Zelňáky - cena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maartina7
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 02.05.19 20:38
Zelňáky - cena

Poprosila jsem kamarádku, aby mi na oslavu upekla zelňáky (má je výborné). Počítala jsem s tím, že jí zaplatím suroviny, práci, ochotu… Nechce ani slyšet, ale na to nemůžu přistoupit. Neprodáváte či nekupujete někdo zelňáky domácí výroby? Hodila by se mi alespoň orientační cena (dle hmotnosti nebo dle kusů nebo cena za plech - to je jedno) - nedokážu to vůbec odhadnout. Díky.

Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 02.05.19 20:43
@Maartina7 píše:
Poprosila jsem kamarádku, aby mi na oslavu upekla zelňáky (má je výborné). Počítala jsem s tím, že jí zaplatím suroviny, práci, ochotu… Nechce ani slyšet, ale na to nemůžu přistoupit. Neprodáváte či nekupujete někdo zelňáky domácí výroby? Hodila by se mi alespoň orientační cena (dle hmotnosti nebo dle kusů nebo cena za plech - to je jedno) - nedokážu to vůbec odhadnout. Díky.

to se nedá vůbec odhadnout, když před sebou nemám recept a nevím, kolik a jakých surovin použije! Někdo dělá zelnáky z listového těsta, jiný je smaží, někdo z kysaného a jiný ze sladkého zelí :think: Navíc nepíšeš, pro kolik lidí?

Sl.Kockova
Kecalka 298 příspěvků 02.05.19 20:46

Pokud je to kamaradka a nechce penize, což je pochopitelně, tak ji kup něco co ji udela radost :) zelnaky fakt nejsou finančně náročné…

kve-tinka
Kelišová 5002 příspěvků 3 inzeráty 02.05.19 20:50

Kup ji vinko a cokosku, ci nejake syry a je ;)

Maartina7
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 02.05.19 20:57
@Sl.Kockova píše:
Pokud je to kamaradka a nechce penize, což je pochopitelně, tak ji kup něco co ji udela radost :) zelnaky fakt nejsou finančně náročné…

No penize si evidentne nevezme, ikdyz bych ji je rada dala. Koupim jeji oblibene piti, nejakou pochutinu. Ale nerada bych dala malo… fakt to cenove a casove vubec neodhadnu, protoze jsem je nikdy nedelala.

Aspera
Generální žvanilka 21955 příspěvků 02.05.19 21:27
@Maartina7 píše:
No penize si evidentne nevezme, ikdyz bych ji je rada dala. Koupim jeji oblibene piti, nejakou pochutinu. Ale nerada bych dala malo… fakt to cenove a casove vubec neodhadnu, protoze jsem je nikdy nedelala.

Zelňáky nejsou časově ani finančně moc náročné. Takže kup pití a pochutinu a určitě ji uděláš větší radost než penězi, kde by jí přišlo, že jí dáváš moc.

Maartina7
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 02.05.19 23:10
@pe-terka píše:
to se nedá vůbec odhadnout, když před sebou nemám recept a nevím, kolik a jakých surovin použije! Někdo dělá zelnáky z listového těsta, jiný je smaží, někdo z kysaného a jiný ze sladkého zelí :think: Navíc nepíšeš, pro kolik lidí?

Ptala jsem se, zda někdo neprodává či nekupuje domácí zelňáky. Pokud ano, zda by mi mohl napsat cenu za kus nebo množství…
Kdybych znala recept a postup, tak bych to odhadem spočítala sama.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 02.05.19 23:12
@Maartina7 píše:
Ptala jsem se, zda někdo neprodává či nekupuje domácí zelňáky. Pokud ano, zda by mi mohl napsat cenu za kus nebo množství…
Kdybych znala recept a postup, tak bych to odhadem spočítala sama.

a já viděla zelnáky na x způsobů, každý z jiných surovin a jiné ceny ;) Tak se tady omlouvám, že jsem obtěžovala 8)

Hobitka
Kelišová 5281 příspěvků 02.05.19 23:22

@Maartina7 Ja delam zelnaky 1kg mouky, 1kg kysaneho zeli, 2 vejce, 200 g sadla, 200g mletych skvarku, sul. Takze tak 120 za suroviny, zalezi, za kolik sezene clovek skvarky, ty jsou nejdrazsi. A je toho na veceri pro 7-8 lidi. Testo je celkem hned, u peceni uz nejakou tu hodinku a pul stravim. Tak za ty 2 hodiny hotovo (samozrejme behem peceni ma clovek prostoje).

Maartina7
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 02.05.19 23:26
@pe-terka píše:
a já viděla zelnáky na x způsobů, každý z jiných surovin a jiné ceny ;) Tak se tady omlouvám, že jsem obtěžovala 8)

Vůbec si neobtěžovala… Jestli pečeš zelňáky ty nebo rodina či kamarádky, zkus mi hodit tvůj odhad. Já nemám v okolí nikoho, koho bych se zeptala. Opravdu není důležité z jakých surovin a jak to dělá, jde jen o orientační cenu nebo o odhad času a cenu surovin. Děkuji.

Maartina7
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 02.05.19 23:49
@Hobitka píše:
@Maartina7 Ja delam zelnaky 1kg mouky, 1kg kysaneho zeli, 2 vejce, 200 g sadla, 200g mletych skvarku, sul. Takze tak 120 za suroviny, zalezi, za kolik sezene clovek skvarky, ty jsou nejdrazsi. A je toho na veceri pro 7-8 lidi. Testo je celkem hned, u peceni uz nejakou tu hodinku a pul stravim. Tak za ty 2 hodiny hotovo (samozrejme behem peceni ma clovek prostoje).

Díky za odhad ceny i času.

yarenka777
Kecalka 227 příspěvků 1 inzerát 07.05.19 15:51
@Maartina7 píše:
Kdybych znala recept a postup, tak bych to odhadem spočítala sama.

Stačí zadat do vyhledavače Googlu „zelňáky recept“ a je jich tam mnoho. Je třeba vybrat jaké byly. Z kynutého těsta, z lístkového? se škvarkama atd. Z toho lze vypočítat ceny.

Váš příspěvek
Reklama