Zápal plic u 3 letého dítěte?

1094
27.2.20 14:02

Zápal plic 3lete dite

Ahoj! Prosím o radu, kdo má zkušenost :)
Syn měl zánět středního ucha (píchání uši) a zánět dutin. Během 10 dní dvoje antibiotika (1.nezabraly), dva dny zdravý, vše v pořádku, najednou suchý kašel, 40tky horečky, za dva dny u dr hlenovy kašel poslechove nález na obou plicích. Nicméně v krvi nic.. Vše vporadku… :nevim: Nasazen klacid… A ted moje otázka :)
Poznám že se mu plíce lepší? Na kontrolu jdeme až ve středu, teď je bez teplot, hraje si, je sice unavený ale celkovy stav je určitě lepší.. Kašle pořád mokrý hlenovy kašel ale jen tak sem tam… a celkem dost smrka ale spíš se bojím o ty plíce…
Prosím má někdo zkušenost s tak malým dítětem zápal plic…? A jak dlouhá byla rekonvalescence…?

Děkuji za kažou odpověď. Hezký den :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1875
27.2.20 15:11

Já bych se nebála o plíce, dodržuj klidový režim, ATB již zabraly, když nehorečkuje. Neboj, to bude dobrý, dcera měla zápal plic ve 4 letech. Beztak nic jiného nic dělat nemůžeš. Rekonvalescence delší, určitě po vyléčení, zkus syna udržet 14 dní v klidu, Mudr. Ti řekne sama, až půjdete ve středu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
27.2.20 15:56

@TerezaRyš ja chodila se synem (zapal plic v cerstvych 2 letech) k pediatricce na poslech po 3 dnech. Sama jsem poznala, ze se mu lepe dycha. Klidovy rezim po vyleceni jsem se snazila drzet cca 10 dni…ale on nebyl moc akcni, takze nebyl problem. Radej jsem ho vozila v kocaru a vynechali jsme odrazedlo a mista s hodne lidma (obchody).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
27.2.20 20:03

Dcera 3 roky vysoké horečky, hlenový kašel. V moči ji našli pneumokoka a podle rentgenu začínající zápal plic. Měla 12 dní antibiotika (4 dny do žíly a zbytek sirup). Horečky tyden, kašel mela 14 dni. Po dobrání už zůstala jen únava a taková slabost. Teď už je to týden po dobrání antibiotik a porad není úplně v pořádku. Ještě máme mít dalších 14 dní klidový režim, podle výsledků zdravá, ale rekonvalescence trvá dlouho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
28.2.20 22:05
@TerezaRyš píše:
Ahoj! Prosím o radu, kdo má zkušenost :)
Syn měl zánět středního ucha (píchání uši) a zánět dutin. Během 10 dní dvoje antibiotika (1.nezabraly), dva dny zdravý, vše v pořádku, najednou suchý kašel, 40tky horečky, za dva dny u dr hlenovy kašel poslechove nález na obou plicích. Nicméně v krvi nic.. Vše vporadku… :nevim: Nasazen klacid… A ted moje otázka :)
Poznám že se mu plíce lepší? Na kontrolu jdeme až ve středu, teď je bez teplot, hraje si, je sice unavený ale celkovy stav je určitě lepší.. Kašle pořád mokrý hlenovy kašel ale jen tak sem tam… a celkem dost smrka ale spíš se bojím o ty plíce…
Prosím má někdo zkušenost s tak malým dítětem zápal plic…? A jak dlouhá byla rekonvalescence…?Děkuji za kažou odpověď. Hezký den :hug: :mavam:

No rekonvalescence trvá asi měsíc. Ta uzdravující fáze, kdy je člověk unavený trvá zhruba 14 dní. ( mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem měl zápal plic jako dítě) Chce to klid a stravu bohatou na vitaminy. Jinak je možné udělat RTG plic, ale nebojte se, v dětském věku nezůstane na plicích stín. V každém případě zánětům středouší lze předcházet očkováním proti chřipce. Běžná nachlazení nejsou tak nebezpečná jak chřipkové viry, které otevírají cestu k bakteriím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama