Pěstounská péče a výživné

30.11.19 10:48

pěstounská péče a výživné

****Dobrý den chci se zeptat zda-li je možné aby dítě které bylo soudně svěřené do pěstounské péče mohlo žít v jedné domácnosti se svým biologickým otcem. A zda-li je možné když bylo mému ex manželovi stanovenou zpětné vrácení výživného aby požádal o splátky. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39
30.11.19 11:00

Takže vám by se líbilo brát stedre dávky pěstounské péče, přestože s vámi žije vlastní dítě? Tak to pevně doufám, že možné není. Že se nestydite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7673
30.11.19 11:00

@KIty 123 pokud vím, tak by dítě nemělo žít v jedné domácnost s biologickými rodicem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 11:05

@KIty 123
Není to možné. Nebo nemělo by. Je to podvod a zneužívání dávek PP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
30.11.19 11:06

Jako ze bych si taky zazadala o pestounstvi svyho vlastniho ditete? To snad ne :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 11:20

@dg80
Ne, to třeba zažádat babička dětí a jejich rodič s nimi pak bydlí :poblion:.
Ale to by měla podchytit sociálka nebo doprovázející pěst. organizace při kontrolách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2196
30.11.19 11:52

Tvůj exmanžel dostával nějaké výživné, které musí vrátit? Tvůj exmanžel je biologickým otcem dítěte ve tvé pěstounské péči? Matka je kdo. Nerozumím tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
30.11.19 13:12

Urcita skupina lidí to pry takto bezne dela. Opatrovnikem se stanou prarodice a normalne zije v dome se svymi rodici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 23:04
@dg80
@Jj876 píše:
Takže vám by se líbilo brát stedre dávky pěstounské péče, přestože s vámi žije vlastní dítě? Tak to pevně doufám, že možné není. Že se nestydite.

Asi jsem to špatně vasvětlila muj ex mANŽEL MI OD 01.06.2019 NIJAK NEPŘISPĚL NA VÝŽIVU A VÝCHOVU DĚTÍ. Soudně mu bylo stanoveno výživné na všechny tři děti cástka 2000kč dohromady a vrácení výživného za období od 01.06.2019 do 30.10.2019 tak jsem se chtěla zeptat zda-li je možné aby mi to splácel, chce žádat soud o splátkoví kalendář. Ten nejmladší syn byl svěřen do pěstounské péče jeho přítelkyni se kterou v té době když rozhodoval soud nežil a ted se k sobě vrátili a žijí všichni ve společné domácnosti. Jestli to je možné aby i když syn byl svěřen do pěstounské péče s nim žil biologický otec ve společné domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.12.19 07:26
@KIty 123 píše:
@dg80Asi jsem to špatně vasvětlila muj ex mANŽEL MI OD 01.06.2019 NIJAK NEPŘISPĚL NA VÝŽIVU A VÝCHOVU DĚTÍ. Soudně mu bylo stanoveno výživné na všechny tři děti cástka 2000kč dohromady a vrácení výživného za období od 01.06.2019 do 30.10.2019 tak jsem se chtěla zeptat zda-li je možné aby mi to splácel, chce žádat soud o splátkoví kalendář. Ten nejmladší syn byl svěřen do pěstounské péče jeho přítelkyni se kterou v té době když rozhodoval soud nežil a ted se k sobě vrátili a žijí všichni ve společné domácnosti. Jestli to je možné aby i když syn byl svěřen do pěstounské péče s nim žil biologický otec ve společné domácnosti.

Pokud mu bylo soudně stanoveno výživné a dluh, pak soud i určil, jak ten dluh má zaplatit. Píše se to v rozsudku, do kdy a případně v jakých splátkách. K druhému dotazu. Vrátit se k sobě můžou, ale pěstounské dávky už pobírat nemůžou, je to podvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 10:08

@Jj876 Ano bylo mu soudně určeno minimální částka 2000kč dohromady na všechny tři děti. S tím že mi dluzné výživné má zaplatit do jednoho měsíce po nabití právní moci rozsudku. Ale psal na soud že žádá o splátkový kalendář. Tak mě jen zajímalo jestli něco takového vůbec je možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.12.19 10:13
@KIty 123 píše:
@Jj876 Ano bylo mu soudně určeno minimální částka 2000kč dohromady na všechny tři děti. S tím že mi dluzné výživné má zaplatit do jednoho měsíce po nabití právní moci rozsudku. Ale psal na soud že žádá o splátkový kalendář. Tak mě jen zajímalo jestli něco takového vůbec je možné.

To měl ale žádat už u toho soudního jednání. Teď může max. podat odvolání. Jinak musí zaplatit, jak rozhodl soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 10:17

Dobře děkuji a jak se dozvím že podal odvolání? Jestli je či není tento rozsudek pravomocný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
1.12.19 10:26
@KIty 123 píše:
Dobře děkuji a jak se dozvím že podal odvolání? Jestli je či není tento rozsudek pravomocný?

Od soudu. Měl by poslat informaci o novém stání u odvolacího soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 10:33

@Jj876 za jak dlouhou dobu by mě soud měl informovat zda-li bylo podané odvolání? Mělo by to být v době lhůty na odvolání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama