Nová práce a těhotenství
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Citovat
- Upravit
Mroe kdyby jsi si přečetla celou diskuzi tak by jsi zjistila že Kimi psala o těžké práci, zvedání nějakých rolí ze strojů a podobně. Kromě toho jí zjistili před nějakou dobou slinivku. Tak si myslím že má dost důvodů zůstat na neschopence doma nebo snad ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj holky!
Tak jestli jsem to dobře pochopila, že když budu na neschopence z rizikovým těhotenstvím ve skušební době tak ti zaměstnavatel může dát výpověd? Já jsem se dostala do stejné situace. Natoupila jsem do nového zaměstnání a asi po 3 týdnech jsem zjistila že jsem těhotná. Zítra jdu na KO a jestli těhotenství bude pokračovat jak má tak asi dostanu neschopenku kvůli mému zdravotnímu stavu a dělání v práci 12-ti hodinové nepřetržité směny.
Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahojda, ano, zamestanavatel muze ukoncit pracovni pomer ve zkusebni dobe uplne bez duvodu, proste zrusi smlouvu. Mne se to stalo, mela jsem smlouvu od zari, a od 21.9. jsem byla na neschopence a zamestnavatel mi ukoncil smlouvu. Ale materskou jsem normalne brala, staci v predchozich 2 letech byt alespon 270dni platcem socialniho pojisteni. A jednou nastoupenou neschopenku Ti nikdo ukoncit nesmi. Takze mi sice vypovedel smlouvu, ale nechopenku jsem brala az do 8 tdynu pred porodem, rovnou presla na materskou a ted rovnou prejdu na rodicak. Takze se pro me vlastne nic nedelo, jen to, ze po skonceni rodicaku nemam zajistenou praci…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Alik, díky moc. Tak jestli zítra dostanu neschopenku a zaměstnavatel mi dá výpověd tak budu muset jít z neschopenkou na Úřad práce nebo jak to vůbec je?
Na meteřskou nárok mít asi nebudu
, když mi v listipadu 2009 skončila rodičák na dceru tak jsem dostala výpověd a byla jsem do 25.2.2010 evidována na ÚP. OD 26.2.2010 jsem nastoupila do nového zaměstnání…tak že já dny napracované nemám ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dobrý den, chci se zeptat, nastoupila jsem do práce na Hpp ale mám to na dobu určitou a to půl roku. Chci se zeptat kdybych stihla otěhotnět do toho půl roku tak budu mít nárok na klasickou mateřskou nebo jak to je? Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Pipo123 ahoj, teď řeším podobný problém.. musíš mít za poslední dva roky odpracováno 270 kalendářních dní (být účastna na nemocenském pojištění), takže pokud splňuješ tuto podmínku a po zkušební době by jsi šla na nemocenskou, pokud by jsi otěhotněla, tak by jsi potom z nemocenské přešla rovnou na mateřskou ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A co když za mě nemocenskou platí stát (toho času na rodičáku)? Příklad toho, že jsem na rodičáku a otěhotním podruhé tak, že nestihnu těch 270 dní odpracovat po návratu ze současného rodičáku? Nemáte někdo zkušenost?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj maminky. Jdu si pro radu. S manželem jsme se snažili rok a půl o miminko. Nedařilo se. Brala jsem i hormony na srovnání menstruace. Nedařilo se a tak jsem to přestala řešit. Minulý týden jsem nastoupila do nové práce. Jenže jsem zjistila, že jsem těhotná. V práci jsem to zatím neřekla. Na gyndu teprve půjdu, protože by prý zatím nic vidět nebylo a příští týden mají dovolenou. Problém je, že budu muset na rizikové těhotenství, protože v práci tahám třeba 500 kg palety a práce je všeobecně těžká, protože se musím ohýbat a tahat těžké archy papírů. Bojím se, že by to prckovi mohlo ublížit, nebo nedej bůh abych o to maličký přišla. Snad mě za tohle neodsoudíte, ale je to doslova vymodlené miminko a nechci nic riskovat. Když půjdu na rizikáč, můžou mě vyhodit? A pokud mě vyhodí, budu pobírat stále nemocenskou nebo ne? A jak mi bude vypočítávaná nemocenská, když ještě nemám odpracovaný celý měsíc? Bude to z toho co si vydělám za těch pár týdnů, nebo ze základu, co mám ve smlouvě? Mám hrozný strach. Jak z toho, že přijdu o práci, tak z toho, že bych mohla mrňouska nějak v práci ohrozit. Předem děkuji za vaše odpovědi
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@majisekn http://www.hledampraci.cz/…otenstvi.php
Snad Ti to pomuze ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@majisekn kamaradka to mela stejne. Nastoupila do nove prace a to prvnich trech tydnech odesla marodit. Sice ji neprodlouzili smlouvu, ale neschopenku ji platili nez nastoupila na materskou, ktera se ji pocitala z vymerovaciho zakladu ktery ji v te praci spocitali, ikdyz neodpracovala cely mesic.
Niceho se neboj, miminko ma prednost ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
S neschopenkou to bude to same. Vypocitaji ti denni vymerovaci zaklad a od toho ti spocitaji jak neschopenku tak materskou. Akorat nevim kolik procent je neschopenka a kolik materska. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Rožátko Žádnou mateřskou mít nebude, pokud ji vyhodí ve zkušebce…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 kamaradka po roce zmenila zamestnani. Kde po trech tydnech sla marodit s rizikovym tehu a na materskou narok mela.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
no já na neschopenku nechci, ale když budu muset tak co mám dělat??