Zaroste dírka po nastřelení náušnice

12.9.20 06:38

Zaroste dírka po nastřelení náušnice

Ahoj ženy,
na základě vlastní zkušenosti, kdy jsem celá zoufalá hledala příspěvek na toto téma - a nenašla - jsem se rozhodla téma vytvořit. Snad tím někomu pomohu při rozhodování nebo ulehčím trápení.

S dcerou jsme šla na nastřelení náušnic v jejích 4 měsících. Ihned po aplikaci jsem se já i sestry všimly, že jedna náušnice je níže než ta druhá. Sestry mě ukonejšily, že se to srovná. No nebudu Vám vyprávět o probrečeném víkendu. Za 48 hodin jsem náušnici vyndala a dírka po ní zarostla do ztracena.

Druhé ouško jsem vyndala až po 7 týdnech a zarostlo také s miniaturní jizvičkou, která se růstem prý ztratí.

Nyní jdeme na nastřelení do opravdu profistudia a modlím se, aby to už bylo správně.

Nenechávejte svým holkám křivé náušnice. Mají být ozdobou každé ženy. Nechci dceru omezovat ve výběru náušnic aj.

Vinu nehazim na sestry v nemocnici - jedna držela, druhá nastřelovala. Ale upřímně, pokud se nejedná o dítě z jejich rodiny/okolí, tak se s tím prostě moc nemažou. A tak neřeší milimetr sem - milimetr tam, i když jsou tečky v perfektním středu.

Někdo tvrdí, že opakované nastřelení je týrání dětí. Ja jsem zastánce názoru, ze tuto bolest si nebude pamatovat. A stejně jako po každém očkování, jí ten den vždy udělám nejvíc láskyplný, jak jen dokáži. Tak na ten 15 vteřinový stres snad hravě zapomene.

Maminky nebojte se toho a na názory typu - jsou to jen náušnice, já je mám taky křivé, vůbec jsem se toho nevšimla, to nebude vidět pod vlásky - se vykašlete. Je to vaše dítě a vy se tím bude při každém pohledu moc trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.9.20 06:57

Jsem proti

Jsem proti strileni miminek do usi. Bude-li mit devce zajem nosit nausnice, tak si to muze zaridit az bude mit rozum, kdyz ho matka ted nema.

• Citovat
  • Nahlásit
9100
12.9.20 06:59

Já nějak nechápu tenhle příspěvek, my byly na nastřelení náušnic u lékařky a přímo dostali upozornění, že pokud bude po 48 hodinách náušnice křivě, mám ji vyndat, nechat dírku zarůst a spojit se s doktorkou, nové nastřelení by bylo zdarma. Ale naše si dala záležet a naštěstí jsem malou trápit nemusela dvakrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9100
12.9.20 07:00
@Anonymní píše:
Jsem proti strileni miminek do usi. Bude-li mit devce zajem nosit nausnice, tak si to muze zaridit az bude mit rozum, kdyz ho matka ted nema.

A proč tedy anonym, hrdinko? To se tak za svůj názor stydíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4301
12.9.20 07:02

Miminum náušnice nepatří. Nechapou to, nic z toho nemají. Je To jen pro radost jejich matek. Až holka bude chtít, tak je může dostat. Pak i bude hezky sedět a nestane ses že je nastřelil křivě. Jinak mně dírky úplně nezarostly ani po cca 10 letech. Normálně mi pak šla prorazit náušnicí, bez krve, bez bolesti. Takže opakovaného nastreleni bych se bála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31611
12.9.20 07:03
@Anonymní píše:
Jsem proti strileni miminek do usi. Bude-li mit devce zajem nosit nausnice, tak si to muze zaridit az bude mit rozum, kdyz ho matka ted nema.

A Ty se bojíš, že tu dostaneš čočku, že anonymně? Píšeš to dost urazlive, je na to hodně pohledů. Já respektuji i matku, která přijde s nausnicemi s miminkem z porodnice, i když s tím nesouhlasím. Podle zdejších diskuzí se to ještě někde dělá.
Z hlediska akupunktury se může střílet jen do přesně mířenych bodů, jinak by se mohly narušit nějaké dráhy, následkem by mohla být snížená imunita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31611
12.9.20 07:08

@chaela Vidíš, mě jako dítěti dírky zarostly cca po 3 měsících, kdy jsem měla pokazenou nausnici a dceři taky tak ještě za kratší dobu. Museli jsme k doktorce, aby dírku propichla, prorazit to nešlo. Ani jedna jsme už nebyly mimino.
Já jsem v dospělosti několik let náušnice nenosila, dírky zarostly, musela jsem znovu na nastreleni. A jedné dceři taky doktorka jednu nausnici nastrelila špatně, že pohla hlavou. Ta dírka se zcela zacelila. Asi máme nějakou mimořádnou schopnost hojení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9100
12.9.20 07:11

@Jana206 jenže v ušních lalůčkách v místě, kam se náušnice nastřelí, žádné akupunkturní body nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13790
12.9.20 07:27

Tys probrecela cely vikend kvuli krive nastrelene dirce kojence? Dobra hysterka teda :pankac: My meli jednu taky lehounce jinde a svete div se, srovnalo se to. Protoze jak vime, ucho roste. Klidne se muze stat, ze nastreleni bude naprosto perfektni a za dva roky ti dirka „utece“ mimo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6197
12.9.20 08:06

Ono píchat náušnice kojenců je zhovadilost. Ucho se s růstem mění a znám hodně žen, které mají potom v dospělosti dírky moc nízko nebo vysoko, takže mají problém s některými druhy náušnic. Taky mi přijde zbytečné kojenci působit bolest a nepohodlí při spánku. Moje dcera dostane náušnice, až si o ně sama řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4301
12.9.20 08:13

@Jana206 jo, tak vypadalo to jako zarostly, myslela jsem, že tam mám jizvu. Ale chvíli jsem stourala a pak najednou lup a bylo to. Z jednoho ucha jedna kapka krve byla, ale nejspíš proto, že jsem s ním měla problémy, náušnice jsem právě kvůli tomu kdysi přestala nosit, u toho zdravého to šlo fakt hladce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
12.9.20 08:30

Mne nezarostly ani dirky, ktere mam od mala, ani dirka, kterou jsem si nechala nastrelit na konci stredni. A pokud budu mit jednou dceru, rozhodne ji nic nastrelovat nenecham. At se rozhodne sama, jestli chce mit neco v usich. Ja sama nausnice uz leta nenosim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16937
12.9.20 08:59

Přesně tohle je důvod, proč jsem nedala miminům nastřelit naušnice. Jednak je mi šoufl z toho, že někdo dělá kosmetický zákroky na miminkách, nedej bože na novorozenci. A druhá věc je, že na těch miniaturních ouškách je kumšt to střelit rovně a netrefit se do akupunkturního bodu. To je taky sestrám v poridnicích jedno. Vážně někdo srovnává život zachraňující věc, jako očkování, a kosmetický zákrok na novorozenci? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
12.9.20 09:01

Dcera měla nastřelené asi ve 4 měsících, taky křivě :lol: Jedna byla o dost níž a blíž k hlavě, druhá byla tak akorát veprostřed. Nicméně vyndat jsme musely protože po půl roce, když jsme náušnice vyměnily, jí šíleně zhnisaly a musely ven. Teď v roce a půl na sebe nenechá šáhnout, hned se brání, takže bude asi bez náušnic, dokud nebude větší a bude dobrovolně držet. Jinak jí krásně zarostly, má tam teda jizvy, ale je to jen bílá tečka, nic drastického. Z vlastní zkušenosti a xxx náušnic vím, že většinou nezaroste až hodně stará dírka, třeba když náušnice nosíte 10+ let. Jinak mi zarostly vždy všechny po vydání (náušnic jsem měla už tak 10, ale mívala jsem s nimi problémy, tak jsem je nechávala třeba po roce trápení zarůst a píchnout znovu, trvalo, než jsem zjistila, že mi problémy dělá chir. ocel :lol:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
12.9.20 09:04

@Janli Ne že bych vyloženě podporovala dávání náušnic miminkům, ale na uchu je tolik bodů, že je nemožné, nějaký netrefit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama