Problém s žilou na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 19:20
Problém s žilou na noze

Dobrý den všem, jdu se jen poradit, případně zeptat.
Zítra mě čeká návštěva cévní ambulance po několika měsíčním čekání na objednání.

Před časem, je to xx měsíců, ne začala bolet noha při delší chůzí, zároveň vystoupla žila jakoby od třísla ke koleni.

Na čas to zmizelo. Pak se problém začal objevovat nejen pro chůzi, ale i sezení a nakonec i při stání, delší dobu. Jde to kolikrát až do lýtka.
Naopak, když jezdím na kole problémy nejsou - jsem hobby cyklista co najede +/-5 tisíc ročně

Mám docela strach, protože je to zas pár dní co žila vystouplá, noha bolí dnes už až k lýtku a celkově je okolí žíly tvrdší.

Nekouřím, nepiju. Beru jen léky na vyšší tlak, který mám z ničeho nic až teď v 31 letech… Přitom celý život nižší, až dost nízký.

Reakce:
Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 29.04.19 19:22

Tak asi křečák ne? To má v dnešní době kdekdo. Čeho přesně se bojíš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 19:25

@Paola21 Protože podle obvodního to rkecova žila není, proto mě poslal na cévní… Dle něj je něco ucpané a kolo to vždy profouknr. Volné přeložené

Křečové žíly nemám. Vůbec

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7378 příspěvků 29.04.19 19:42

Nevím, mamka měla něco podobného, ale venkovní žíla vystouplá není, bolelo ji lýtko při chůzi tak po 150m, když něco nesla, bylo to horší, když vezla kočárek, nic ji nebolelo - než jí udělali všechny vyšetření trvalo to půl roku, zjistili že má ucpanou tepnu ve stehně na 90 %, tak byla 4 dny v nemocnici a dali jí přes tříslo do té tepny kovový stent
ale ji to v klidu nebolelo, tak možná máš něco jiného

KamiNemecek
Povídálka 24 příspěvků 29.04.19 19:46

Ahoj, to klidně můžou být křečáky. Takhle mi to začalo. Neotékají ti k tomu nohy? Dostala jsem tehdy na cévním prášky na předpis - Detralex. Bolesti ustoupily, naštěstí, ale musím to brát furt :( :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 19:53

@KamiNemecek Ne, nikdy žádné otoky, ale pro bolesti. Jen když je nejhůř bolí líto, jakoby zezadu

Lama Lama
Hvězda diskuse 53295 příspěvků 29.04.19 20:11

Tak může to být trombóza. Ale to je k akutním řešení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 20:14

@Lama Lama Před pár týdny mi právě obvodní bral krev, ještě ten den, v pátek odpoledne mu volali a on mě, že ihned do nemocnice, že mám zřejmě někde něco ucpáno. Podle výsledků. Došla jsem do nemocnice dělali mi znova testy ( obvodbi sídlí jinde než v našem emste a odběr posílá jinam ) dle lékaře v nemocnici výsledky normal a v laboratoři se někdo spletl…

Tak nevím. Teď sedím na gauči. Vážně jen sedím nohy pokrčené na stolku, které yje níž a tu nohu přestávám cítit a jakoby hoří

KamiNemecek
Povídálka 24 příspěvků 30.04.19 14:05

Jak to dopadlo??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 16:38

@KamiNemecek Mám leky, punčochu. A ke konci měsíce kontrola. Mezitím sono

KamiNemecek
Povídálka 24 příspěvků 01.05.19 10:26

A vypadá to na co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 11:32

@KamiNemecek Neví