Zážitková dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
atlanticka
Kecalka 145 příspěvků 17.10.14 13:56
Zážitková dovolená

Letos v létě jsme se trošku plácli přes kapsu a vyrazili jsme na zážitkovou dovolenou Lago di Garda v severní Itálii, byla to trošku jiná dovolená, než jsme zvyklí, spousta akce, zároveň i relax, bylo to fakt skvělé :) Byl jste taky někdo na takové dovolené, nebo se chystáte? Kde se jen neválíte na pláži, ale jste trošku akčnější? :) Líbí se vám vůbec takový tip dovolené?

Reakce:
LenkaN26
Závislačka 4146 příspěvků 17.10.14 14:03

My jsme letos jeli takový okru, do Štýrska na Medvědí soutěsku, pak jeden den relax v kempu na Suchým, další den přesun do severních Čech, prošli jsme se po okolí, další den Hřensko - soutěsky, Pravčická brána, potom přesun do jiného hotelu, 2 dny wellness a pak přesun do Krkonoš, hřebenovka, Sněžka. Máme to moc rádi a válení u moře nás moc nebaví.

Kassy
Závislačka 3302 příspěvků 17.10.14 14:06

Co přesně znamená „akčnější“? Padákem o dovolených neskáču, ale na čistě válecí dovolené u moře jsem byla dvakrát jako dítě s rodiči a pak na svatební cestě. A i tam to válení bylo aspoň občas proloženo nějakým poznávacím výletem.
Jinak se celý život moje dovolené skládají hlavně z pěší turistiky, cykloturistiky, památek a různého sportu - podle aktuální nálady a příležitostí. A to i teď s dítětem.
Pro mě by jiná dovolená, než jsem zvyklá, byl ten týden na pláži v hotelu s all inclusive. Asi bych si takovou ani neužila, nejpozději třetí den bych se začala nudit a hledala, kam vyrazit.

atlanticka
Kecalka 145 příspěvků 17.10.14 14:32

Právě tak jsem to myslela, jestli máte raději lenošení nebo poznávání :) já jsem taky na to poznávání :)

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 17.10.14 15:15

@atlanticka a tu zážitkovou dovolenou jste si koupili někde u cestovky, nebo si to vše sami naplánovali a zařídili? Mně fascinuje ten přídomek zážitková dovolená. Zas moderní termín :mrgreen: ale pro obyčejnou věc. :nevim:
Jinak na válecí dovolené jsem jezdívala tam max jako malá s rodiči a pak už jsem jezdila jen s přáteli a to jsme většinou plánovali sami. Jasně, že si příčetný zdravý člověk bez závazků nenaplánuje jen válení u vody :mrgreen: Válet jsem se jela znovu asi tak po 20 letech loni - k moři s cestovkou, all inclusive a s dvěma batolaty. Ono taky co s nima. S miminama se dá lézt po horách v nosítku, ale batole je jaksi na nošení těžké a samo toho moc neujde :roll:

Kassy
Závislačka 3302 příspěvků 17.10.14 20:24
@atlanticka píše:
Právě tak jsem to myslela, jestli máte raději lenošení nebo poznávání :) já jsem taky na to poznávání :)

Tak jakto, že tahle „zážitková dovolená“ byla jiná, než jste zvyklí? To jste se doteď jezdili válet k moři, i když tě baví spíš poznávání? Nebo v čem přesně byla jiná a co si máme ptedstavit pod tím „zážitková“?

Jinak nejlepší dovolená mého dospělého života byla, když jsme s tehdy ještě přítelem (dnes už manželem) sbalili stan a ostatní věci do auta a vyrazili na dva týdny po vlastech českých. Bez konkrétního cíle, každý den jsme se podívali do mapy, co je v rozumné vzdálenosti (abychom většinu dovolené nestrávili v autě) zajímavého, dojeli, prošli se, prohlédli památky, našli kemp nebo penzion na přespání a ráno jeli zas dál. Byli jsme všude možně, od Červené Lhoty až po Rejvíz, spali ve všech typech ubytování od apartmánu se snídaní až po tábořiště v lese, kde se voda brala ze studánky, chodili po horách i po památkách, koupali se, navštívili příbuzné, které jsme měli cestou a užili si báječnou dovolenou. Klidně bych si to zopakovala i s dítětem, ale s kočárkem a všemi věcmi bychom se už nevešli do auta. Možná tak půjčit karavan nebo obytňák.
Jinak co máme dítě jsme se vrátili k modelu dovolená s ubytováním v soukromí společně se širší rodinou. Ochotná babička nebo teta, která převezme část péče o dítě, dokáže dovolenou velmi zpříjemnit :palec:

atlanticka
Kecalka 145 příspěvků 20.10.14 15:13

@Gina108 Nene, neplánovali jsme, kupovali jsme to u cestovky už rovnou naplánované :) já jsem právě jako malá s rodiči hodně jezdila na dovolené, kde se pořád lezlo někde po památkách a tak jsem byla ráda, když jsem pak už měla možnost jet na tu flákací dovolenou, kde se jen leží a nic nedělá a toto byla má první dovolená, kdy to bylo opravdu skvěle využitých 8 dní :) Movie land, lanovkou do hor, nějaká ta památka tam byla taky, Gandeland, horská dráha a spouuuusta dalších :)

atlanticka
Kecalka 145 příspěvků 20.10.14 15:18

@Kassy naťukla jsem to trošku v to příspěvku výše…jako malá spousta památek, jako puberťákovi se mi to protivilo a teď, když jsme jeli s přítelem k moři, tak jsme se povalovali a zároveň i něco poznaly, taková dovolená půl na půl a až ta letošní byla jiná, za jednu dovolenou jsme toho zažili mnohem více, než troufnu si říct za celý život, během několika dní stát na vysoké hoře a dívat se na krajinu, jezdit na obrovské horské dráze, stát v koloseu, navštívit dva zábavní parky, prostě to stálo za to :)

Když jsem byla malá, jezdívali jsme s našima i s karavanem na týden tu po ČR, moc už si na to nevzpomínám, ale většinou jsme vystřídali tak 2 kempy

atlanticka
Kecalka 145 příspěvků 20.10.14 15:19

@Gina108 je jasné, že s prťatama se moc poznávat nedá, ale je super, že s nima takhle vyjedeš, ten jiný vzduch jim jen prospěje :)

Slanec
Kecalka 176 příspěvků 18.02.15 14:47

Ale to si zas nemyslím kamarád ma mimčo vždycky ho hodí na záda do nosiče a celý den o něm nevi jen mu da občas najist napit pochová ho nechá ho pohopsat o ono mu na těch zádech velese spí. Asi zaleží na tom jaké máš ditě :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >