Závislost na přijetí druhým?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
23.11.21 11:51

Zavislost na prijeti druhym?

Ahoj,

mozna jste se s tim uz taky setkali a pomuzete mi prijit na to, co se deje. Opakovane se s nekym rozchazime a zase schazime, jsou to takove ty pokusy zustat prately, ale hlavne kvuli odlisnym hodnotam (jeho jsou dost antisocialni) se to moc nedari a na druhou stranu mame stejny humor a nektere zajmy, navic se denne vidame v praci. Pokazde, kdyz je to ve fazi, kdy spolu vubec nemluvime, jsem uplne na dne, nemuzu myslet na nic jineho, nez resit v hlave co a proc se stalo a co s tim, moje sebevedomi je na 0, nechce se mi ani treba na dovolenou, do kina, nikam a jedu na autopilota, misto abych zila svuj zivot a nekam ho posouvala, uzivala si apod. A kdyz pak zase zacneme spolu mluvit, tak je hned vsechno super. Sebevedomi je zpet a klid taky. Ten clovek je velmi sebejisty a tak si myslim, ze moje neprijemne pocity budou kvuli tomu ze prebiram jeho sebejistotu, misto abych mela svou, ale nevim, protoze se povazuju za normalne sebevedomou osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7697
23.11.21 12:31

@Remixi Ahoj,
pramení z toho otázka, co ten druhý pro tebe do života přináší, že jsi si vybudovala takovou závislost na něm?
Vypadá to, že máte emočně vypjatý vztah, trochu divočinu. Někteří lidé to mají rádi a vydrží v takovém vztahu celý život, protože se často něco děje, mají co řešit, milují tu euforii z urovnání rozporů… Na druhou stranu i pro ty lidi, co to tak mají rádi, to přináší zátěž, vyčerpání, když je zrovna vztah v té fázi napětí, sporů, dohadů…
Budu se v radách hodně opakovat, ale odráží to nějakou nevyrovnanost či nespokojenost i z tebe samé. Zkus se,,udobřit" sama se sebou, přijmout se se vším dobrým i horším, zkus si objektivně pojmenovat své klady i nedostatky. Uvidíš, že bez ohledu na vztah na sobě najdeš dostatek dobrých věcí, abys mohla být sebevědomá, sebejistá i v okamžicích, kdy vztah, jakožto jeden střípek z celé mozaiky života, třeba bude zrovna v té horší fázi. Stále to budeš stejná TY.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
23.11.21 12:43

Po ukončení vztahu si od sebe máte dát pauzu. U vás si hraní na kamarády po rozchodu nefunguje. Dejte si čas, oba žijte vlastní život bez toho druhého. Až budete oba jinde, můžete být připraveni na přátelství mezi vámi. Nebo dojdete k názoru, že se už jako kamarádi nepotřebujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
23.11.21 12:45

Já jsem se tímhle dlouho trápila. Hrozně mi vadilo, když byl někdo součástí mého života a najednou - pffff, a je pryč. A ještě tak nevysvětlitelně. Že vlastně někdy ani nevíš, co se stalo, proč už nejste přáteli. Někdy to víš :D a stejně tě to mrzí. Jednak jsem si vždy naivně vysnila takové to přátelství na celý život, od školky do domova důchodců. Jednak jsem to někdy považovala za nějaké své selhání a chybu, že jako neumím udržet vztah.

Ale objektivně vzato to nebyla chyba ani jednoho, obvykle jsme najednou začali mít prostě jiné životy, nepotkávali se přirozeně ve škole/práci. Nevidá se se mnou bezdětná rozvedená kamarádka bez peněz, protože o čem bychom si povídaly? Dala jasně najevo, že ani manžeslvtí, ani děti, a stavba domu ji nezajímají a já se jí nedivím. Já zase stěží dám dohromady, jakou knihu nebo film jsem viděla naposledy. A cestování je o tom zakempovat v hotelu all inclusive.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
23.11.21 13:03

Rozcházíte se spolu pak zase scházíte? To znamená co? Nech mě hádat pořád spolu spíte. Odpověď na tvoji otázku je jednoduchá jsi jako dítě které brečí v hračkářství pro hračku kterou nemůže mít. Ty ho nemůžeš mít a proto tě to tak k němu tolik táhne. Jak z toho ven? Jednoduše. Buď se konečně rozhoupejte a dejte do spolu dohromady. Pokud to nejde tak se od něj prostě na čas distancuj a zkus mu nepodlehnout a stát si za svým, až tě tahle poblázněnost přejde tak s ním budeš schopná mluvit tak aniž by ti v břiše lítali motýli a vlhly ti přitom kalhotky. A pak je tu třetí možnost, hraj s ním tuhle přitroublou hru na kočku a myš dále a utápěj se ve svých nenaplněných představách než se úplně zhroutíš a budeš muset navštěvovat psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat