýně hrůza :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11236
4.12.11 19:29

Zjevně mu na to přišli včas a to je dobře. Držím palce, ať je brzo doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.11 19:32

AKutní zánět slinivky jsem měla po porodu, hned 2×, hrůza, děs, nikomu na světě to nepřeju. Nic horšího mě nepotkalo, i porod byl brnkačka oproti tomuto. Poté mi hned odoperovali žlučník. Nyní po 2 letech jsem dá se říci v pořádku, nejím smažená jídla vůbec a občas si dám jen jedno pivko, jinak alkohol vůbec neriskuju. Ale dá se říci, že jsem se z toho dostala, i když člověk nikdy neví.

• Nahlásit
  • Citovat
5462
4.12.11 19:33

Je mu 32 dnes jsem za ním byla říkal,že už ho nic nebolí a cítí se dobře.Snad v útrý by mohl jít domu,když mu oběd nebude dělat problémy.Prý přišel včas.Hold to bude asi ze stresu,ale toho ne jeń tak nezbaví.Takže vše musí mít na páře dělané?To se moc nenají miluje omáčky apod ty nebude moct vůbec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.11 19:40

Nechci strašit, píšu jak to bylo u mě. Tři měsíce jsem mohla jen vařenou mrkev, vařené maso - kuřecí, krůtí. Vařené brambory, rýži a těstoviny. Snad nic jiného jsem ani nejedla. Ale je pravda, že u mě to byl opravdu hodně hodně velký zánět, jsem vděčná, že jsem se z toho vyhrabala.

• Nahlásit
  • Citovat
2487
4.12.11 19:42

Po odeznění akutní fáze nemoci bohužel na člověka čeká další boj a to hlavně psychický…Manžel miloval pivo, pečená masa, omáčky, zelí…Teď je rok po akutním onemocnění, dietu samozřejmě dodržuje ale je to těžké…Když si jdeme někam sednout, má problém co k jídlu…
Nesmí se tučné věci, přepálené a nadýmavé - tedy skoro žádná zelenina ( jen mrkev a hlávkový salát), žádná cibule, česnek, zelí, nic se zrníčkama. Žádné tučné sýry, jogurty, bublinky v pití.....Vhodné jsou rýže, brambory, těstoviny a libové maso nejlépe na páře.....Omáčky ne, snad jen koprová ale z nízkotučného mléka .....Jiná mě bez zakázaných surovin nenapadá…Bohužel chce to čas.....
Ale hlavní je ten alkohol…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JANIIICKA
4.12.11 19:47

zanet slinivky neni sranda tak at manzel vydrzi brzy si zvykne na stridmejsi jidlo ono je to na povazenou polevit neboj vse se spravi hlavne pozor o vanoce na jidlo,ja mam na to taky pech pred svatkame porad neco a dietu mam snad uz treti rok :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1692
4.12.11 20:23

Mužu se vás zeptat jak to bolí,než mi vzali žlučník měla jsem hrozné bolesti od té doby mám v celku klid ale občas mě třeba týden bolí pod levými žebry a táhne se to do zad.Nemám chut k jídlu a mám potřebu se jakoby stále rovnat a jediné co pomuže je v leže stočená do klubíčka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5462
4.12.11 20:36

Tak to nevím jak to ponese miluje omáčky,masíčko své polévky alhokol nemusí ten nevadí,ale jak se smíří s tím,že nebude jíst vepřové a hovězí maso to tedy nevím.A ze zeleniny jen hlávkové zelí a mrkev to ho klepne.Tak to se mam na co těšit.A co mam udělat k vánocům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
4.12.11 20:46

Ono jde spíš o zvyk, mám kamarádku a ta drží dietu, říkala že než člověk zjistí jak kombinovat potraviny co jsou vhodné, tak je to krutý, že měla pocit že nic nemůže, teď už je to v pohodě.Přeju pevné nervy, oni chlapi to nesou hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
17580
4.12.11 20:59

Spagetka vi o cem mluvi, doporucuju presne drzet dietu, kterou dr. naordinuje, protoze to opravdu neni zadna sranda… Bez slinivky se zit neda a po tezkem zanetu se i umira… Takze bych az tak neresila, jestli manzela klepne nebo ne, kdyz nebude mit omacku, ale spis, ze kdyz ji bude mit, tak to mozna spatne dopadne… Chce to sebekazen, bohuzel, jina rada neni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama