Zarostlý nehet u palce

Anonymní
30.12.19 11:39

Zarostlý nehet u palce

Ahoj, trápí mě zarostlý nehet na palci. Mám vrostlý kousek jakoby do toho nehtového lůžka, zkoušela jsem to vystříhat ale zatím bez úspěchu a teď mi to ještě nateklo.. nevíte co s tím? Na chirurgii se mi nechce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19679
30.12.19 11:40
@Anonymní píše:
Ahoj, trápí mě zarostlý nehet na palci. Mám vrostlý kousek jakoby do toho nehtového lůžka, zkoušela jsem to vystříhat ale zatím bez úspěchu a teď mi to ještě nateklo.. nevíte co s tím? Na chirurgii se mi nechce

zkus dobrou pedikérku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
30.12.19 11:42

Chirurgie, čím více ji budeš oddalovat, tím více to bude bolet. Zákrok na 3 minuty i s umrtvením :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
30.12.19 11:51

@mdvorak a co přesně takový zákrok obnáší? Taky s tím mám problémy

Příspěvek upraven 30.12.19 v 11:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 11:51

Hlavně si nenech strhnout celý nehet, už nikdy nenaroste tak kvalitní a zarůstání se bude opakovat ( osobní zkušenost). Mě osobně pomáhá nehet vystříhat, vydezinfikovat, případně namazat framikoinem. Nenosit obuv s úzkou špičkou.

• Citovat
  • Nahlásit
1082
30.12.19 11:55
@NatyKli píše:
@mdvorak a co přesně takový zákrok obnáší? Taky s tím mám problémyPříspěvek upraven 30.12.19 v 11:52

Skoro nic. Příjdeš, ukážeš, umrtvení, vystrihnou chybný kus, obvážou…
Fakt to nic není a nebolí to. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
30.12.19 11:56

Mel jsem to stejne asi 3 nebo 4 roky z5 byl jsem na chirurgii kde me cely nehet strhly a narostl me novy prijde me ze nehet je uplne stejny a zadny problem uz stim nemam je to vylecene jen po tom strhnuti je to bolest kdyz chodis doma. a pak jak ti to prevazuji je to bolest kdyz je to tam prilepene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
30.12.19 11:59

Minule mi to vystrihla pedikérka, bolelo to cely mesic. Obvykle rikam nesahat, nechat byt, jednou za cas to risknu jako pokus. Nejlepsi bylo, když mi to pedikérka na suché pedikure shora u po cele delce toho valu zbrousila. Pak mi taky pomahalo náplasti odtahovat ten val.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
30.12.19 12:13

Medicialni pedikúru. Da ti tam takovou pruzinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
30.12.19 12:22

Neštourat v tom, trochu roztahnout a mazat na noc černou mastí, měla by to vytáhnout :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
30.12.19 12:22

Nehet na palci mi zarůstal roky, od odstřižení mi vždycky špičatý růžek nehtu vrůstal do lůžka, několikrát to i nateklo a hnisalo. Pomohla mi pedikérka. Dala mi i speciální leukoplast, které jsem si vždycky kousek odstřihla a podkládala kousek pod nehet, než dorostl a přerostl to citlivé místo. Hlavně nehty na nohou doporučila nestříhat ale zapilovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
30.12.19 12:23

Zkus višňák. Jestli to nateklo, tak už je tam asi i hnis že? Višňák to zklidní a zároveň pomůže se zánětem. Můžeš to potom zkusit vymáčknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 12:30

Čím dřív zajdeš na chirurgii, tím líp. Zbytečně tu návštěvu neodkládej. Já tam zašla ješte, když problémy byly malé a ani nemuseli dělat velký zákrok. Pomohli mi tomu předejít. Ale pokud jsi si do toho něják šťouchala, tak už je asi pozdě a na zákrok budeš muset jít…

• Citovat
  • Nahlásit
1282
30.12.19 13:31

Já to vždycky vydržela, zánět jsem stahovala tím višňákem. Jinak upřímnou soustrast, je to peklo. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.19 13:35

Užmoulej si malou kuličku z vaty a zasun pod to bolavé místo, vatu namoč peroxidem. Opakuj dokud ten nehet nepřeroste přes to bolavé místo. Vata utlumí to píchání a uleví se ti. Mam vyzkoušené a vždy pomohlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat