Zbytečný 1. screening?

8
17.9.21 17:19

Zbytečný 1. screening?

Dnes jsem měla 2. kontrolu v 9. tydnu a celkem mě pan doktor překvapil s 1. screeningem. V podstatě mi ho rozmlouval s tim, že kvalitní ultrazvuk mi udělá sám a biochemické vyšetření považuje za ryzi sarlatanstvi, kdy téměř vzdy spatne výsledky jsou falešně pozitivní. Říkal, že to považuje za tahání peněz a strašení těhotných. Pry, že i když budou hodnoty velmi špatné, stejně se bude čekat až na screening ve 20 týdnu a pro mě v případě špatných hodnot jen 2 mesice stresu navíc. Jaký máte názor vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23000
17.9.21 17:26

Ko.kot jeden vymatlanej… fuj, to jsem naštvala. Včasný zjištění vývojových vad je důležitý pokud chce žena těhotenství ukončit. Čekání na screening ve 20tt je nesmysl. Jednak v tomto týdnu už jsou některé vady špatně rozpoznatelné a hlavně, případné ukončení těhotenství v takhle vysokém stupni je velmi bolestné. Já bych si sbalila kartu a hledala lékaře, který nemá v hlavě nas. ráno. Na screening v každém případě jdi, je to hodně důležitý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25347
17.9.21 17:33

@Ella10 určitě bych šla, zas tolik peněz to není a je to především pro tvůj klid. Když jsou výsledky špatně, tak se určitě nečeká do 20tt, udělají další testy. Taky bych uvažovala nad změnou doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
17.9.21 17:34

@Ella10 pokud jsi u VZP, tak to první screening může zpětně proplatit pojišťovna když si o to zažádáš. :nevim: jinam já bych asi změnila doktora…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
17.9.21 17:35

@Kriss Tina screening stoji 1500 a cely ti ho zpetne proplati pojistovna ;) urcite na nej bez :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
17.9.21 17:38

Nechápu názor pana doktora, asi má mindrák z toho, že na to sám nemá kvalifikaci… na screening určitě jdi. Pokud jde o peníze, dnes ho zpětně proplácí téměř každá pojišťovna. Pokud by vyšel špatně, rovnou následují další vyšetření, opravdu se nečeká až do 20.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
17.9.21 17:40

@MonaSun
Peníze neřeším, spíš mě vyděsila ta informace, že kdyby ten screening nedopadl, musela bych čekat až na 20 týden. Přitom je to zkušený a vychvalovany gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998

To je kus pohlavniho udu, ne doktor.

Bez, nechapu, jak si vubec muze dovolit tohle vypustit z ust.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272

Me by zajimalo, co povazuje za kvalitni ultrazvuk. Nejak se mi nechce verit, ze by si porizoval pomerne drahy sono urceny ke screeningum, jen aby mohl zenskym rozmlouvat screening.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
17.9.21 17:41
@Ella10 píše:
Dnes jsem měla 2. kontrolu v 9. tydnu a celkem mě pan doktor překvapil s 1. screeningem. V podstatě mi ho rozmlouval s tim, že kvalitní ultrazvuk mi udělá sám a biochemické vyšetření považuje za ryzi sarlatanstvi, kdy téměř vzdy spatne výsledky jsou falešně pozitivní. Říkal, že to považuje za tahání peněz a strašení těhotných. Pry, že i když budou hodnoty velmi špatné, stejně se bude čekat až na screening ve 20 týdnu a pro mě v případě špatných hodnot jen 2 mesice stresu navíc. Jaký máte názor vy?

Pokud vyjde spatne, je plno veci, co se daji do 20tt udelat. NIPT testy, plodovka.

Neni pan doktor treba verici, ze ti doporucuje vysetreni odkladat, aby na pripadne ukonceni tehotenstvi bylo pozde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
17.9.21 17:43

@Ella10 nemusela. Kdyz to vyjde blbe, tak se dela odber plodovky nebo choriovych klku a pokud se prokaze nejaky syndrom, tak muzes tehu ukoncit. Urcite se neceka az do 20.tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
17.9.21 17:50

@bobulka88 ultrazvuk ma opravdu ten sono a sám mi říkal, že ultrazvukové vyšetření je velmi důležité. Neuznává jen tu biochemickou část. Není to žádný doktor z horní dolní. Ambulanci má v Brně, výborne vybavenou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
652
17.9.21 17:51
@Tarena píše:
Neni pan doktor treba verici, ze ti doporucuje vysetreni odkladat, aby na pripadne ukonceni tehotenstvi bylo pozde?

Ježiš takhle fungovala moje bývalá gynekoložka. Nevím teda jak v těhu, ale nechtěla mi předepsat antikoncepci a furt mi nutila její křesťanský názor 🤯 děs

Zakladatelko, uvažovala bych nad změnou doktora a na screening 100% jdi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
17.9.21 18:04

@Ella10 to musíš vědět ty, zda potřebuješ případné vady zjistit co nejdříve. Pokud ano, pak to chce někoho certifikovaného, jehož výsledky jsou pravidelně podrobovány auditu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
17.9.21 18:04

To je pěkná blbost :O A doktora bych za tohle snad nahlásila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat