Nová práce a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kimila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 15:05
zauční doba

ahojky holky, potřebuju poradit! 6 ledna jsem nastoupila do nového zaměstnání a včera jsem zjistila že jsem asi těhotná! zatím jen z testu k dr. pujdu asi ke konci měsíce! tak se vás chci zeptat co mám dělat? jsem v tomhle nová a nechci zustat bez peněz! myslela jsem že počkám než mi uplyne zauční doba aby mě nemohli vyhodit, ale dělám docela těžkou práci (pletařinu: tahám velké role z mašiny a je to docela namáhavé na záda) tak nevím co mám dělat! a jak to pak budu mít s mateřskou pokud mě vyhodí!! předem děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.02.10 15:15

Ahojda
tak já jsem to měla úplně stejně jako ty, jen s tím rozdílem že jsem teprve měla nastoupit a zjistila jsem že jsem těhu. Takže jsem chodila asi 3 neděle do práce a pak jsem musela zůstat na neschopence kvůli krvácení a ještě nějakým zdravotním problémům.
Tak jsem zjišťovala co a jak a podle toho co se mi podařilo vyzjistit na netu je to tak že tě teď bohužel ve zkušební lhůtě může zaměstnavatel vyhodit i v pracovní neschpnosti. Ochranná lhůta pro nástup na mateřskou činní tolik dní kolik jsi odpracovala v práci nejvýše však 180. Takže za mě rada, pokud to jen půjde snaž se vydržet aspoň do kkonce zkušebky, jinak se ti může stát že budeš pěkně nahraná a bez peněz.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 23.02.10 15:17

Jé, Kimi, tak to držím pěstičky, hlavně ať to dobře dopadne s těhotenstvím.

Zkušební dobu máš na 3 měsíce? Tak to se obávám, že buď tam do té doby vydržíš nebo to budeš muset zaměstnavateli oznámit, jinak žádnou úlevu mít nemusíš. Pokud nebudeš mít odpracováno tuším 280 dní, tak nárok na PPM (mateřskou) mít nebudeš a od porodu budeš dostávat rodičovský příspěvek až do 4 let věku dítěte (nebudeš si ani moct zvolit délku). Prvních pět týdnů platí buď všechno nebo nic, takže já bych se na to asi zeptala svého gynekologa, co si o tom myslím a tím bych se řídila. Pokud bys šla na neschopenku, tak se obávám, že se o tu dobu prodlužuje zkušební doba, tak tím by sis moc nepomohla :nevim: .

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.02.10 15:27

Jo a ještě je podmínka že musíš mít odpracováno za poslední dva roky 270 dní. Jinak řečeno musíš být pojištěná těch 270 dní za poslední dva roky. Takže jestli jsi byla třeba i na rodičáku nebo jsi OSVČ tak bys musela spolnit tuto podmínku.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 23.02.10 15:31

ahoj nepíšeš zda jsi dopráce nastoupila po mateřské a nebo ze školy…, jinak být tebou tak to v klidu vydržím do skončení zkušební doby, pak bych teprve zaměstnavateli něco oznámila a každopádně asi nesplníš podmínky pro nárok na mateřskou tak stejně budeš asi brát jenom rodičovský příspěvek .....moc se v těch číslech nevyznám,ale pro nárok na mateřskou tam je 180 odpracovaných dní … což je cca 9měsíců v zaměstnaneckém poměru,ale nevím zda nekecám

kimila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 15:32

holky moc děkuji!! jsem z toho docela špatná konečně si najdu práci dobře placenou která mě baví a já otěhotním v zauční době to je pech!! samozřejmě že jsem ráda za miminko ale mohlo chvililinku počkat :lol: hele a těch 280 dnu se počítá z jakéhokoliv zaměstnání?? mám v tom hokej :nevim:

kimila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 15:34

já jsem měnila jen zaměstnáni jinak pracuji asi přes pět let a dvakrát jem byla na pracáku

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.02.10 15:49

Kimi jestli jsi před tímhle zaměstnáním pracovala těch 270 dní tak budeš mít v pohodě nárok na mateřskou.

Jen si musíš spočítat kdy můžeš jít na neshopenku aby jsi odešla na mateřskou v té lhůtě těch odpracovaných dní…to je ta ochranná lhůta pro nástup na mateřskou…jestli to nepíšu nějak zmateně :lol:
Tohle všechno co píšu platí jen v případě že by ti chtěli dát výpověď, jinak když půjdeš na neschopenku a budeš dál zaměstnaná tak se nic neděje a nic počítat nemusíš.

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.02.10 15:53

Akorát nevím jestli se počítají do té ochranné lhůty pracovní nebo kalendářní dny???
Nevíte někdo???

kimila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 15:55

nějak se v tom ztrácím?? takže nemusím ani počkat než mi skončí ta zauční doba a až mi to potvrdí doktor tak to mužu říct zaměstnavateli a jít marodit nebo jak?? :nevim: já se omlouvám ale v tomhle jsem nováček vubec nevím jak to chodí :lol:

kimila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 16:11

já se pokusím to v práci nějak utajit do skončení zauční doby!! ale taky záleží co mi řekne dr. je možné že pujud na rizikovku protože mi před měsícem zjistili slinivku :-( tak uvidíme!! jinak ti moc děkuji za rady seš hodná :-D

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.02.10 16:49

Kimi pokud jsi si jistá že tě zaměstnavatel nevyhodí, tak prostě normálně jdi na neschopenku a nemusíš nic řešit…tady je problém pokud by tě vyrazil že pak nedosáhneš na tu mateřskou. Takže pokud by tě vyhodil tak bych to tajila a šla na neschopenku až po uplinutí zkušební doby.

mroe
Extra třída :D 14566 příspěvků 23.02.10 16:58

Hele a proc chodit hned na neschopenku? Pokud ti nic neni, az oznamis , ze jsi tehotna, mel by ti zamestnavatel umoznit pracovat tak, aby to bylo vhodne i pro tehotne, jinak muzes byt doma s nahradou mzdy, pokud ti takovou praci nemuze nabidnout…(tedy az po skonceni zkusebni doby, samozrejme) Tehotenstvi neni nemoc.
Sorry, jsem na podobne veci alergicka…

kimila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 17:33

no já na neschopenku nechci, ale když budu muset tak co mám dělat??

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 23.02.10 17:49

Mroe kdyby jsi si přečetla celou diskuzi tak by jsi zjistila že Kimi psala o těžké práci, zvedání nějakých rolí ze strojů a podobně. Kromě toho jí zjistili před nějakou dobou slinivku. Tak si myslím že má dost důvodů zůstat na neschopence doma nebo snad ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >