Zatuchlost v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 12:55
zatuchlost v bytě

Zdravím všechny,

bydlíme ve starém baráku kde je větší vlhkost, ale i přesto, že větráme, je tam typický " zápach " v bytě. Obzvlášť, když dorazíme domu. Já bych to ani tak neřešila, kdybych věděla, že vyvětrám a mám svěží vzduch. Jenže já ten zápach cítím všude, na oblečení, na gauči, ve skříních, v místnostech, ve vlasech u dětí… prostě jsme tím snad " prolezlé " :roll: :lol: Což mě dost štve, protože, když někam jdeme přijdu si taková „nečistá“… Dá se to vůbec nějak řešit, řešila jste to některá a nebo bude nejlépe, když se přestěhujeme :think:
Chtěla jsem mít voňavý byteček a ne to co máme doma… potom si přijdu jak kdybych byla nějaká „socka“, která o sebe nedbá… a stydím se za to :oops:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 07.11.14 12:57

A nebo je tam plisen. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 12:59

@kattkka

ano plíseň řešíme taky… neustále dezifinkujeme :roll:

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.11.14 13:01

A jak vypadá to vaše větrání?

PetraNV
Kecalka 119 příspěvků 07.11.14 13:02

Vlhkost a související plíseň bude náročnější na řešení. Také s tím bojujeme a snad se to po celé řadě opatření a spoustě vydaných peněz začíná zlepšovat.

Loll
Závislačka 2929 příspěvků 07.11.14 13:03

Moje kolegyně z práce je z toho taky nešťastná, koupili starý barák a je cítit zatuchlinou opravdu hodně, chápu, že je ti to nepříjemné. :? Neporadím, jen držím palec, ať se toho zbavíte :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 07.11.14 13:03
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,bydlíme ve starém baráku kde je větší vlhkost, ale i přesto, že větráme, je tam typický " zápach " v bytě. Obzvlášť, když dorazíme domu. Já bych to ani tak neřešila, kdybych věděla, že vyvětrám a mám svěží vzduch. Jenže já ten zápach cítím všude, na oblečení, na gauči, ve skříních, v místnostech, ve vlasech u dětí… prostě jsme tím snad " prolezlé " :roll: :lol: Což mě dost štve, protože, když někam jdeme přijdu si taková „nečistá“… Dá se to vůbec nějak řešit, řešila jste to některá a nebo bude nejlépe, když se přestěhujeme :think:
Chtěla jsem mít voňavý byteček a ne to co máme doma… potom si přijdu jak kdybych byla nějaká „socka“, která o sebe nedbá… a stydím se za to :oops:

přestěhovala bych se, je to nejjednodužší řešení.

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 07.11.14 13:07

Asi bych se taky prestehovala a bohuzel nakoupila i novy nabytek, pac je tom vse nacichle, takhle to ma tchyne, ma taky barak starsi, v mistnosti kde jsme kdyz prijedeme, resp. kde spime, ona a jeji pritel moc nejsou, takze tam ani netopi, jen kdyz mame prijet my a taky jsem pak cely nacichly, vsechno vzdycky peru kdyz prijedem domu i sportovni tasky i veci co jsme ani na sobe nemeli, ale jen s sebou. V lete je to lepsi, pac tam mame porad otevrene okno, ale v zime je to horsi. Uplne te chapu ze jsi z toho nestastna, pac je to dost neprijemny, ale je to vlhkym barakem.. :|

Tunrida
Hvězda diskuse 49287 příspěvků 07.11.14 13:11

My se stěhujeme :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 13:13

@Izzz

ráno vstaneme, otevřu všude okna - krátce, intenzivně (podle roč. období)… ( v létě většinou větráme neustále ) potom jdu do školky, uvařím, ( při vaření větrám ) potom vyvětrám všude - krátce intenzivně ( pro děti na spaní).. když nejsme doma tak máme mikroventilaci, když je tepleji tak ventilačky… Já nevím tak 5-6× za den ( záleží jak jsme doma), ale snažím se být důsledná :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 13:15

@Hanka79

já jsem si to myslela, že pokud budse budeme chtít přestěhovat tak komplet se vším všudy :zed: ach jo :pocitac:

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 07.11.14 13:16

Pokud není problém se přestěhovat, tak bych to asi taky udělala. Jinak dobré je to větrání, jak jsi psala. Mělo by být krátké a velmi intenzivní, tzn. otevřít všechna okna dokořán, třeba na 5 minut. Taky bych ve vašem případě už určitě topila, aby nebylo chladno, vlhko. Pak by možná mohl pomoci takový ten pohlcovač vlhkosti.. ale osobní zkušenost nemám. Pak možná i zateplení domu. Nám také hodně plesnivěl jeden roh (jsme v řadové zástavbě a plesnivěl jakoby ten „otevřený“ roh) a po zateplení to přestalo. Prostě to chce větrat a topit. Ale samozřejmě nevím v jakém stavu váš dům je.. Pak to vystěhování se, no. :nevim:

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.11.14 13:16
@Anonymní píše:
@Izzzráno vstaneme, otevřu všude okna - krátce, intenzivně (podle roč. období)… ( v létě většinou větráme neustále ) potom jdu do školky, uvařím, ( při vaření větrám ) potom vyvětrám všude - krátce intenzivně ( pro děti na spaní).. když nejsme doma tak máme mikroventilaci, když je tepleji tak ventilačky… Já nevím tak 5-6× za den ( záleží jak jsme doma), ale snažím se být důsledná :nevim:

My máme vlhkej byt, vlhkost 76…větrám jako ty, ale když nevětrám, topim. A musim říct, že se to výrazně zlepšuje. Ale zatuchlo tu nemáme. To je opravdu nepříjmený :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 13:16

@RadkaCh

tak koukám, že nám nic jiného nezbyde :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 13:18

@Loll

Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >