Záněty močových cest ...

Anonymni
27.4.09 12:32

Záněty močových cest ...

Ahojte, moje dcera (10 měsíců) trpí časými záněty močových cest a močového měchýře. Někdy skončíme v nemocnici, teď naposledy jsme to chytly v začátku, tak léčíme doma. Od února má již čtvrté antibiotika. Bohužel nejen na tyto prblémy. Naše paní dr. nemá přístroj na zjištění CRP, tak je bohužel někdy dostaneme, myslím, i zbytečně a pak když jsou prokazatelně potřeba, tak jsme se už dostaly běhěm tří měsíců na takové číslo :( ! Abych to trošičku potlačila, koupila jsem jí už třetí pobiotika a dávám jí střeva do pořádku. Koupila jsem 2× Biopron a jednou Nutrolin. Má strach u ní už i o životně důležité orgány jako josu játra, ledviny (kvůli antibiotikům) … Navíc máme dost velký problém s příjmem tekutin, je totiž stále kojená a čajík odmítá (z cucacího hrnečku, flašky i stříkačky). Nevím, jak jinak bych jí mohla pomoct. Poradíte mi? Máte někdo podobné problémy? Děkuji, budu vděčná za každou radu :) !!! Pěkný den.

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15178
27.4.09 12:53

Já s tím sice nemám zkušenost u dcerky, ale jen sama u sebe, ale řekla bych, že jestli je k tomu náchylná, tak kromě toho pití s tím sama moc nenaděláš :-( Samozřejmě bych dávala pozor, aby neprochladla, hlavně odspodu, ale to určitě dávno děláš - tak bych asi jen dávala ta probiotika a zkoušela dostat do ní jakýmkoli způsobem co nejvíc tekutin - nabízet, nabízet, zkoušet pítka, brčka, stříkačky, k jídlu třeba polévky, okurky, hrušky, prostě pořád dokola a cokoli… Držím palce!

Bohunka ________________
Helenka, 22 měs.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
15672
27.4.09 12:58

Ahoj anonymní. My zas tak podobný problém nemáme, ale asi před rokem jsme týden byly v nemocnici s podezřením na zánět ledvin. Nakonec se naštěstí neprokázal, ale myslím, že dodnes doktoři tak úplně přesně neví, co Anežce bylo. Měla několik dní vysoké horečky, i přes 40°C, které nešly srazit zábaly, čípkem, sprchou, ničím. Tak jsme jeli na pohotovost, odkud nás poslali do nemocnice, tak Anežce udělali všemožné testy a řekli, že takto se projevuje zánět ledvin. Pak se ukázalo, že měla v moči obrovské množství bakterií, a to je utvrdilo v tom, že je to zánět ledvin. Takže antibiotika v kapačkách a ještě jí je vedly přes led, aby ji co nejvíc ochladily. ATB zabrala, ale Anežka od malička, když je nemocná, tak odmítá pít. Každý den jsem musela „chytat“ moč (to byl pro mě největší nápor na psychiku, protože jak nepila, čůrala jednou denně a já musela celý den u ní stát a čekat, až bude čůrat, protože na nočník nechodila a navíc moč musela být sterilní). Několik dní jsme proto museli v nemocnici ještě zůstat, protože Anežka vůbec nepila a musela dostávat infúzi. Slevila jsem ze všech svých předsevzetí ohledně toho co bude pít a byla šťastná, že začala pít aspoň šťávu. Krom toho prvního odběru už pak v moči bakterie nebyly, takže podle paní doktorky to nebyl zánět ledvin ale „jen“ zánět močových cest, ale i přesto stále chodíme do nefrologické poradny a každý měsíc tam vozíme moč. A to už je skoro rok a půl. Několikrát jsme byly i na UZ ledvin a tam jsem se při prvním sono ptala doktorky, co můžu udělat, aby se to neopakovalo. A doktorka radila hlavně často měnit plínku, nenechávat holá záda (takže Anežka bez košilky nevyjde ven ani v tomto teplém počasí) a hodně pít. Držím palce..

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
15672
27.4.09 13:00

Jo a ještě mě napadlo, že naše pediatrička na základě tohoto problému nám nedoporučila plavání (venku ani v bazénu), teď po roce řekla, že já s ní chodit plavat můžu, protože si ji ohlídám, aby neprochladla, ale do přihlášky do školky napsala, že nesmí do bazénu. Tak i na tohle pozor.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
14597
27.4.09 13:33

Holky, u holcicek taky dbat zvysene na hygienu, ono opravdu se genitalem ze stolice bakterie rychle prenesou, takze prebalovat okamzite a vymit poradne pokazde vsude, genital, kam to jde, velmi opatrne, ale poradne…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
30303
27.4.09 13:49

Ahoj,

u me prostredni dcery byl prvnnzanet ledvin ve trech mesicich,pak do roka jeste 4---
V roce ji roztahovali moc.cesty ,ale REFLUX ,tedy navrat moci do ledviny,ji byl diagnostikovan mnohem drive..
VAM NEDELALI VYSETRENI NA REFLUX,ZDA NEMA,??TO SNAD ANI NENI MOZNY,??????

Jinak-jak tady psaly holky,souhlasim.

Moje dcerka ma ted tri a pul a nesmi se stale koupat v bazenu a ani ve vane s nikym..Nepouzivat mydlo s kyselym Ph,neutirat po curani,jen OTUKAT......a pliny pryc.......a BRALA TRVALE DVA ROKY ATB,VKUSE......

CO BY TE JESTE ZAJIMALO,PTEJ SE… :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
10482
27.4.09 19:58

ahoj,
při tak častém zánětu močových cest bych se obrátila na dětského urologa, udělá potřebná vyšetření. nespoléhala bych se na obvodní mudr. :?

jinak souhlasím s nekoupáním v bazénech, hlídáním pitného režimu, hlídání prochladnutí atd atd. a preventivním hlídáním moči. já se ještě jako dítě koupala v hypermanganu 8O
na moč máme doma papírky /vč. leukocytů/, jako první orientace dobré, při každé teplotě Vojtu nechám počůrat…
pití - vojta bojkotuje cokoliv jiného než jablečný džus :) momentně nejradši z NUK hrníčku first choice se silikonovým pítkem, který má na sobě krtečka :)

taky mě napadl jako možná příčina reflux… asi že s ním mám bohužel zkušenost, naštěstí vlastní, zatím ne u Vojty. :) Vezikouretrální reflux různého stupně je u dětí poměrně častý jev. jde o vracení moči do ledvin… podle stupně vady se používá chemoprofylaxe - preventivní užívání antb - nebo plastika močových cest. u dětí se refluxy prvního a druhého stupně dost často spraví samy a než se tak stane, bývá dítě na zajišťovací léčbě, pokud to dělá problémy.

hkac - fakt chodíte co měsíc? chodíte na Bulovku? Vojta možná reflux zdědil po mně, možná taky ne, takže je možné, že tam skončíme… :? jací tam jsou??

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymni
27.4.09 20:47

ahoj, syn dostal zánět močového měchýře s podezřením na zánět ledvin v pěti týdnech. Léčili ho pro jistotu na zánět ledvin ATB do žilky, potom ještě další měsíc preventivně v sirupu. Byli jsme na vyšetření zda se nejedná o reflux, ale ten se nepotvrdil. Taky musíme nosit moč na kontrolu a čeká nás ještě vyšetření na nefrologii. Začalo mu to taky horečkama :( Taky jsem měla strach kvůli těm antibiotikům, přece jen to ničí střevní mikroflóru když se podávají dlouhodobě. Dáváme už tři měsíce probiotické kapky na obnovení. Jana

 • Nahlásit
 • Citovat
2139
27.4.09 23:56

Ahoj,
no přiznám se, že mi to celý příjde takový divný…
Píšeš, že máte časté záněty močových cest, byli jste i v nemocnici, tam ji přece museli vyšetřit z jaké příčiny? Když je to jen občas po prochladnutí, to může, ale takhle opakovaně asi není všechno v pořádku… Takže bych si předně vydyndala vyšetření urologem…

A ta vaše doktorka, pokud dává zbytečně ATB, jen pro to, že nemá přístroj na CRP (mch.CRP se dělá snad v každé laboratoři), taky není zrovna košér. ATB by se měly nasazovat jen na základě bakteriologie… A jestli máš sama pocit, že je to mnohdy zbytečné, vyměnila bych doktorku…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Anonymni
28.4.09 00:25

antb na zánět moč cest by se měla nasazovat podle výsledku bakterky - musí být vybraná s ohledem na breberku, kvůli citlivosti.

jinak antb obecně nejsou tak hrozná, celé dětství jsem byla na preventivní zajišťovací léčbě furantoinem, biseptolem apod. a kromě špatně tvořené skloviny na zubech, jen estetická záležitost, mám jen jednu plombu :) jsem si z toho nic neodnesla. a v 80 letech nebylo o nějakých probioticích asi vidu ani slechu!

zakladetelce radím ještě jednou - kontaktovat dětského urologa! opravdu je potřeba pátrat po příčině.

nepřihlášená Natasa

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
6.5.09 10:47

Záněty močových cest ...

Ahojte holky, jsem strašně vděčná za vaše rady, díky moc! Něco jsem už dělala a doplním to díky vašim zkušenostem. Pití už se zlepšilo, taky jsem ustou pila od neslazených nápojů, dávám jí granulovaný jablečný nápoj a vypije 260 ml denně, dělám řidší příkrmy a k tomu asi pět kojení. Polévky boužel taky odmítá :cry: . Často přebaluju a to i když není pokakaná, aby ji nestudila pomočená plínka a taky jsem začala dávat pod tepláčky punčošky a pod rolák bodíčko a to i doma, aby byla v teple. A na nohách samozřejmě ještě papučky! Ještě nechodí a tak se dost batolí na zemi, ale s tím asi nic nenadělám, na klíně ji 24 hodin držet nemůžu :( . Opakovaně jsem myslela podruhé, ale MUDr. nás zatím nikam za specialistou neposlala. Veškeré vyšetření nám dělali v dětské nemocnici v Brně, tj. CRP a vyšetření moči a dvakrát UZT(jednou při hospitalizaci a jeden kontrolní za měsíc), toť vše. Teď podruhé už nedělali žádný. Doma už mám od naší MUDr. sáčky na moč, takže jakmile se zvednou teploty, tak „chytám“ moč a jedeme buď k MuDr. nebo rovnou na pohotovost, to žáleží, kdy se to rozjede. Do plavání sice chodíme, teď teda samozřejmě ne, ale když je zdravá a je to minimálně čtrnáct dní po doléčení, tak ano, ale není to studený bazén, je to vířivá vana s tepou vodou napuštěná nově, jen pro mrňata, tak to snad nemůže mít negativní vliv. Jak dlouho to vždy léčíte? My jsme měly ve zprávě z nemocnice 5-7 dní Sumetrolimem, ale naše MUDr. říkala, že to máme dobrat vše, což představuje dohromady tak skoro tři týdny. Není to dlouho? Díky Iveta (předtím anonymní).

 • Nahlásit
 • Citovat
3686
21.2.14 20:37

Mohla bych poprosit o zkušenosti, jak se projevuje zánět močových cest? Dcera (14 měsíců) dnes po poledni dostala horečku (38 po odečtu). Přičítala jsem to zubům, protože kromě únavy a nevrlosti jí nic dalšího nebylo. Navečer ale začala z ničeho nic plakat a zuřivě si strhávala plínu. Myslela jsem, že se pokakala, u zubů mívá dost agresivní průjem, ale když jsem jí rozbalila, plena byla jen počůraná. Zato si začala prcinu škrábat a prstíky si strkala až dovnitř a stále plakala. Opruzená nebyla a po chvilce to přešlo. Stejný scénář se ale o cca hodinu později opakoval znovu jen s tím rozdílem, že tentokrát byla plena suchá. I přes to mě napadlo, jestli jí teda nemůže pálit prcka při čůrání a zavolala jsem rodinné známé - pediatričce, která je toho názoru, že to může být, nicméně se ukáže během následujících hodin. Ještě jsem zapomněla zmínit, že dnes o dost méně pije. Cpala jsem to do ní pomalu násilím a stejně vypila polovičku běžné dávky. Doktorka nám doporučila uroval sirup a prolít dostatkem tekutin a uvidí se zítra. Kdyžtak bychom museli s močí někam do laborky. Každopádně budu ráda o podělení se o zkušenosti, zda se s tímto někdo z vás setkal a co to nakonec bylo. Jsem z toho nervózní. Moc díky :kytka:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
7369
21.2.14 20:54

Tak my tedy teplota těsně nad 38, jinak ji nic nebylo a mela zánět ledvin. Ale je ještě malicka, 2,5 měsíce. Zjistilo se to v nemocnici, mela vysoké crp a v moci nález. Dneska jsme se vrátili z nemocnice a bylo tam s tím snad pět děti.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2358
22.2.14 07:03

@Kapaz jo může to bát zánět. Já sama si pamatuju jak jsem se jako malá až bála jít na záchod když jsem měla zánět (a to mi bylo kolem dvou a půl). Takže to že si sundavá plenku a brečí by odpovídalo.
Jak jste přežily noc?

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama