Spánek u 3měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lupinek852
Povídálka 40 příspěvků 07.09.19 18:31
Spanek 3 mesicni miminko

Dobry den, ;) chtela bych se zeptat, jak Vam spi 3mesicni mimco?
My budeme mit 3 mesice ret ve ctvrtek. Doted bylo vse ok- pres den mala vydrzela spat treba i pres 3 hodiny. Odpoledne usinala vzdy okolo pul 2 a vzbudila se kolem te 4. Nyni nespi skoro ani hodinu. Koupeme okolo 6 a pote vzdy okolo te pul 7 usla a vzbudila se až kolem pulnoci nekdy i pozdeji. Nyni usne okolo 6 na pul hodiny a pote usne az ve 20.00- spi tak 2-3 hodiny (kdy jdi dam napit- kojim.

Je možna i chyba, ze usne u prsu- a to se ji pokousim u krmeni budit- aby papala (jelikoz hned usne a poradne se nezasyti…)

Jak bych mohla zase docilit toho, že bude pres den déle spát- jelikož je na ni i videt, kdyz se probudi po necele dopoledni hodine spanku, ze je jeste unavena,– ale kdyz ji necham ležet, tak uz neusne…

Reakce:
Julinka 18
Kecalka 419 příspěvků 07.09.19 19:11

@Lupinek852 Nenaucis…moji je rok, pres den spi od 45 minut i 2 hodiny v kuse, i se vzbudi po 30 minutach a je videt, ze je unavená. Usina mi az ve 21 hodin, spi max do pul 7,kojim 2 x az 3 x za noc, resp. utesuju a uspavam prsem…hlad urcite nema, proste se vzbudi a chce mamku…v 9 rano je zase protivna, chce spat…neustale resim jen jeji spani…

Prigionia
Kecalka 376 příspěvků 2 inzeráty 07.09.19 19:26

Ve třech měsících šel prcek spát okolo sedmé, půl osmé a poprvé byl vzhůru v půl deváté až déváte. A takto to šlo až do rána. Vzhůru co hodina a půl až dvě hodiny :zed:

Cocka nasladko
Kecalka 402 příspěvků 07.09.19 19:29

Ja si teda myslim, ze ve trech mesicich je na dve spani jeste mala, davala bych spat po 1.5-2h bdeni. Ale kazde ditko je jine.

Mezi 3.-4. mesicem dochazi k spankove regresi, kdy mimino prechazi z dvoufazoveho spanku na ctyrfazovy. To muze ten spanek na par tydnu/mesicu poznamenat, zvlast pokud u usinani zavisi na tobe (prso/houpani). Je to normalni, lec pro rodice strasne.

mamina.martina
Povídálka 30 příspěvků 07.09.19 19:41

Moje malá si přes den už od konce druhého měsíce dává jen takové šlofíky po krmení, max hodinu, víc ani ránu. Vyžaduje si pozornost a pořád kouká. Takže když to spaní během dne sečtu, tak cca 4h celkem.
V noci je to jiná. V 6 koupání, po koupání kojení a po kojení chodíme po bytě a koukáme, v různých polohách a vkládáme si, tak cca 20 min. Potom začne tezknout, tak po te 19:00 davam spát. Od cca půl 8 spí tvrdě az do 2-3 v noci, kdy znovu nakojim a potom spí až do 7 ráno.
Ani nevím, co poradit. Asi je pro spánek důležitý ten denní řád, klid, známé prostředí… Protože když spíme sem tam u tchyně nebo mamky, tak se v noci probouzí častěji a přes den i více pobekává.
Přes den s tím spánkem bych taky uvítala kdyby spala více…ale asi je to tak ok, dozene to v noci.
Jo a ohledně nočního spánku, kdysi jsme téměř hned oo jídle dávali spát, a to se neosvědčilo, rvala a častěji se v noci nudila. Před nočním spaním jsme teda zavedli to chození a koukání po bytě dokud nebude ospala, a od té doby vše ok

Džejn295
Povídálka 17 příspěvků 07.09.19 20:03

My jsme teda na UM. Ale pres den mi mala spi malo, cca tak pul hodky nekdy hodku mezi jidly.
Koupeme teda ob den, jelikoz Miska se skoro vubec nepoti.
A v noci spi krasne, usina kolem osme. Obcas si ji teda dokrmim jeste kolem devate/desate, kdyz usne natvrdo tesne pred jidlem. Ale jinak mala spi do sesti do rana bez jidla, az potom se vzbudi na jidlo a pak jde jeste spinkat.
Ale k tve otazce..podle me jak jsou vetsi ty mimca, tak proste pres den uz tolik spat nebudou. Kdyby chtela spat dyl, tak spi.
Vem si, ze i my dospeli, kdyz se probudime, tak taky vypadame unavene :)
Kdyby byla tolik unavena, tak si myslim, ze by byla nervni.

la_amanita
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 07.09.19 20:48

U nás akorát probíhá výše zmíněný regres, noční spaní je vlastně každý den jiné, přes den se to naopak zdá se mi ustaluje na dvou spáncích. V tomto věku bych nic nepovažoval za bernou minci, příští měsíc může spavat zas úplně jinak.

Constellation
Povídálka 18 příspěvků 07.09.19 20:51

Přes den vždy přesně hodinu po začátku krmeni vytuhne na 25 minut, kolem poledne na delší dobu, klidně hodina a půl. Večer chodí spát ideálně mezi 8 a půl 9, dám jí do postýlky a během pár minut spí. Předtím mezi krmenimi nespí, takže je příjemne unavená. V noci se budí dvakrát na krmení. Dřív jsem ji dávala do postýlky třeba už v půl 7, v 7, ale pochopila jsem, že pro okamžité usnutí je pro ni ideální pozdější čas. Přes den usne sama, nijak ji neuspavam.

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 07.09.19 21:31

Mimčo ppostupně bude přes den bdělejší, spíš si oceňuj, že spí v noci..

Lupinek852
Povídálka 40 příspěvků 08.09.19 10:07

@Cocka nasladko
Ja vim, ze je na dve spani jeste mala, davam ji spat kdyz je umavena… ale ted nespi nikdy dyl jak 45-60 minut (potom je vzdy tak dve hodiny vzhuru..) odpoledne i nekdy dyl, protoze nemuze usnout.. :(

Cocka nasladko
Kecalka 402 příspěvků 09.09.19 01:30

@Lupinek852 aha, promin, tak to jsem blbe pochopila z textu. Ja osobne sem nebyla schopna ani u jednoho z kluku vybudovat nejaky „rezim“, dokud jim nebylo tak 7-8 mesicu a presli jsme na dve spani. Kazdy den to bylo jinak, jednou spal dvacet minut, jednou dve a pul hodiny, menilo se to driv, nez jsem byla schopna vysledovat nejakou pravidelnost. Takze mne to pripada vlastne celkem normalni, jak tvoje dcerka spinka, ale je pravda, ze moji kluci teda spavali docela priserne (v noci). Takze ja bych asi radsi radit ohledne spanku nikomu nemela :D

moncicak123456
Kecalka 300 příspěvků 09.09.19 20:00

Malý má téměř 3 měsíce a přes den už minimálně měsíc spí spíš sporadicky. Má aktivnější dny a pak den nebo dva co je celý prospí. Stále podobný režim jako v břiše. Přes den má režim asi takový. Ráno vstane přebalím, nakojím a poté si hrajeme, nebo cvičíme. Když vidím že začíná byt unavený - čas je různý, tak jdu uspávat. Někdy chce pochovat, jindy prso a někdy usne prostě sám. Takhle je to zhruba celý den včetně jízdy v kočárku. Večer v 17h většinou koupu a usne kolem 19h. Spí do pul 3 ráno kdy nakojím a potom spí tak do těch 7 ráno :)

Váš příspěvek
Reklama