Zápis na tři školy?

289
13.3.17 21:34

Zápis na tři školy?

Ahoj holky, nevíte, zda, když máme v blízkosti jednu školu spádovou (ale o tu moc zájem nemáme) a dvě další, kde bychom to chtěli zkusit, zda jít na zápis jen na ty dvě nespádové nebo lze jít na zápis jen do 2 škol? Předem díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Mišuna
13.3.17 22:04

Byli jsme ve dvou nespádových, syna ale ani do jedné z nich nevzali tak jsme šli nakonec na dodatečný zápis do spádové školy. Nebyl s tím problém, ale je to čtyři roky, nevím jestli se něco nezměnilo.

• Citovat
  • Upravit
6125
13.3.17 22:08

Taky jdeme na zápis do nespádových škol - 2.
Nenapadlo mě to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
14.3.17 07:03

@Cassy25 kluk chodí do nespádové školy, byli jsme na 3 zápisech, ve spádové vůbec, o tu jsme nestáli, ač ji máme 50 m od domu :think: do spádové vůbec nemusíš, jen tam mají povinnost Tě vzít přednostně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
14.3.17 08:06

Šli jsme do třech, včetně spádové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2435
14.3.17 08:33

@Cassy25 teď jsem byla na dnu otevřených dveří na ZŠ a zástupkyni mi bylo řečeno, že na spadovou školu jít na zápis musíme, i když o ní zájem nemáme a pak zápis tam, kam bychom chtěli. Ale prý je to letos silný ročník a tak moc šancí na ZŠ, kam bychom chtěli, bohužel není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
14.3.17 08:42

Do spádové vás vzít nemusí, pokud je překoananá kapacita. Musí vám ale zajistit místo jinde, takže vás mohou pak umístit do jiné školy, pravděpodobně té, kde zrovna místo zbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
14.3.17 12:26

Holky, tak do spádové se musí?
To je fajn, protože nespádová i spádová mají zápis v jeden den odpoledne. To bude dcera mít radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2435
14.3.17 17:02

@bublinek ano,musí se na zápis, i když po mi zrovna netoužíte a zápisy jsou 4-5.4.,tak si to můžete rozdělit ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
14.3.17 20:53

Chceme jít na 2 nespádové a pak musíme i na spádovou a ta má zápis jen 1 den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4332
14.3.17 20:57

A to je nějaká novinka, že se musí do spádové školy na zápis? Mám oba kluky v nespádové, 2. a 4. třída a ve spádové škole nás nikdy ani neviděli. Takže před třemi lety to tak ještě nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57442
14.3.17 21:04
@Kacka2 píše:
A to je nějaká novinka, že se musí do spádové školy na zápis? Mám oba kluky v nespádové, 2. a 4. třída a ve spádové škole nás nikdy ani neviděli. Takže před třemi lety to tak ještě nebylo.

povinnost to není, pokud jsi si jistá, že dítě vezmou do nespádovky, tak je záspis na spádovce zbytečný. Pokud to mám ale v záloze a vcelku jako reálnou možnost, tak mi to jednak přijde slušnost, aby s dítětem počítali a nedělalo jim to pak najednou problém, že maj dítě navíc. A další - spádovka ti je povinná zajistit místo. Ale nemusí na té škole, klidně jinde, jen prostě zařídit, aby to dítě mělo kam chodit. Takže je podle mě výhodnější dítě řádně zapsat, než to pak nějak honit později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4332
14.3.17 21:28

@Lama Lama tak v Tvém případě samozřejmě ano, pokud ji máš jako možnost. Myslela jsem, že je to nově povinnost pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
17.3.17 16:50

Holky, jste některá z Ostravy?
Byla jsem na dni otevřených dveří v nespádové škole a pan ředitel říkal, že je nějaký systém (nevím, jestli funguje všude nebo jen v Ostravě). Ale ten systém je pro ředitele, aby zjistili, jestli dítě chodí po zápisech všech škol v okolí a nebo má opravdu zájem o jejich školu. A pokud zjistí, že dítě bylo na zápisu i jinde, automaticky to pro ně znamená, že zájem není 100%.
Na námi vybranou školu je vždy přihlášeno více dětí než je kapacita.

Na otázku: Chci dceru umístit k vám, ale pokud se nedostane a dozvím se to třeba za týden. To už bude po zápisu ve spádové. Co pak budu dělat.
Mi odpověděl, že neví co by mi doporučil, ale že pak by měla dodatečně vzít i spádová.

Naše spádová škola nenabízí v podstatě nic. Alespoň stránky nic nevyzdvihují. Den otevřených dveří taky nebyl a nebude. Spádová je jen od 1. do 5. třídy a pak stejně děcka přecházejí třeba i na školu, na kterou chceme aby šla.

Nevím, jak se zachovat? Jít jen na nespádovou a až se nedostane oslovit spádovou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama