Zápach z odpadu v kuchyni

28.7.21 23:23

Zápach z odpadu v kuchyni

Zdravím, znáte něco, s čím se zbavím děsného zápachu z odpadu v kuchyni? Instalatér mi ho dělal, takže to není z toho, že by nebyl pořádně utáhnutý. Zkoušela jsem sodu+ocet, sůl+ocet, sůl+sodu+ocet a stejně nic. :,( Budu ráda za každou radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1129
28.7.21 23:35

@marsssyadamek rozmontovat a pořádně vse vyčistit. Včetně přepadového otvoru a jeho hadičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
28.7.21 23:39

Davam pod sitko platek citronu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
28.7.21 23:45

Protáhnout louhem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
29.7.21 00:18

@marsssyadamek když jde velký zápach, tak možná není vůbec žádná voda v sifonu. To si zkontroluj. A smrdí to pořád stejně. Nebo občas to nesmrdí a občas jo?

@Dendiss píše:
Davam pod sitko platek citronu :-)

To je nějaký půlnoční joke co nechápu? Však zkrz plátek citrónu ti neprotece absolutně nic pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
29.7.21 00:54

Je tam vůbec normální sifon? Už jsem několikrát viděl napojený dřez rovnou na odpad, to potom smradu v podstatě zabránit nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
29.7.21 06:03

Nám se odpad ucpaval nadměrným množstvím myciho prostředku (i když si myslím, že ho dávám spíš méně) a pak taky šíleně páchl. Pořádně jsem to proplachla, odmastila kyselinou sírovou a trochu postelovala jednu hadici, aby voda plynule odtékala a od té doby je to dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8016
29.7.21 06:25

Zašpuntovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10159
29.7.21 10:21

V sifonu musí být voda - ta vlastně uzavírá potrubí a zabraňuje zápachu. Může se stát, že se voda tlakem v potrubí vytáhne nebo třeba pravidelně vytahuje. U nás v domě třeba, když někdo vypouští velké množství vody do odpadu. Je pak i slyšet takový zvuk.

Takže zkontrolovat, jestli v tom ohybu je voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
29.7.21 23:09

@Cenarius tak to kolecko citronu je o trochu mensi nez sitko. A voda tim skrz protece. Bordel se zachyti tak jako by se zachytil za to samotne sitko. A pres ten citron z odpadu nejde zadny smrad, naopak je to prijemna svezi vune.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 10:29

Zkus tam nalít čistič do wc a nechat působit. Proč tam byl instalatér? Před jeho návštevou to nesmrdělo? Nesplachuje tam někdo z rodiny víc zbytky jídla?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat