Zastřešení terasy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
998
24.8.11 12:47

zastřešení terasy

holky už jsme s manželem bezradní,chceme si udělat pergolu,ale máme terasu na straně kde od brzkého rána a do doby než slunce zapadne praží slunce,strop nechceme ale dřevěný,protože by nám to udělalo velkou tmu v bytě,pak jsem koukala že se dělají stropi i z plexiskla různě tmavý,ale to mi zase kamarádka říkala,že jak jim na to praží slunce a je to kouřové že tam přes den mají jak ve skleníku,jak jste to třeba řešili vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
24.8.11 12:52

A co výsuvná markýza z látky? Já ji teda nemám, ale uvažovali jsme o ní, nakonec zavrhli, protože u nás by to bylo jak pěst na oko. No chce to dobře vybírat, jak kvalitu tak vzhled, aby se to hodilo a pak to může dobře sloužit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
24.8.11 12:53

Jak velká má být pergola?
Co nějaký rákos nebo bambusové rohože? Markýza? Plexisklo mimo jiné taky pořádně „praská“ - prostě, jak je na přímém slunci a otepluje se a pak zase ochlazuje, tak se napíná a stahuje a dělá pořádné rány. Nicméně jedni známí zastřešili plexisklem terasu asi 40m2 a prý tam není horko, že to profukuje.
Jo - a ta střecha má chránit před deštěm nebo jen stínit? (to je edit)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
24.8.11 12:57
Alichi píše:
Jak velká má být pergola?
Co nějaký rákos nebo bambusové rohože? Markýza? Plexisklo mimo jiné taky pořádně „praská“ - prostě, jak je na přímém slunci a otepluje se a pak zase ochlazuje, tak se napíná a stahuje a dělá pořádné rány. Nicméně jedni známí zastřešili plexisklem terasu asi 40m2 a prý tam není horko, že to profukuje.
Jo - a ta střecha má chránit před deštěm nebo jen stínit? (to je edit)

má chránit i před deštěm,dle odhadu tak 4 na 4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
24.8.11 13:02
Gina108 píše:
A co výsuvná markýza z látky? Já ji teda nemám, ale uvažovali jsme o ní, nakonec zavrhli, protože u nás by to bylo jak pěst na oko. No chce to dobře vybírat, jak kvalitu tak vzhled, aby se to hodilo a pak to může dobře sloužit. :think: [/

o té jsme taky uvažovali,dělají se i že můžou být otevřené při dešti,ale po straně už je to zase nezakrytý ,tak by jsme na zahradě dopolede nemohli vůbec sedět a večer taky ne,protože po stranách žádné zastínění není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4840
24.8.11 13:14

Ahoj, my máme terasu taky na jih, vyřešili jsme to tak, že velká část je se střechou z klasických, tmavých, vlnitých desek a tam, kde je francouzské okno, máme ty samé desky, ale úplně průhledné, takže to světlo nebere (a je to ideální na pěstování bylinek a třeba rajčat, které nám díky tomu nechytly plíseň) a na většině terasy je chládek.
Zatím střecha vypadá dobře, nic se nekroutí, horko tam není, déšť už je nám fuk, ale nemůžu nějak víc hodnotit, máme jí teprve půl roku. :nevim: :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7366
24.8.11 13:43

Kamarádka tam má takové „plexisklo“, které propouští světlo (není nijak „kouřové“), ale nepropouští teplo (či tak nějak to vysvětlovala). Nicméně se pod tím stejně blbo sedí (jak se slunko odráží, je to nepříjemn ý pro oči), takže na to položili nějaké přírodní rolety (asi).
Tak jen že je to sice řešení, jak zachovat světlo a nemít pod tím vedro, ale v důsledku to moc příjemné není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
24.8.11 14:52

koukni na tohle.. řešíme přesně to samé a tohle by to vyřešilo.. máme to v plánu
http://hobby.idnes.cz/…y-dilna.aspx?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
24.8.11 20:40
mofiz píše:
koukni na tohle.. řešíme přesně to samé a tohle by to vyřešilo.. máme to v plánu
http://hobby.idnes.cz/…y-dilna.aspx?…

to je bomba,dík moc to je přesně ono

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MishaSAD
21.5.12 13:30

Ahoj, četla jsem příspěvky … stále nikdo nevymyslel zastřešení, které propouští světlo, není pod tím parno a může na to pršet?
Chceme zastřešit terasu … pod polykarbonátem je parno, markýza se musí při dešti srolovat a „střecha“ bere světlo … terasu máme u jídelny :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
711
21.5.12 13:34

máme uplně stejný problem, terasu na západ, máme markýzu, ale ta se při silném větru a dešti zatahuje, takže velká výhra to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83614
21.5.12 13:36

@MishaSAD Nevymyslel… my tedy máme v plánu dát čirý polykarbonát a pod to nějaké rolovací látkové zastínění, ale zatím jsme nedomysleli technickou stránku toho zatahování :think: až to vymyslím, tak to začnu prodávat :mrgreen:

Příspěvek upraven 21.05.12 v 15:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2965
21.5.12 15:47

mne se libi toto: www.zastreseniteras.cz
Ale cena je hodne vysoka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MishaSAD
21.5.12 20:00
@Makin píše:
mne se libi toto: www.zastreseniteras.cz
Ale cena je hodne vysoka..

Jéé, tam jsem taky hledala inspiraci … nejvíce by se nám hodilo zastřešení, jaké je u toho domu s červenou omítkou. Ale když jsem zadala poptávku s našimi rozměry, tak mi to vyčíslili na 320 tis. Takže … ha ha ha :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2965
22.5.12 10:33

Tak to jste dopadli zhruba stejne jako my. mame terasu 6×4m a castka byla zavratna. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat