Reklama

Zápis do MŠ - Brno - spádovost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 02.02.17 07:51
Zapis do MS - Brno - spadovost

Chci se zeptat, resila uz nektera z brnenskych maminek tu novou vyhlasku o spadovosti dle bydliste?

Jde mi o to, ze do lonskeho roku bylo v podminkach pro zapocitani bodu do dane MS bydliste rodice ci ditete v dane lokalite. Jak je to ted po novu? Neptala se nektera z vas uz na OSMT MMB? V dostupne verzi vyhlasky je jen napsana ulice spadovosti.

Mame s dcerou jine bydliste nez jeji otec, bydlime spolecne. Skolku chceme v miste soucasneho, nikoliv papiroveho, bydliste. Tak nevim jestli mam dceru prepsat (nemam rada behani po uradech, navic se mi to ted s blizicim se porodem moc nehodi) nebo opet staci bydliste jednoho z rodicu.

Diky za overene informace.

Reklama

Reakce:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 02.02.17 08:01

Pockam si take na info, kluky jsem vozila do skolky hodne daleko (byt porad v ramci jedne mestske casti) a dcerku bych rada zase tam, skolka je uzasna, uz tam jsme spokojeni ctyri roky.
Do spadove skolky/skoly u nas na ulici ani omylem :zed:

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 02.02.17 08:19

No já do spadove školky taky zrovna moc nechci. Máme v naší městské části další dvě školky, které bych radši. Tak jsem zvedava, jestli bude mít šanci se dostat, když bude předškolák. Jinak bych si ho nechala klidně doma… a zrovna tohle dítě minuly týden řeklo, že už několik let čeká, až bude moct chodit do školky :-D (no asi tak rok, od té doby co začal chodit starší syn)

Uživatel je onlinesmudlinky
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 374 inzerátů 02.02.17 08:29

Budu dávat dítě do spádové školky, chodilo tam i starší, byli jsme víceméně spokojení!-) Bydliště dítěte( potažmo matky se kterou je většinou psané dítě) bude určitě za dost bodů, je to logické, jak jinak by mělo město děti dělit než podle bydliště, počtu let případně sourozenců v dané MŠ. Zápisy se letos posunuly na květen, takže zatím je na řešení a ujasnění si co vše bude potřeba času dost

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 02.02.17 08:49

Nejsem si úplně jistá, protože tohle nemusím řešit, ale někde jsem četla, že pokud máte trvalé bydliště jinde, ale fakticky bydlíte v MČ, kam chcete dát dítě, může se bydliště doložit nájemní smlouvou (nebo něčím podobným adekvátním). Pokud ale bydlíte s manželem, tak nevím. Možná by stačilo, že tam má trvalé bydliště on a ve školce byste to vysvětlili. Já bych zavolala přímo do školky a zeptala se tam.

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 02.02.17 08:59

@Meeshab Takto byla kriteria nastavena jeste vloni. Letosni verzi nemuzu nikde najit. Cekam na overeni informaci primo na MmB. U zakladnich skol plati trvale bydliste ditete, takze ocekavam sjednoceni i pro MS. Nemam rada litani po uradech :poblion:, tak cekam na odpoved od uredniku, treba se dockam drive nez za 30 dni, jak maji ve zvyku :P

Rinoki
Nováček 1 příspěvek 01.03.17 21:36

Já bych spádovou školku brala, bohužel ta naše nebude vůbec nabírat děti, takže budu mít každé dítě jinde :,(… Pokud mi ovšem mladší někam vůbec vezmou, kdo ví, o kolik bodů tím přijdeme (plus samozřejmě o body za sourozence). Ani ředitelka na tř. schůzkách nevěděla, jak se bude hodnotit spádovost versus věk.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama