Zavinování miminek 6. týdnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 15:04
Zavinovani miminek 6 tydnu

Ahoj, chtela bychnse zeptat na vase zkusenosti se zabinovanim miminek do zabinovacky nebo do plenky (podle Karpa)? Do kolika mesicu jste miminka zabinovali a na jak dlouho/jak casto? Melo to na ne nejaky negativni vliv? Mam 6tydenni miminko a zavinujeme ho na nocni spani (cca 6-7hod), pres den ne. A banicka se divi, ze dava casto ruce vedle sebe, pry to ma z toho zavinovani. Detska doktorka mi nic nerikala, miminko se mi jevi v poradku, obcas si ruce podel tela da a bohzel nemam moznost srovnani s jinym stejne starym ditetem. Diky za reakce. :kytka:

Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 12688 příspěvků 08.12.18 15:06

Neřeš :) prostě babička :) zavinovala jsem dokud v tom byli spokojeni

iwa83
Kelišová 6992 příspěvků 08.12.18 15:09

Zavinovala jsem do cca 2 mesicu na celou noc. Hodne na pevno. Pak se mi jednou sla zblaznit misto spani, tak jsem rozvazala a naucila se spat i bez toho. Casem.
Babicku neres. Na prvni dceri to nasledky nezanechalo.

Uživatel je onlineAnna85
Kecalka 425 příspěvků 08.12.18 15:16

Kamaradka zavinovala do pul roku. Ja moc chtela taky, vsechno mi pujcila, ale nas kluk to nesnesl, tak jsem s tim sekla.
Nevěřím,ze by to mohlo mit negativni vliv.
Kdyz je v tom spokojeny, klidne zavinuj dal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 15:16

@iwa83 a jak jsi prosim ucila spat bez zavinuti? Obavam se, ze by to ted asi nezabralo, protoze vecer je vzdy nejcilejsi… :nevim:

PHV
Kecalka 468 příspěvků 08.12.18 15:19

Dcera byla na tohle hrozná, zavinovali jsme někde do půl roku, jinak neusnula. Bylo to šílený, dělali jsme si srandu že ji ještě v pubertě budeme balit do koberce :lol: :lol: Někde na sedmi měsících jsem řekla dost a prostě ji nebalila. Štvalo jí to tak čtyři dny, pak konečně žádné balení :lol:

iwa83
Kelišová 6992 příspěvků 08.12.18 15:25
@Anonymní píše:
@iwa83 a jak jsi prosim ucila spat bez zavinuti? Obavam se, ze by to ted asi nezabralo, protoze vecer je vzdy nejcilejsi… :nevim:

Sedela jsem u postylky a snazila se, aby nemela prostor na machani rucickami. Davala jsem spat fakt az byla utahana, resp. u nas to bylo po cca 2 hodinach bdelosti. A proste nekolik veceru…

Druha dcera ted 2 mesice, zavinuti na noc ok, ale uz mi z klasicke zavinovacky vyrostla :( ale hodne trpela k ranu na prdy-jak se nehybala celou noc :( tak uz taky nezavinuji

iwa83
Kelišová 6992 příspěvků 08.12.18 15:26

U nas paradoxne, pres den kolikrat usne i sama od sebe. Ale vecer ne a ne…

mikes89
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 08.12.18 16:26

Ja balila tri mesice,pak si sam rekl,ze uz nechce,vztekal se. Balila bych,dokud to vyzaduje. Ja si teda myslim,ze za nasich babicek byly deti v zavinovackach furt,potom ohradky a jina omezeni pohybu…nevyzadane rady, ac jsou dobre minene, vypoustim ven…ty jsi nejlepsi odbornik na sve dite :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 16:27

@iwa83 presne tak to msme taky, pred den neni se spankem problem usne kdekoliv a bez zavinuti, vecer nemuze zabrat. Snazim se tim zavinutim mu ukazat ze je noc a ze se spi… :nevim:

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15622 příspěvků 08.12.18 16:57

Dlouho, vnoučatům z toho pak už dole lezly nožičky, ale byli tak spokojení a dobře spali.

Novire
Neúnavná pisatelka 19877 příspěvků 08.12.18 16:57

Nase je teda asi rekordmanka, zavinovala jsem do 15m. Jeste v roce spala jak palacinka, okolo 14m se po usnuti vymotala, ale jako součást ritualu jsme jeste dalsi mesic zavinovali.
Nasledky to na ni nezanechalo zadne :mrgreen:

Whitedog
Závislačka 2662 příspěvků 08.12.18 16:59

Balila jsem určitě půl roku minimálně. Syn je prosincový a někdy do léta jsme zavinovali, pak už mu v tom bylo moc horko … Odnaučovat jsem zkoušela tak, že měl jednu ručičku nechanou volně. Ale po tom půl roce už to bylo docela v pohodě. Za to bílý šum - tak na tom jsme jeli 9 měsíců … Zavinovačka swaddleme - mohu jen doporučit. Na klukovi žádné následky, živý a šikovný až až :-) Tento víkend slavíme 2 roky a nějakou dobu už spí úplně parádně.

raddka87
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 08.12.18 17:00

já jsem syna zavinovala asi do 4 měsíců, protože jinak nespal, jakmile měl ruce na volno, tak se okamžitě vzbudil…za měsíc mu budou 2 roky a žádný vliv na vývoj to nemělo ;-)

iwa83
Kelišová 6992 příspěvků 08.12.18 17:29
@Anonymní píše:
@iwa83 presne tak to msme taky, pred den neni se spankem problem usne kdekoliv a bez zavinuti, vecer nemuze zabrat. Snazim se tim zavinutim mu ukazat ze je noc a ze se spi… :nevim:

U nas na prvni dceru dost fungovaly ritualy. Nejen vecer. Takze u nas bylo vana, flaska, spani. Ale mela toi rano. Mliko po probuzení - pomoct ho ohrat, pak zpet do postele. Oni maji vraj radi ritualy, jak vedi co nasleduje. Tak i to zavinuti ji vlastne uklidni a vi ze jde spat. Neboj, nezakladad jim na obsedantni kompulzivni poruchu :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >