Zánět středního ucha u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verusak.berusak
Závislačka 4461 příspěvků 30.04.19 10:04
Zanet str. ucha - dospeli

Prosim o zkusenosti se zanetem str. ucha v dospelosti. V sobotu dopo mi pichli jedno ucho a dostala jsem ATB. Bolest presla, ale celkove mi bylo porad dost blbe - teplota k 38, zimnice, bolest hlavy, motanice, na zvraceni. Behem odpoledne mi zalehlo druhe ucho a zacalo bolet. V nedeli uz jsem to nevydrzela a znovu pohotovost. Pry zacinajici zanet, neni nutne pichat, kapat Otobacid a pokracovat v ATB. Dnes mam ATB 4.den (uz jsem v pulce krabicky), ale jsem porad uplne vyrizena. Porad teploty, zimnice, bolest hlavy, silena unava, ale usi relativne ok - to pichle lehce zalehle, to nepichle hooodne zalehle, piskani, sumeni, ale neboli. Je to jeste normalni prubeh? Dceri pichali stejne jak mne, bez ATB a druhy den uz tu behala jak camrda, podobnou zkusenost mam i se starsim synem, jen ja jsem takto zdechla. Kontrolu ORL mam v patek, premyslim jit driv, ale zas ATB uz mam, bolesti nemam…

Příspěvek upraven 02.05.19 v 09:03

Reakce:
Ostružka
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 30.04.19 11:45
@verusak.berusak píše:
Prosim o zkusenosti se zanetem str. ucha v dospelosti. V sobotu dopo mi pichli jedno ucho a dostala jsem ATB. Bolest presla, ale celkove mi bylo porad dost blbe - teplota k 38, zimnice, bolest hlavy, motanice, na zvraceni. Behem odpoledne mi zalehlo druhe ucho a zacalo bolet. V nedeli uz jsem to nevydrzela a znovu pohotovost. Pry zacinajici zanet, neni nutne pichat, kapat Otobacid a pokracovat v ATB. Dnes mam ATB 4.den (uz jsem v pulce krabicky), ale jsem porad uplne vyrizena. Porad teploty, zimnice, bolest hlavy, silena unava, ale usi relativne ok - to pichle lehce zalehle, to nepichle hooodne zalehle, piskani, sumeni, ale neboli. Je to jeste normalni prubeh? Dceri pichali stejne jak me, bez ATB a druhy den uz tu behala jak camrda, podobnou zkusenost mam i se starsim synem, jen ja jsem takto zdechla. Kontrolu ORL mam v patek, premyslim jit driv, ale zas ATB uz mam, bolesti nemam…

@verusak.berusak :hug: měla jsem letos v únoru, teplotu jsem měla 10 dnů. Trvá to dlouho. Po 5 dnech na kontrole mi MUDr. řekl, že je to normální. Pokud nemáš bolesti, počkej do kontroly. To ucho jsem měla zalehlé potom ještě asi 3 týdny. Mám super doktora, který nic nepodcení, ale říkal, že je to úplně běžné, že nemám panikařit. Doporučil nosit něco přes uši, když venku fouká a pozor, aby se nedostala do ucha voda třeba při mytí vlasů.

verusak.berusak
Závislačka 4461 příspěvků 02.05.19 09:02

@Ostružka Dekuji ti za odpoved. Ja nakonec to utery sla a tady na obvodnim ORL usoudili, ze mam moc malou davku ATB. Jak jsem zacala brat vetsi, tak se mi hned dalsi den konecne ulevilo, spadly teploty a dneska uz i doma funguju. Sice furt moc neslysim, ale to uz bude dobry.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 02.05.19 10:16

@verusak.berusak super, tak to jsem moc ráda. Taky jsem měla docela velkou dávku atb. jo, teď už to bude ok :pankac:

Váš příspěvek
Reklama