Přivýdělek na MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  30.12.03 11:41
Přivýdělek na MD

Ahoj. Můžete mi někdo poradit, jak je to s přivyděláváním si na MD? Kolik je limit atd.? Díky moc. martie

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  30.12.03 12:18
Přivýdělek na MD

Aby vám nesebrali rodičovský příspěvek můžete si přividělat kolem 3500 kč čistého. Myslím si ale, že od nového roku tomu bude jinak. Zatím jsem to nikde nenašla, ale maminky by si již mohli vydělávat neomezeně.

Anonymni  03.01.04 18:31
Přivýdělek na MD

Mám pro vás nejčerstvější zprávu.Přivydělávat si můžete při mateřské nebo rodičovském příspěvku opravdu neomezeně aniž by vam ho sebraly,ale nesmíte mít dítě umístněné ve školce nebo jiném předškolním zařízením.To sedocela vylučuje .Jenomže ti chlapy co to vymysleli o tom nemají asi žádnou šajnu.takže to je podle nich super podpora rodin s malími dětmi. Tak běžte honem makat ať jim můžete zaplatit daně.

Čauta Eva

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 03.01.04 19:40
Přivýdělek na MD

Ahoj,

na mateřské dovolené si po dobu, kdy jsi v podstatě na nemocenské (tj. těch 28 týdnů, kdy pobíráš 69% platu) nesmíš přivydělat nic, jinak nárok na mateřskou ztrácíš. Potom, až pobíráš pouze tzv. rodičovský příspěvek (to jsou ty ohromný dva a půl tisíce), můžeš si od letoška vydělávat neomezeně, podmínkou ale je, že nemáš dítě umístěný celodenně v nějakém zařízení (tj. jesle, školka). Můžeš tak dávat dítě do jeslí nebo do školky na půl dne a neomezeně si vydělávat a rodičovský příspěvek ti nemůžou sebrat. Snad je to srozumitelný :-) Blanka

Anonymni  03.01.04 21:34
Přivýdělek na MD

Mně to připadá celý postavený na hlavu - myslím tím ty shora, co to vymysleli, čím přemýšlejí… jak chtějí zjistit, kde se dítě nachází? Jestli v jeslích nebo ve školce nebo u babičky nebo je doma s chůvou nebo s matkou v zaměstnání? Do jeslí a školky nemůžou (na víc než 5 dní) a k babičce na celý měsíc ano? Když nastoupím normálně do svého předchozího zaměstnání zpět a o dítě by se mi v té době starali na střídačku manžel s babičkou, je to ok, budeme tedy oba vydělávat plný plat (já i manžel) + k tomu ještě si můžu tedy pořádat o rodičovský příspěvek? Nebo musím podepisovat něco, že řádně a celodenně pečuju o dítě (jako že je se mnou v kanclu třeba)? Nebo řádně a celodenně pečuju, i když chodím do zaměstnání? Může mi tohle prosím někdo vysvětlit? Není to zvýhodnění jen pro podnikatelky a ženy, co si doma skutečně JEN přivydělávají a mají dítě v tu dobu u sebe? Týká se to i mě, když nastoupím na normál.prac.poměr do práce? Díky moc

Klára + roční Kubík

CHARLI123
Kelišová 6141 příspěvků 24.08.14 14:45

Ahoj, poraďte prosím nějaký přivýdělek pro těhotnou maminku na MD, něco co se dá dělat doma po večerech. Nějak máme poslední dobou napjatý rozpočet, malá spí celou noc a já bych se mohla do něčeho pustit. Díky :mavam:

Jitka-DD
Kecalka 252 příspěvků 24.08.14 14:58

@CHARLI123 Záleží, co umíš.

Znám maminky, které umí skvěle jazyky a tak si přivydělávají tím, že překládají dokumenty a knihy. Znám maminku, která dělala takovou tu poradkyni a smlouvy stavebního spoření při dvojčatech. Maminky, které rády píšou, obvykle zvládnou psát články, nebo pokud jsou redaktorky časopisů, tak se domluví na částečných úvazcích apod. a dále pracují, ale z domu. Mnoho maminek rozjíždí vlastní podnikání a šijí například plenky, tvoří šperky a prodávají je přes Fler.cz, zařídí si internetové obchody se zbožím, nebo například dobře pečou, tak se domluví s nějakým blízkým bedýnkářským družstvem a dodávají na objednávky např. kváskové vánočky a domácí nudle.

Pokud bydlíš v domečku a máš čas, dá se pár věcí z rozpočtu řešit domácí výrobou, např. podle blogu http://www.home-made.cz/ a část jídla si můžeš vypěstovat na zahrádce či slunné terase, balkonu. Šetřit s výdaji na jídlo se dá, když se leccos naučíš (naporcovat sama celé kuře, dělat domácí lučinu i jogurty, využívat levnější masa a delší dobu přípravy na supr jídla za dobrou cenu, naučit se vařit z luštěnin a podobně), pokud umíš šít, upravíš si oblečení, něco přešiješ pro sebe i dítěti a nemusíš pak kupovat tolik oblečení. A podobně.

pavpeskova
Nováček 3 příspěvky 05.09.16 16:40
Tip na přivýdělek na mateřské

Zdravím, moje kamarádka vyřešila přivýdělek na mateřské poměrně originálně a elegantně. Musím však upozornit, že to není zdaleka pro všechny a někomu by to mohlo přijít opravdu divné, i když je to vlastně úplná pohoda. Jedná se o práci pro moravskou striptýzovou agenturu. Ta jí vždycky zavolá, když je někde nějaká akce (narozeninová párty apod.) Za každé vystoupení dostává 1200 Kč čistého na ruku. To vystoupení netrvá déle než 10 minut. Práce je to v podstatě jen o víkendech a přesto se dá za měsíc vydělat celkem dost peněz. Já osobně bych to asi nedělala, ale řešení přivýdělku či brigády na mateřské to určitě je. Kamarádka na tenhle přivýdělek přišla na webu www.*****.cz, kde jsou přidávány podobné nabídky brigád, tak to třeba někomu pomůže :)

edit admin - nepovolený link

Nuts
Nováček 9 příspěvků 19.04.17 14:47
dotaz

Dobrý den, chtěla bych si přivydělat k RD. Má někdo zkušenosti u http://www.pracenadoma.net ? Děkuji moc za odpovědi. Popřípadě zda by někdo neměl už nějaké odzkoušené práce v domácnosti. Děkuji moc za odpovědi. A přeji hezký den.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Mirky: Syn bude otcem, ale dítě nejspíš není jeho

Tak jsem se dočkala, budu babičkou. Mám skvělou snachu, bezvadného syna a... číst dále >

Rajčata nejsou jen na špagety a na pizzu. Co s červeným nadělením?

Konec prázdnin je ve znamení dozrávajících červených plodů, které v sobě... číst dále >

Reklama