zápach z úst

6545
20.11.05 15:57

zápach z úst

Ahoj,
mám dotaz, resp. se chci zeptat. Mám 14měsíční holčičku. Dneska jí začalo dost ošklivě páchnout z pusy a nevím, co si o tom myslet. Doposud se nám to nestalo a přitom, jak je cítit, bych to určitě nepřehlédla a jsem si jista, že to je takhle poprvé. Nejedla nic nového. Pastou zuby nečistíme, jen vodou a to od počátku čištění.
Myslím, že by to mohlo něco značit. V pátek jsme byli plavat a možná přistydla, od včera má teploty až ho rečky, je uplakaná až hysterická. Jí plus mínus stejně jako jindy. S manželem jsme si taky všimli, že mezi dolní jedničkou a dvojkou na dásni, na takové té špičce, má černý flíček (nebo hodně tmavý). nevíme, co to je .Na rtu se jí udělal aft nebo se tam kousla, to bohužel nepoznám (obojí vypadá stejně, ale na rtu jse mteda aft ještě neviděla). Nevím, co s tím, co si o tom myslet.
Zdá se vám to normální?
Díky za vaše zkušenosti
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2773
20.11.05 16:11

Ahoj, něco podobného se stalo mojí neteřince - měla úplně zanícené dásničky, nechtěla papat a bylo jí cítit z pusy (tak to sestřenice zjistila). Jednalo se o virózu. Sestřenice to chytila od malé a s mnohem horším průběhem. Bohužel nevím, čím malou léčili a nemůžu se dovolat. Asi bych volala dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
20.11.05 16:22

Ahojky,

Matyášek měl asi v roce zánět dásní. Právě mu rostly horní dvojky. Měl tam spoustu hnisu, dost ho to bolelo a taky mu páchlo z pusiny, takže jsme pořád mazaly Babydentem a dávaly panadol sirupek. Teploty teda neměl, ale naplakal se dost. Byli jsme s tím u zubaře, a ten říkal že máme dásínka pořád otírat namočenou plínkou a potírat tím babydentem.

Buď může mít Bára něco podobnýho, nebo taky nějakou virózu a na rtíku opar. V každým případě bych k Dr. zítra šla.

Tak ať jste brzo v pořádku.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
007
111
20.11.05 16:35

Ahoj,
nasemu Ondrovi, vzdy kdyz rostly zoubky, bylo pomnerne dost citit z pusinky. Ale on k tomu jeste vubec nechtel jist. Vzdy to trvalo tak tyden a pak potize ustaly.
Mej se
Klara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
20.11.05 16:37

Ahojky,
chlapečkovi od kamarádky taky začalo děsně páchnout z pusiny, navíc dostal horečky. Šli k dr. a ta zjistila, že má angínu a na:,–(ila ATB. Prý při angíně to páchnutí z pusiny je normální!!!!!
Tak ať brzy zjistíte, čím to je!
Pa Vichy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
20.11.05 17:09

Holky zatím děkuju.
Už má jen 37,5 (po vyspání a je 4hodiny po Nurofenu), juknu do pusy a zítra radši k dr zajdem. Dám vědět. Teda pokud už bude do rána OK, tak nevim, dr je takovej, že mi rád dává najevo, že plašim.
Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
20.11.05 18:13

Ahoj Gabi, radsej plasit ako nieco zanedbat.Ja som taka ista.Ked sa mi nieco nepozdava radsej zavolam lekarke.Vanesska ked je chora tiez jej najprv dost pachne z pusinky,ked sa vyzdravie zapach je prec.Mozno bude tvoja Bara pravdepodobne nachladnuta.Urcite zajtra skocte k lekarovi.Nech sa skoro uzdravi.Neni nic horsie ako pohlad na chore dieta. :( Pa pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.11.05 09:38

Ahoj,
tak po naprosto šílené noci jsme byli u dr, protože horečky neustupovaly, zápach šílenej, dítě celou noc nespalo a já taky ne.
Výsledek je, že máme zánět v puse a afty, komplet nateklý dásně, který krvácí.
Třešničkou na dortu pak jsou rostoucí zoubky.
Ještě jednou děkuji za rady
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
21.11.05 09:43

Ahoj Gabčo,

to je mi malé moc líto! Dostaly jste antibiotika? Jak se to léčí?

Přeji rychlou úlevu a rychlé uzdravení Barunce
Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.11.05 09:55

Lilo,
vzhledem k tomu,že CRP bylo naprosto v pohodě, nedostala žádná ATB. Na teploty nadále Nurofen střídám s Paralenem (podle výše teplot, jinak dávám jen Nurofen). Na afty má genciánu a mám dělat odvar ze šalvěje a vypláchnout tím pusu. Jinak nic. Kašovitou stravu akorát ,abychom to nedráždily. Možná jí podle toho, jak to půjde se šalvějí, dám na dásně nějaký gelík na zoubky (citrogrep) pro desinfekci.
Jinak nám dělal výtěr z krku, uvidíme, ve čt je kontrola.
Taky jsem nenapsala, že u této nemoci trvají dle dr horečky 4-5dní! A máme prej rudej krk. Tak doufám, že se to brzy spraví, protože to je fakt peklo.
Ať žijí zuby :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
21.11.05 10:15

Gabčo, rychlé uzdravení!
Asi toho moc nenaspíte … Barča musí být úplně hotová, prcka malá. A ty taky … mám pocit, že když rostou zuby, vždycky se k tomu ještě něco přidá!

Lila
P.S. třeba bude mít Barča zdravé a silné zuby! Když toho tolik při klubání nadělají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama