Závěrečná práce asistent pedagoga

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 17:35
Závěrečná práce asistent pedagoga

Ahoj holky, dnes jsem byla poprvé na kurzu pro asistenty pedagoga, máme napsat závěrečnou práci na 8-15 stran, vůbec nevím, jak to má být napsané, jako nějaký článek nebo něco jako popisovat? Jak jste to psaly vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14870 příspěvků 09.07.19 17:38

To máte tak málo stránek? My museli na 30, teď u vychovatele taky. Normálně jsme to dělali podle podmínek bakalářek. Museli jsme mít i citace, prostě všechno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 19:01

@vokishka ježíši 30? Jeste o tom pořádně nic nevím, tak mě to trošku vyděsilo, to vše jako píšete sama co Vás napadá nebo něco i z knížek používáte? Děkuji

sakota
Kelišová 5877 příspěvků 09.07.19 19:04
@Anonymní píše:
@vokishka ježíši 30? Jeste o tom pořádně nic nevím, tak mě to trošku vyděsilo, to vše jako píšete sama co Vás napadá nebo něco i z knížek používáte? Děkuji

Závěrečná práce je většinou psaná na základě vlastního výzkumu/projektu v oboru v kombinaci s teoretickým podkladem z odborné literatury. Takže načteš plno knížek, v malé míře z nich můžeš dle platných norem citovat, ale v naprosté většině tvoříš vlastní text k tématu, které tě v oboru zajímá a kterému se věnuješ. Ale na tohle se zeptej na tom kurzu hlavně, jakou formu to má mít.

vokishka
Extra třída :D 14870 příspěvků 09.07.19 20:21
@Anonymní píše:
@vokishka ježíši 30? Jeste o tom pořádně nic nevím, tak mě to trošku vyděsilo, to vše jako píšete sama co Vás napadá nebo něco i z knížek používáte? Děkuji

Bylo to půl teorie, půl praxe. V té teoretické části se čerpalo z knih. @sakota jedna kolegyně si vyslechla jako velkou výtku, že v odborné části vymýšlela něco sama, že přesně necitovala :). Takže fakt teorie z knih, ale s odkazy.

Mamazkoncesveta
Kecalka 297 příspěvků 09.07.19 22:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dnes jsem byla poprvé na kurzu pro asistenty pedagoga, máme napsat závěrečnou práci na 8-15 stran, vůbec nevím, jak to má být napsané, jako nějaký článek nebo něco jako popisovat? Jak jste to psaly vy?

Měli by vám to říct, my jsme dostali osnovu, museli jsme ji přesně dodržet, dané bylo i písmo, velikost, maximální počet slov na straně, prostě všechno co normálně musí při závěrečné práci dodržet studenti dane vysoké školy. Téma se samozřejmě týkalo vzdělávání, ale tam jsme měli volnější ruku, takže se hodně objevovala canisterapie i logopedie… Čerpala jsem z knih, které jsem si půjčila v knihovně, text vlastní, plus citace, jeden zdroj jsme měli povoleny článek z internetu. Jinak vše muselo být z tištěných knih.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 07:01

@Mamazkoncesveta děkuji,já bych asi psala o autismu, tak si půjdu vypůjčit knihy.moc dekuji

SibyllaTrelawney
Kecalka 429 příspěvků 10.07.19 08:08

Psala bych o tématu, s kterým se setkávám na praxi - takže bych do práce zahrnula jak odborné záležitosti ( pozor na citace dle platných norem!), tak vlastní poznatky z praxe, třeba formou dvou, tří kazuistik. První část práce je teoretická ( to je to, co jsi vyčetla k danému tématu z knih - žádné extra detaily, práce je krátká, u autismu třeba popsat triádu příznaků a pár nejčastějších typů, o každém tak 4 věty). Druhá část je praktická, tam bych formulovala vlastní poznatky plus ty kazuistiky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 06:39

@SibyllaTrelawney děkuji.byla jsem na kurzu pro asistenty pedagoga teprve 1 krát, proto se ptám, jestli už mohu závěrečnou práci zpracovávat nebo je lepší až dohodu všechny hodiny? Je někde nějaký vzor, abych trošku věděla? Dekuji

vokishka
Extra třída :D 14870 příspěvků 11.07.19 07:22

Na netu se daji najit bakalarky. Zpracovani zalezi na tom, kdy to mate odevzdat. My treba meli v rozvrhu prednasku primo k zaverecne praci. Jak dlouhy mate ten kurz?

SibyllaTrelawney
Kecalka 429 příspěvků 11.07.19 08:32
@Anonymní píše:
@SibyllaTrelawney děkuji.byla jsem na kurzu pro asistenty pedagoga teprve 1 krát, proto se ptám, jestli už mohu závěrečnou práci zpracovávat nebo je lepší až dohodu všechny hodiny? Je někde nějaký vzor, abych trošku věděla? Dekuji

Podívej se na bakalářky - jsou v systému na jednotlivých univerzitách dostupné veřejně… samozřejmě tě bude zajímat koncept, nikoliv délka. Z Masarykovy univerzity třeba na is.muni.cz - najdi si archiv závěrečných prací - Pedagogická fakulta ( PdF), katedra speciální pedagogiky (KSpecP) a vyjedou ti práce. Samozřejmě nebudeš nic od nikoho opisovat (!!!), jen se mrkneš, jak je to poskládané.

A práci bych ještě nezpracovávala… počkej na praxi, ať víš, o čem problematika je. Nemá absolutně cenu psát o něčem, o čem nic nevíš. Kde budeš dělat praxi? Budou tam autistické děti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:25

@vokishka do konce srpna a zkoušky až v zari6,teď už mám nervy a nejradši bych to už zpracovávala, ale nevím co.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:27

@SibyllaTrelawney praxi budu dělat u nás ve městě ve školce, kde nastupuji a bude tam dite autisticke.moc děkuji za rady, vážím si toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 21:46

@SibyllaTrelawney ještě prosím bych se ráda zeptala, jak se pak taková práce obhajuje? To se lektoři ptají nebo sama musím vykládat? Dekuji

vokishka
Extra třída :D 14870 příspěvků 11.07.19 22:26
@Anonymní píše:
@SibyllaTrelawney ještě prosím bych se ráda zeptala, jak se pak taková práce obhajuje? To se lektoři ptají nebo sama musím vykládat? Dekuji

U nas se ptali. Ale jen letem svetem. V posudku bylo, co je k tomu zajima.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama