Zásuvka na balkoně- panelák

267
1.12.19 17:10

Zásuvka na balkoně- panelák

Ahoj :mavam: Snad mi tu někdo poradí, napíše mi svou zkušenost. Bydlím v zateplenem paneláku s balkónem. Ráda bych si tam natáhla elektrivkou zásuvku. Z okolí mi pár lidí řeklo, že se to nesmí, kvůli tomu zateplení. Ale dnes vidim, že lidi v panelacich mají na balkoně světýlka a na internetu jsem nenašla nic ohledně toho, že se to nesmí. Tak jak to je? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2777
1.12.19 17:19

Tahají elektriku zevnitř pomocí prodlužek. Protáhnou to otevrenou ventilačkou, skřípnou šňůru do dveří atd. Máma bydlí v zatepleném paneláku a za poškození zateplení mají vysoké pokuty. I navrtání sušáků na prádlo dělala spec. firma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6718
1.12.19 17:20

A ze maji prodluzku zevnitr vas nenapadlo?

Jinak zasuvku byste musela prosekat odnekud zevnitr a zasah do fasady(nove) taky nemusi projit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
1.12.19 17:20

Zda se to u vás může nebo nesmí, to nevím, ale u nás má většina lidí na balkóně solární světla. Světelnému smogu třikrát hurá :roll: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
1.12.19 17:22

Tchýně má taky světýlka na balkoně v zatepleném paneláku, ty v okně jsou zevnitř, ty na zábradlí jsou na baterie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52387
1.12.19 17:37

Spousta možností už tu zazněla… no a pak jsou lidi, co se nikoho neptaj a tu díru si tam vyvrtaj - kde není žalobce, tam není soudce. Pokud ale naštveš nějakýho souseda, tak ten žalobce bude. Ale opravdu tím tu fasádu a zateplení porušíš. Pokud už to teda budeš dělat načerno, dej si aspoň pozor, abys tam dala zásuvku určenou pro venkovní použití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
1.12.19 17:38

My mame zasuvku na balkone. Ovsem mame ji tam od te doby, kdy jsme si tenhle novy byt koupili. Mame ji tam, aspon myslim, vsichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6019
1.12.19 18:39

Mame zasuvku na balkone, nechali jsme si ji tam dat v ramci klientskych uprav.
Existuji ale i svetelne retezy a jina vyzdoba na baterky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1488
2.12.19 16:13

Z hlediska bezpečnosti elektroinstalace zásuvka na balkóně může být, musí být v provedení pro venkovní prostředí, krytí minimálně IP44, graficky trojúhelník s jednou kapkou. Jiný názor na to může mít majitel nemovitosti, kterému se může poškodit omítka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
2.12.19 16:27
@Elza56 píše:
Ahoj :mavam: Snad mi tu někdo poradí, napíše mi svou zkušenost. Bydlím v zateplenem paneláku s balkónem. Ráda bych si tam natáhla elektrivkou zásuvku. Z okolí mi pár lidí řeklo, že se to nesmí, kvůli tomu zateplení. Ale dnes vidim, že lidi v panelacich mají na balkoně světýlka a na internetu jsem nenašla nic ohledně toho, že se to nesmí. Tak jak to je? :nevim:

Svetylka v oknech a na balkonech jsou nejvetsi hnus co znam. Vsude svetlo, retez, santa a nejaky kyc protoze budou vanoce :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57421
2.12.19 16:30

@Komsomol a na to se ptala??
@Elza56 my máme zásuvku na balkoně…ale už tu byla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
2.12.19 16:51
@Petra Z píše:
@Komsomol a na to se ptala??
@Elza56 my máme zásuvku na balkoně…ale už tu byla :nevim:

Ne ptala se na zasuvku na balkone a z me dedukce vyplyva, ze ted pred vanoci to bude zrejme na podobne svitive sracky. Jestli by to bylo na neco jineho, tak bys logicky tu zasuvku delal v lete at to nemusis delat v kulichu a zmrzlymi prsty si pridrzovat sroubky a vercajk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57421
2.12.19 16:54

@Komsomol a ptala se na názor na světýlka, nebo jen na zásuvku…
Tvoje dedukce jí může být u zadele, jako tobě její světýlka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
2.12.19 17:01
@Petra Z píše:
@Komsomol a ptala se na názor na světýlka, nebo jen na zásuvku…
Tvoje dedukce jí může být u zadele, jako tobě její světýlka

Neni mi to u zadele, jelikoz to obtezuje sousedy a okoli tyhle sracky. Zasuvku si snad muze delat na svem majetku kde chce a kdy chce, pokud neponici majetek spolecny a dodrzi normu pro venkovni elektroinstalaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
2.12.19 17:04
@Komsomol píše:
Neni mi to u zadele, jelikoz to obtezuje sousedy a okoli tyhle sracky. Zasuvku si snad muze delat na svem majetku kde chce a kdy chce, pokud neponici majetek spolecny a dodrzi normu pro venkovni elektroinstalaci.

Pokud u toho ponici fasadu, coz ponici, tak nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat