Ze spaní škube ručičkama

296
7.1.04 15:06

Ze spaní škube ručičkama

Ahoj,

naše týdenní holčička špatně spí. Každou chvíli se jakoby něčeho lekne a ručky jí vystřelí z peřinky. Často se pak probudí a celý uspávací maraton musí začít znovu. Opakuje se to poměrně pravidelně, zhruba po pěti až deseti minutách.

Nevíme, co se s ní děje a jak jí od toho pomoci, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Díky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5636
7.1.04 16:02

Ze spaní škube ručičkama

Lajko,

u novorozenat je to pomerne casty jev ze se lekaji ze spanku vlastnich rucicek. Z tve poznamky vyplyva, ze spinka svazana v perince, to je dobre, tak ji zkus rucicky na nejakou dobu do perinky taky svazat, mozna je behem spanku vytahne, mozna ne, ale jak se bude citit stabilnejsi, treba se nebude tolik budit. To jsem poradila, co?:-))) Je to obecna rada, ktera by mohla fungovat.

Tak hezky spanek vas obou a hodne spolecneho stesticka preje

Sulanek+Verunka 11,5M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.04 17:54

Ze spaní škube ručičkama

Souhlasím se Sulankem, zkus jí ručičky schovat do peřinky.Některe mimi se hůře vyrovnávají s tím velkým prostorem kolem sebe.Držím palce Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.1.04 19:06

Ze spaní škube ručičkama

Ahojky,

názory holek přede mnou můžu jenom potvrdit.Moje malá holčička(nyní 11týdnů) měla od narození stejný problém.Když jsem jí ale pevně(samo že přiměřeně) svázala do „uzlíku“, ztichla jako pěna a hajala až do rána.mimískové mají zkrátka ještě strach z prostoru kolem sebe,v peřince je jim jako v bříšku :-] :-] :-)

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
7.1.04 19:30

Ze spaní škube ručičkama

Ahojky!

Já souhlasím s tím co holky napsaly, ale u nás to bohužel nezabralo. Holčička se pořád budila a budila a ze zavinovačky se vždycky vysvobodila. Vyřešili jsme to teda přes zákazy doktorů spaním na bříšku, jinak by se vůbec nevyspala ani ona ani my. Dnes je jí 5 měsíců a na bříšku spí pořád, jen občas se v noci ze spaní otočí na zádíčka. Několikrát jsme to v průběhu těch prvních měsíců ještě zkoušeli, ale vždycky se stejným výsledkem. Za 5 minut byla vzhůru a museli jsme uspávat a uspávat a uspávat..

Toť moje zkušenost. Rozhodně ti nechci radit, abys ji nechala spát na bříšku, protože znám argumenty lékařů na syndrom náhlého úmrtí, ale my jsme prostě jiné řešení nenašli. Když jsem to konzultovala s mojí lékařkou, tak mi to v podstatě také schválila, protože ty argumenty prý nejsou tak úplně potvrzené a jsou to jen dohady. No tak jsem ti snad nezamotala moc hlavu.

Krásné dny s holčičkou a halvně klidné spinkání

přeje

Klárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.04 20:22

Ze spaní škube ručičkama

Ahoj, take musim souhlasit.

Muj syn to delal take (po pravde receno se vubec nedivim, v brisku byl pekne stisneny a ted nevi , co s rucickama atd..) Rucicky je lepsi dat do perinky..Kdyz nas maly kricel take pomahalo, rucicky obejmout kolem hrudnicku a svazat ho do plinky ( - pevne!! tak jak byl v brisku), to ho moc uklidnilo, byl zase ve „sve poloze“. Casem se to uklidnilo a ted spi s ruckama roztazenyma a beda, kdyz se nekam nevejde:-)

Hodne trpelivosti!!

Zuzka a Krystof 4mesice

• Nahlásit
  • Citovat
157
17.3.04 20:13

Ahojte holky,
to ze miminkam vystreluji rucicky je novorozenecky reflex ktereho se zbavi az nekdy kolem 3. mesice. Samozrejme je to individuelni a muze to byt drive u nekoho pozdeji. Souhlasim se Zuzkou ktera psala ze se maji deti zavinovat vcetne rucicek a to velice pevne, protoze presne takhle byly v deloze a to jim navodi pocit ze jsou doma a budou se citit dobre. To jak to mimco zabalit se zeptejte v porodnici protoze ja to nedokazu takhle vysvetlit ale dulezite je aby se nemelo sanci vyboxovat rucickama ven protoze jinak to bude mit presne opacny efekt. Jakmile mimco zjisti ze je to jenom trochu volne zacne jecet a uz ho nezastavite az rozbalenim. I kdyz se vam zda ze se to miminku nelibi byt zabalene jako se to zdalo me tak opak je pravdou. Sama jsem to vyzkousel na nasem Jenulkovi, kteremu jsou ted 4 mesice. Dulezita je i faze po zabaleni nenechavejte mimco nikdy na zadech jinak bude plakat. Sednete si a dejte si ho do vodorovne polohy na ruky, jakoby jste ho pokladali na svoje sedici nohy, ale stale ho drzte rukama a muzete s nim i trosku drncat aby se citil opravdu jako doma, protoze v deloze to s nim porad hybalo a to ho uspavalo. Pamatujete ze byly vzhuru predevsim kdyz jsme byly v klidu, sedli jsme si lehli do postele apod? A co je dobre na uspavani tak nejaky hlasity monotonni zvuk jako vetrak nebo mycka na nadobi, fen, vysavac… aby jim to pripominaolo tlukot matcina srdce ktere tlouklo asi tak nahlas jako zvuk vysavace. Budete se divit ale funguje to. My jsem ze zacatku s manzelem doma chodili po spickach ale to byl holy nesmysl. Dite je zvykle na ramus a pri klidu je pro nej velmi tezke usnout ze zacatku. Pokud ale nemate nic po ruce staci mu jenom suskat do ouska ale hodne nahlas neco jako sssssssssssssss pokud place musite suskat tak nahlas jak on place jinak to nema cenu. No a v neposledni rade cumlika. Nejenomze vam miminko krasne usne takhle zavinute ale bude spat jednou tolik nez do ted. Nas Honzik nezabaleny spaval ze zacatku 2.5 hod a kdyz jsem ho zacala balit spaval 6 hodin vkuse!!!!! To byl prome sok, poprve jsem myslela jestli vubec zije. Dulezite je potom co ho uspite na svych rukou takhle v poloze na bok dat ho do postylky na zada!!!!!! Nikdy ne na bok, nebo na brisko. Balit do zavinovacek je doporuceno asi do 3. mesice pokud se mimco zacne budit casteji muzete mu zkuit jednu ruku nechat venku a zjistit jestli se porad budi tim vystrelovanim, pokud ano neni jeste pripraveny a pokud ne muzete ho zkusit nechat spat rozbaleneho. Jinak tohle vsechno neni z moji hlavy ale ziji momentalne v USA a dostala jsem u doktora videokazetu na ktere tohle vsechno predvadi pediatr ktery se timto zabyva 20 let. Musela jsem se na to divat poprve s otevrenou pusou jak to vsechno na to mimco funguje. Jeste jedna dulezita vec je ze ta zavinovacka musi byt dostatecne velika asi 1mx1m a ne moc tepla. Takze asi bavlnena. Tak hodne stesti v uspavani. Misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
3.6.04 20:49

Ahojte,

tak jsem dnes zbloudila sem ke své teď již starodávné otázce:-)) Nějak mi nejde do hlavy, že ten náš skřítek měl někdy jen jeden týden a vystřeloval ručičkama:-)))
Holky, všem vám moc děkuju za rady. Řídili jsem se jimi a pomohly vyřešit problém s usínáním. Nejdřív jsme Aničce zavazovali ručičky do zavinovačky, ale vždycky se nám vysoukala. Takže nastoupila plína. Do ní jsem ji zabalila - bez uzlů, jen jsem ji pevně omotala okolo ní, takže vypadala jako larvička:-) Nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišla na ten správný grif, takže jsme malé přezdívali Copperfield:-) Jak byla v té plínce, hned jsem ji musela ještě pevně zavázat do zavinovačky (možná to zní jako teror, ale fakt nám to pomáhalo k dobrému spánku, samozřejmě jsem ji nevázala tak, aby se to do ní zařezávalo, aby si někdo nemyslel). No a pak usnula u kojení a spinkala fakt dost dlouho, párkrát i 8 hodin! Asi po měsíci jsem ji přes den dávala už jen do zavinovačky a napevno ji balila jen na noc. No a zhruba od dvou měsíců už spinkala bez plíny (bez té balící samozřejmě, pampersku má dodnes:-)) i v noci.
Teď má pět měsíců a v postýlce se pořádně rozvaluje, ručičky už dávno nevystřeluje a je to neuvěřitelně spokojené miminko.
Nevím, jaký vliv to mělo na dobu jejího spánku, ale musím říct, že noční kojení po dvou hodinách, jsem si vyzkoušela poprvé minulý týden - ale z toho podezírám nějaký rostoucí zoubek. Předtím vydržela spát kolem 10 hodin v kuse.
Ještě jednou moc děkuju,
Lajka+Anička (22 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.12 20:02

Ahoj syn 27m po usnutí sebou občas trhne / škubne. tedy trhne sebou vždy, když usne a někdy i během spánku. je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
12746
24.11.12 20:04

Je to normální. taky prece nespíš jak prkno. se mu asi něco zdá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13746
24.11.12 20:08
@Anonymní píše:
Ahoj syn 27m po usnutí sebou občas trhne / škubne. tedy trhne sebou vždy, když usne a někdy i během spánku. je to normální?

To dělají i mé nedonošeňátka v inkubátoru :lol: Nemají dost sil, aby sami dýchali, ale vrtí sebou a škubou..Sestřičky mi to vysvětlily tak, že i v bříšku dítě kope 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
24.11.12 20:35

U nas to dela i manzel..:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
24.11.12 22:22

To dělá přítel, nesnáším to, vždycky usínám, on sebou škubne, já se leknu a můžu usínat znova :zed: :mrgreen: občas se to stane i mně, na prckovi jsem to ještě nezpozorovala, neb když usne, mizím, abych ho nevzbudila :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
moje jméno
25.11.12 23:27

Určitě to normální je, mozek pracuje i v noci, myslím, že se v určité fázi spaní přepíná na stand by režim a s tím to souvisí, i svaly v těle se vypínají atd. Já to dělám taky, né každou noc, ale škubu celým tělem a manžel se mě bojí :lol: a budím se u toho, nijak mi to nevadí

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama