Zdravotní problémy RS

Anonymní
19.6.21 07:12

Zdravotní problémy RS

Dobré ráno,
mám takový problém, vlastně dva. Mám RS před měsícem se mi rozjel ataka (problémy s rukama, bolest, špatná jemná motorika, nemám v nich sílu) dostala jsem Solumdrol domů a ten nezabral tak jsem dostala ještě další tři gramy do žíly. Ve středu jsem měla poslední a stav je pořád stejný, plus k tomu vedlejší účinky solumedrolu takže pocitově mi je tak o 50% hůř. Jsem oteklá jako pr*se všude mám pupínky, na bradě mi začaly rašit vousy :zed: :zed: Jsem strašně unavená a teď prosím co s tím? Volat v pondělí do centra, že mi je hůř a riskovat další dávku kortikoidů, nebo čekat a doufat, že se to upraví?

A další dotaz od včerejška je mi fakt strašně nepříjemně u srdce, není to vyloženě bolest spíš takové nepříjemné šimrání, takový stupínek před bolestí. Může to být k těm kortikoidům? Měla jsem to i dřív, ale vždy to za chvilku přešlo teď je to nepřetržitě od včerejšího odpoledne… Trošku se bojím aby to semnou neseklo :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4797
19.6.21 07:17

Nateklost po kortikoidech velmi dobře sráží lymfatické (odvodňovací) čaje. Máme s nimi opravdu dobrou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 07:19

@SlečnaDahlia A máš nějakou konkrétní značku? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1565
19.6.21 09:28

Beru kortikoidy na něco jiného a pokud mám čas být doma, tak ten den piji min.3 l tekutin a běžný urologický čaj. Asi je jedno jaký, mám 2 vytipované kvůli alergiím. Mám v zásobě i nějaké kapky (tinkturu?) na odvodnění.
S ostatním neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4797
19.6.21 18:34
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia A máš nějakou konkrétní značku? :kytka:

Od Grešíka. Jsou jinak i přímo odvodňovací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
23.6.21 14:10
@Anonymní píše:
Dobré ráno,
mám takový problém, vlastně dva. Mám RS před měsícem se mi rozjel ataka (problémy s rukama, bolest, špatná jemná motorika, nemám v nich sílu) dostala jsem Solumdrol domů a ten nezabral tak jsem dostala ještě další tři gramy do žíly. Ve středu jsem měla poslední a stav je pořád stejný, plus k tomu vedlejší účinky solumedrolu takže pocitově mi je tak o 50% hůř. Jsem oteklá jako pr*se všude mám pupínky, na bradě mi začaly rašit vousy :zed: :zed: Jsem strašně unavená a teď prosím co s tím? Volat v pondělí do centra, že mi je hůř a riskovat další dávku kortikoidů, nebo čekat a doufat, že se to upraví?A další dotaz od včerejška je mi fakt strašně nepříjemně u srdce, není to vyloženě bolest spíš takové nepříjemné šimrání, takový stupínek před bolestí. Může to být k těm kortikoidům? Měla jsem to i dřív, ale vždy to za chvilku přešlo teď je to nepřetržitě od včerejšího odpoledne… Trošku se bojím aby to semnou neseklo :mrgreen:

Ahoj, ja bych ještě počkala, ono se to někdy upravuje déle. Zažila jsem že mi kortikoidy zabraly hned a zažila jsem že i až za tri tydny. A mně tedy po kortikoidech bývá úplně děsně, takže bych se další davce raději vyhnula. Jestli jsi dostala 3g v kapačce tak si myslím, ze to je dostatečná dávka na ataku tohoto typu. A ještě k té slabosti, ja jsem po kortikoidech v končetinách slaba ještě tak 14 dni :( tak držím palce at se to upraví, hlavně kvalitní stravu ať má tělo podporu:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat