Závislost na psovi

29.12.20 19:18

Závislost na psovi

Dobrý den, potřebuji poradit už sama nevím jak dál, mám pejska kterému jsou 2 roky a vytvořila jsem si na něm hroznou závislost. Mého bývalého pejska srazilo auto tak jsme pořídili nového a jelikož mám strach aby se něco nestalo moc ho hlídám, jeden den nechce jíst a já už trnu co sním je, moc spí a už mam trauma že je nemocný, když jsem v práci je sám doma 7,5hodiny a nedokážu se soustředit na svou práci. Bojím se že se mu něco stane, dnes snědl snad jen 10 granulí a já jsem opět na nervy.. celý den jsme byli venku tak radši spí než aby jedl, asi jsem už blázen, poradíte mi co mám dělat abych na něm nebyla tak závislá? Sama se snažím ho tolik nehlidat ale mozek mi to nedovolí :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1818
29.12.20 19:46

Beru psa jako parťáka. Věřím mu, že není tak pitomej aby vběhnul pod auto, když je přežranej, že se nebude přežírat víc, že je schopný doma sám vydržet, atd. Prostě, že má aspoň trochu rozumu. V tvém případě psa bereš jako svoje dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
29.12.20 20:03

Hele, na jednu stranu je to pochopitelný. Na druhou stranu musíš to brát tak, že i to zvíře není taková trubka, aby nedalo vědět, když mu něco je. Když je něco našemu psíkovi, bezpečně to jde poznat. Není tak akční, nechce tolik hračku a tolik se netěší na procházku. Do toho málo pije, málo jí. Někdy má jen jedno z toho, jindy všechny příznaky. Ale věř mi, že až tvýmu psíkovi něco bude, jako majitelka to pozná. Totiž.. majitelé psíků na to začnou mít po určitý doběě „čuch“. Tak věř sobě i pejskovi a nelámej to přes koleno zbytečně na sílu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4127
29.12.20 21:41
@Kristýna031 píše:
Dobrý den, potřebuji poradit už sama nevím jak dál, mám pejska kterému jsou 2 roky a vytvořila jsem si na něm hroznou závislost. Mého bývalého pejska srazilo auto tak jsme pořídili nového a jelikož mám strach aby se něco nestalo moc ho hlídám, jeden den nechce jíst a já už trnu co sním je, moc spí a už mam trauma že je nemocný, když jsem v práci je sám doma 7,5hodiny a nedokážu se soustředit na svou práci. Bojím se že se mu něco stane, dnes snědl snad jen 10 granulí a já jsem opět na nervy.. celý den jsme byli venku tak radši spí než aby jedl, asi jsem už blázen, poradíte mi co mám dělat abych na něm nebyla tak závislá? Sama se snažím ho tolik nehlidat ale mozek mi to nedovolí :,(

Porid si dite a budes trnout nad ditetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.1.21 19:35

Hlavně se uklidni, jinak z tebe bude na nervy i pes…nestresovat, pokud je mu nějak špatně déle, poznáš to a půjdeš k vetovi…jinak si užívej každého dne, okamžiku s ním a nestresuj zbytečně vás oba ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
8.1.21 11:26

Taky se o svoje psy bojím, ale říkám si, že jsem tady já pro ně, aby u nás měli krásný život, který si užijou na maximum a že jim ten krásný život udelam a to je důležité ne být ve stresu, psi to vycítí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat