Překlad abstraktu do angličtiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Everyone
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 05.07.19 17:55
Prosba o překlad do angličtiny

Dobrý den,
byl by někdo tak hodný, a přeložil mi pro kamarádku anotaci bakalářské práce do angličtiny? Snažím se ji překládat pomocí různých překladačů, ale obávám se vzniku naprosté blbosti.
Nebo alespoň část anotace - rozdělila jsem ji na 5 částí, pokud by zde bylo více hodných lidí…

ANOTACE 1)Bakalářská práce se zaměřuje na využití výtvarné činnosti ve školní družině. Jejím předmětem je zmapování cílů jak vzdělávacích, taky výchovných, obsahu, výukových metod a reálných možností výtvarné činnosti ve školní družině v rámci vzdělávacího systému České republiky. Cílem je navrhnout takové výtvarné činnosti a postupy tak, aby se daly realizovat v běžném provozu školní družiny a změnili tím přístup kolegyň k výtvarné činnosti na pracovišti.

1. Teoretická část charakterizuje obecně školní družinu, pojmy výtvarná činnost vs výtvarná výchova, rámcový vzdělávací program, školní vzdělávací program. Dále se věnuje motivačnímu hodnocení a prezentaci prací žáků.

3)Praktická část neboli výzkumná část se věnuje případové studii, především sociální skupině zaměstnanců ve školní družině a jejich přístupu k výtvarné činnosti, který jsem zjišťovala pomocí dotazníku. Popisuje pracoviště školní družiny a obecný týdenní plán práce. Porovnává ŠVP mého pracoviště s ŠVP pěti jiných školních družin. A v poslední řadě nabízí škálu výtvarných technik, které jsou možné realizovat ve školních družinách.

1. Je možné změnit přístup kolegyň k práci a nasměrovat je k výtvarným inovativním metodám, které by mohly pomoct, jak v práci s dětmi, tak k lepším vztahům v sociální skupině zaměstnanců vychovatelek?

5)„Hranice je pouze v našich hlavách. Ta není nikde jinde. Jestli máme dostatek fantazie pro to, abychom i ty, co jsou až na konci, zařadili do normálního světa, tak tam jsou. Jestliže nemáme, tak tam nic není.“ (Milan Cháb)

(Bendl a kolektiv, Vychovatelství učenice teoretických základů oboru, 2015, strana 191)

Reakce:
Lucias241
Kecalka 263 příspěvků 05.07.19 18:03

Tohle, ale není anotace.

Everyone
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 05.07.19 18:08

@Lucias241 tohle mi poslala.
co je to tedy anotace?

Lucias241
Kecalka 263 příspěvků 05.07.19 18:09

Má to hrozně dlouhý. Nemá zde klíčová slova. V anotaci se necituje. Stačí zadat do Googlu, jak psát anotaci.

Everyone
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 05.07.19 18:10

@Lucias241 už na to koukám, děkuju.
Zkrátím jí to.

Nickless
Povídálka 38 příspěvků 05.07.19 18:11

Anotace je 1 odstavec představující práci, tzn. to o čem je.

více třeba zde: https://formatovani-dokumentu.cz/…larske-prace

tenhle text vypadá spíše jako úvod a ten už se do aj nepřekládá, do aj se překládá právě anotace a klíčová slova.

Everyone
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 05.07.19 18:40

@Nickless dobře, děkuju, vyřídím

Yorkmut
Kecalka 426 příspěvků 05.07.19 19:19

A jeste tam jsou chyby.

Váš příspěvek
Reklama