Zase těhotná, co dělat?

4
6.8.05 22:01

Zase těhotná, co dělat?

Ahoj holky,
potřebuju poradit. Mám dvě děti 9 a2 roky. Před třemi dny jsem zjistila, že jsem znovu těhotná. Nemám odvahu to říct manželovi, bude mě přemlouvat ať jdu na potrat. Další dítě jsem už nechtěla, ale potrat odmítám. Tak nevím co dělat. Prosím poraďte.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

534
6.8.05 22:05

Poradit?další nechceš,potrat nechceš je ještě nějaká možnost?
nejspíš si budeš muset vybrat.....

:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
6.8.05 22:07

Ahojky,
podle mě záleží hlavně na tom, zda domácnost se 3 dětmi utáhnete. Jestli jo, měl by se manžel tu nádhernou novinu dozvědět, co nejdříve. Neznám nic krásnějšího než být těhotná a čekat na krásného, malého drobečka. A manžel to určitě rozdejchá a budete se těšit oba dva.

Držím palce a pohodové těhu… 8)

Jarka a Domi (9měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1198
6.8.05 22:16

Ahojky,

rozhodnutí je jen na tobě. Věřím, že když to člověk neplánuje tak je to trošku šok. Ale myslím, že se s tím srovnáš a budeš mít radost a těšit se. Vždyť co je krásnějšího. Děti jsou velký dar a zahodit jeho život jen proto, že zrovna teď nebylo v plánu??
Osobně bych se s potratem nikdy nedokázala smířit a pořád bych na miminko musela myslet. A manžel? Měl by to vědět - je to vaše dítě.

To je můj názor.

AJKA Lenička skoro 3 roky Lukášek skoro 1 rok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
6.8.05 22:26

Kacanovo,
chapu, ze to je celkem pruser…
Jak uz to zaznelo, mas dve moznosti - mit nebo nemit dite - musis si nejdriv srovnat sama v sobe, jestli dalsi dite chces a zvladnes, pak se zeptej, jestli to casem zvladne i tvuj muz - a podle toho se zarid. Rozhodne se nenech dotlacit k necemu, co bys sama nedokazala rozdychat.
Podle me se tri deti zvladnout daji, i kdyz je to teda urcite zahul. Sama bych jeste jedno miminko rada, ale opravdu nevim, jestli k nemu nekdy dojde - a pokud by to byla „nehoda“ - tak u nas by nebylo co resit. Ovsem jestli do toho pujdeme vedome - no nevim…
Pokud by pro tebe bylo jedine prijatelne reseni to, ze se miminko nenarodi a pokud se tim vyrovnas, udelej to - ale jak to rict… Malokdo te tu, na tomto serveru, v tom asi podpori. Hlavne se nenech zahnat nekam, kam sama nechces. Takze nedej ani na reci, ze prave jen jedno reseni (a je jedno jake) je to jedine spravne - neni.
Musis se rozhodnout sama a jen ty musis vedet, co udelat.
Asi jsem ti moc nepomohla, ze? Promin.
Treba te manzel prekvapi a bude nadseny. Kez by.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.8.05 22:30

Máš to těžké.taky bych nevěděla co dál ale moc času na rozmyšlenou nemáš.Musíš posoudit pro i proti,dítě není věc co se dá odložit.Budu držet palce a at už se rozhodneš jakkoli věřím že to bude správně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.8.05 22:43

Ahojky:O)
Vím, že to není nic jednoduchého a nevím, jak dobře se to dá zvládnout, ale co mimíska porodit a předat k adopci? Pokud už mimi nezvládnete, je to určitě lepší, než potrat. Já sama jsem adoptované dítko a nikdy jsem s tím žádný problém neměla:O)
Držím palce, ať se rozhodnete jakkoliv !
Jaa a Sára

• Nahlásit
  • Citovat
2096
6.8.05 23:10

Kacanovo,
před týdnem jsem řešila trošku něco podobného…máme dceru 12 let, syna rok a čtvrt a 4 pozitivní testy. Měla jsem jít tento měsíc na tělísko a nějak se, vypadalo to, zadařilo a to velmi neplánovaně. 4 dny jsem řešila, jak to říct manželovi, s kterým jsme další miminko neplánovali a který opravdu další radikálně nechtěl.

Sebrala jsem veškerou svou odvahu už proto, že u mě potrat prostě nepřipadá v úvahu manžel to ví. Neutrhnul mi hlavu, nešel se věšet a ani moc nenadával, jen počítám asi jednu noc nespal…

Rozdýchal to a druhý den už kontroloval, jestli beru vitamíny a nedal mi od sebe ani hltnout piva, lakomec:)

Bohužel se testy ukázali vadné, nebo nevím co se stalo, ale těhotná nejsem a je mi smutno…za těch pár dní jsme na myšlenku miminka přivykli…i manžel, ač to tak nepřizná, jako já. Začal řešit práci, přesun prac. místa, aby měl více klidu a tak…

No nic, třetí mimi se nekoná…ale já se chystám manžílka nahlodat, protože to vzal dle mého až moc v pohodě, na to co jsem čekala…

Tak neváhej, v nějakou příhodnou chviličku mu to řekni…třeba tě překvapí:) Hlavně musíš mít jasno v sobě…

No nevím, asi jsem moc neporadila…jen to ve mě vyvolalo trošku smutné vzpomínání na mé týden staré „těhotenství“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
6.8.05 23:49

No, vím, že jsem psala, že už jsem další mimčo nechtěla, ale teď když by mělo být, tak ho hrozně chci. Nedokážu si představit , že bych se ho měla vzdát. Mám však velké obavy z toho, že mě k tomu bude nutit můj muž.
Mám obavy z toho, že když mu to sdělím, tak mi řekne,no tak půjdeš na potrat, a tím to pro něj bude vyřešené. Máme skvělý vztah, jsme spolu už deset let, ale vím že další dítě nechce a nevím jak bych ho přesvědčila.
Jsem z toho na nervy.
Holky, děkuju za to že jste napsaly.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2096
7.8.05 06:47

Katko,

máte na to spoustu měsíců, nebo manžel, zvyknout si, jen to neodkládej, jinak se budeš trápit a miminko v bříšku s tebou… Zkus vystihnout ten pravý okamžik, ale udělej to co nejdřív…a zároveň mu řekni, že potrat v žádném případě, že to nemůžeš a třeba si vymysli argumenty, proč ne, které tušíš, jaké by na něj platily..pokud by měl strach spíš o tebe (oni chlapi si to imaginární miminko moc představit neumí a nežijou s ním tolik už od těhu), tak třeba hraj na strach o své zdraví, já fakt nevím, ty s ním žiješ 10 let. Navíc když píšeš, jak máte skvělý vztah:)

Moooc držím palečky a pak písni, jak to dopadlo, já věřím, že i přes třeba dlouhodobější vydýchávání si za 8 měsíců pojede taťka hrdě pro další uzlíček!!!:) A moc vám zavidím (v dobrém!!!:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
7.8.05 07:57

Ahoj Katka odporucam ti precitat si tento dennicek, myslim si ze by ti mohol pomoct.
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Myslim si, ze ked mate s muzom dobry vztah, tak to pochopi, hlavne ked uz mate dalsie deti a uz vie co to je za zazrak.
Mam 3 velmi dobre kamaratky, 2 sa narodili ako tretie deti po velmi velkom vekovom rozdiele po zlyhani vnutromaternicoveho telieska, a mama poslednej utiekla zo stola kde cakala na interupciu. Vsetky 3 su uzasne, skoncili VS, su sikovne a rodicom robia radost. :-) Byva to casto ze prave tie neplanovane deti su niecim vynimocne a pre rodicov neskor najvacsou oporou.
Ja si nemyslim zeby si sa mala bat to povedat manzelovi, on je rovnako zodpovedny za to, ze si tehotna. Ked uz nechcel dalsie dieta a chcel mat istotu mohol podstupit vazektomiu, mimochodom velmi jednoduchy zakrok. Neviem preco sa zodpovednost za antikoncepciu prenasa stale len na zenu, kazda antikoncepcia moze zlyhat (aj sterilizacia). Jednoducho my sa mozeme 100× rozhodnut ze chceme tolko a tolko deti a aj tak to priroda zariadi inak. Napr. situacia- pojdes na potrat a otehotnies znova. Ked to je doba kratsia ako 6m, tak na 2 potrat ist nemozes a dieta si budes musiet nechat.
Okrem ineho ak by ta aj muz na tu interupciu dotlacil, dost to narusi vas vztah, neviem ci by si mu to dokazala odpustit a paradoxne ci by ti to dokazal odpustit on. Viem ze to znie divne ale chlapi casto cakaju aj ked deti nechcu ze sa zena nakoniec rozhodne pre dieta a vybojuje si ho. Ked ide na potrat, vztah sa casto rozpadne, ale ked si dieta necha tak aj ked na zaciatku reaguje povedzme aj rozchodom sa casto vrati a zenu si viac vazi ze sa rozhodla bojovat.
Na zaver-nechcem aby moj prispevok vyznel ako boj proti interupcii, nie som za jej zakaz, ani nic podobne, myslim si ze toto rozhodnutie je len na zene a jej partnerovi. Len sa snazim upozornit na mozne rizika, som socialny pracovnik a problematika interupcii bola tema mojej diplomovej prace. :-))
Keby si sa o tom chcela porozpravat moj mail je gothic@azet.sk
Prajem ti aby to doma dobre dopadlo.
Gothic&Valerik dnes 9m :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
7.8.05 10:02

Ahoj,
já, i když to bude největší záhul a námaha a práce pro tebe, hlasuji pro mimčo. Pokud je pro tebe potrat nepřijatelná věc, těžko bys později byla v lepším stavu, než te´d, kdy píšeš, že jsi na nervy a máš výčitky a přemýšlíš, jak to muži říct…
v první řadě je to i jeho práce, takže místo toho, abych se nervovala a řešila tuto situaci jen já, řekla bych to manželovi právě tak, jak tys napsala nám. Úplně bych mu vylíčila své smíšené pocity, ale taky, že potrat odmítáš (k tomu argume¨nty jsou). Nechala bych rozhodování aspoň z poloviny na něm. uvidíš, že když na něho nepřijdeš s tím, že máš obrovskou radost a čekáš další miminko, kterého se nehodláš vzdát, nezapře se jak malý dítě a naopak zapřemýšlí, když bude muset taky rozhodovat..............(a i když se tváří všelijak, má taky city, má pravděpodobně rád první dvě děti a i jiní nakonec přijali tuto zprávu a na mimčo se těšili).
Takhle bych to řešila já a třeba ti to pomůže.

Hodně sil do budoucna

Veronika, Barča 10,5m a *Alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
7.8.05 10:46

Ahoj Katko.
Také se přikláním k tomu, abys to manželovi řekla. Předpokládám, že na výrobu miminka jsi nebyla sama a tak by se na řešení situace měl podílet i on. Nemůžeš přece nést plnou zodpovědnost jenom ty sama. Přeju ti, aby se situace vyřešila k tvé plné spokojenosti, zdravého mimíska a do budoucna…lepší antikoncepci :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
152
7.8.05 10:54

Ahoj Katko,

mám známého a ten tvrdí - rodina s jedním dítětem, to není rodina. S dvěma dětmi je to fajn, ale ta pravá rodina je až se třemi. Sám má bohužel přes všechno snaženíčko jenom dvě, uvažovali s manželkou i o adopci, ale než se tak nějak rozhodli, přibyly roky a už k tomu nedošlo… Každopádně věřím, že třetí děťátko by vám mohlo do života přinést moc radosti! Možná bude manžel nejprve trochu v šoku, ale na to se neohlížej, dej mu trochu času na to, aby si mohl na novou situaci přivyknout, uvidíš, že se během pár dní úplně adaptuje a začne se moc těšit. Jsem si jistá, že když jste zvládli dvě děti, to třetí zvládnete úplně bez problémů.

Moc Ti blahopřeji a přeji štěstí

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
7.8.05 11:06

První věc, kterou musíš udělat, je říct to manželovi. Ať očekáváš jakkoli blbou reakci. Je to i jeho dítě, a on má právo říct k tomu svůj názor, i kdyby to byl potrat. Probrat to musíte spolu.
Držím pěsti, pevný nervy a dej vědět, jak to dopadlo :wink:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama