Zánět spojivek u novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deňa1995
Kecalka 160 příspěvků 08.09.19 19:13
Zanet spojivek u novorozene

Ahoj holky, mala mela cca 20 dni po narozeni zanet spojivek. Prvne jsme kapali ocuflash to nezabralo potom nam predepasala doktorka kanamicin - antibioticke, ty taky nic moc. Sli jsme s tim do nemocnice a napsala nam zase ocuflash. Po par dnech to bylo dobry a ted ma mala za 10 dni 2 mesice a jedno ocicko ma hrozne :( porad ji to jedno moc hnisa. Jake kapky vam pomohly nebo jak se to ma resit? Zitra budu volat k doktorce, tak bych ji treba rada navrhla, jestli by nejake co poradite predepsala. Dekuji za odpoved. :kytka:

Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8638 příspěvků 08.09.19 19:18

Mě doktorka poradila po nakapání jemně malíčkem promasírovat slzný kanálek - místečko těsně pod vnitřním koutkem oka.

Levixka
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 08.09.19 19:23

@Deňa1995 Malé pomohli kapky Ocusept a masírovat maličkem slzny kanálek, od koutku podél kořene nosu jakoby - stačí mrknout na net. Dělala sem to 2× denně a ty kapky dle letáku. A už druhý den to oko neměla tak zalepene hnisem a asi do 3dnu byl pokoj + sem měla kapat do obou oči. Protože se to rádo přenáší, tak jako prevence :) Držím palečky :kytka:

Moona1984
Kecalka 162 příspěvků 08.09.19 19:24

U nas pomáhá Tobrex. Dcera bohužel na záněty spojivek trpí hodně, Tobrex zabírá rychle.

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17889 příspěvků 08.09.19 19:25

@Deňa1995 Nam vzdy predepisovala dr. Tobrex v kombinaci s Opthalmiseptonexem.

Edut: a vzdy je potreba prokapavat obe oci

stinga
Echt Kelišová 8978 příspěvků 08.09.19 19:33

@Deňa1995 jestli kojíš, tak výborné je kápnout do očí MM

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 08.09.19 19:38

Syn měl záněty od narození, nepomohly žádné kapky ani MM… byla jsem přebornicí v masáži slznych kanálků, jde najít video na YouTube. To bylo asi nejlepší ze všeho, když jsem masirovala, fakt pravidelne 6× denně. Bohužel synovi se stále vracelo, takže v 7M jsme šli na pruplach kanálků, který nepomohl a nakonec až v 8M sondaz dratkem. Zni to brutálně, ale po zákroku už neměl zánět žádný nikdy. V jeho případě šlo o to, ze neměl vůbec slzne kanálky průchozí, takže binec co se dostal do oči se neměl kudy odplavit a proto hnisal v očích. Doporucuju nechat si napsat zadanku na oční a dojet si za odborníky, ty pruplachy kanálků jsou nejlepší do 6M. Je to akce na 5 minut, ale účinek k nezaplacení.

Deňa1995
Kecalka 160 příspěvků 08.09.19 20:34

@Verurizeckova ja mam prave strach na ten pruplach :,( budu brecet za ni :D ale bude to asi nejlepsi :hug: v nemocnici mi to doporucovali pokud kapky nezaberou

Džejn295
Povídálka 17 příspěvků 08.09.19 20:51

My jsme hnis opatrne vytirali kojeneckou vodou a jinak jsme kapali Ocuflesh vzdy pri jidle, tak jak mi bylo receno od sestricky. Kapala jsem pro jistotu zhruba ty tri nebo ctyri tydny, protoze pak uz se stejne ty kapky nemaji pouzivat, ale asi po deseti dnech byl klid.
Mala ma ted tri mesice a zatim se nam to nevratilo.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8380 příspěvků 08.09.19 21:15
@Deňa1995 píše:
Ahoj holky, mala mela cca 20 dni po narozeni zanet spojivek. Prvne jsme kapali ocuflash to nezabralo potom nam predepasala doktorka kanamicin - antibioticke, ty taky nic moc. Sli jsme s tim do nemocnice a napsala nam zase ocuflash. Po par dnech to bylo dobry a ted ma mala za 10 dni 2 mesice a jedno ocicko ma hrozne :( porad ji to jedno moc hnisa. Jake kapky vam pomohly nebo jak se to ma resit? Zitra budu volat k doktorce, tak bych ji treba rada navrhla, jestli by nejake co poradite predepsala. Dekuji za odpoved. :kytka:

Dostal antibiotika na pohotovosti do oka, jiné, ale nepamatuju se. Dětská nás hnala na pruplach kanálku na Bulovku, kde doktor řekl, že to k tomu není, že by to musel mít od narození a že to neudělaji a že je to od zadní rýmy. Dal jsme kapičky a stříkali sůl do nosu (občas se dostala do oka) a do 14 dnů byl klid. Odsat z nosu nešlo nic.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8380 příspěvků 08.09.19 21:18
@Deňa1995 píše:
@Verurizeckova ja mam prave strach na ten pruplach :,( budu brecet za ni :D ale bude to asi nejlepsi :hug: v nemocnici mi to doporucovali pokud kapky nezaberou

Tak tam brečíš už v chodbě, když vidíš bulet a brečet ostatní. Matky musely čekat venku. Ta úleva, že my jsme nemuseli! :oops:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 08.09.19 21:19

@Deňa1995 neboj se… jako jo, je to na pytel, ze placou, ale malá si to nebude pamatovat. Na cestě u nemocnice byl malý úplně tuhý v autě. Fakt se neboj… a hlavně to pomohlo hned.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 08.09.19 21:22

@Bubla Bůčková já šla na záchod a čekal tam manžel, protože jsem to nedavala, ale bylo to fakt pět minut a hotovo a od te doby ani tuk, ale my se s tím mordovali skoro třičtvrtě roku… kdybych věděla, jak to bude, tak bych tam šla dřív…

Deňa1995
Kecalka 160 příspěvků 09.09.19 09:36

Tak mi predepsala doktorka kanamicyn a masirovat kanalky tak uvidime jsem z toho cela spatna snad to pomuze :(

Váš příspěvek
Reklama