Zeměpis - úkol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janhhonza
Povídálka 41 příspěvků 17.03.19 22:26
zeměpis úkol

Ahoj, potřebujeme pomoct dcera má úkol. otázka zní: proč je problematické vymezit přesnou hranici, kde končí město a začíná venkov. děkujeme předem a ahoj :mavam:

Reakce:
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 17.03.19 22:39

Protože se města neustále rozšiřují a jednak „požírají“ okolní vesnice a jednak je na okrajích stále více domů se zahradou, které jsou vlastně venkovského typu.

Taka
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 19 inzerátů 17.03.19 22:45

Definuj město. Definuj venkov. A pak ti to dojde :) Definic jsou mraky a každá je svým způsobem jiná. Jedna se zaměřuje na zastavěnost území, jiná na počet obyvatel na kilometr čtvereční, jiná na rozložení sektorů, jiná na dostupnost dopravy, jiná nevím na co. Hranice určené podle každé definice se nesejdou. V určitých místech ano, ale taky budou místa, kde se budou rozcházet, a to velmi. Stačí mít městské pozemky s nulovou zástavbou a jsi v háji - je to město, protože to patří městu, nebo to není město, protože jsou to 3 km silnice mezi poli a kde nic tu nic?
Pak je tu problém rozšiřování měst. My byli ještě před pár lety vesnice a teď skoro patříme k městu, do pár let budeme jeho součástí. Ta hranice je děsně pohyblivá a často k jejím změnám dochází rychleji, než se stíhají zaznamenat.
Navíc to ještě ke všemu můžeš brát z „typizovaného" pohledu, jak vypadá měšťan a jak venkovan. Ale to pak nikde nezveřejňujte, protože tím plno lidí naštvete :mrgreen:

janhhonza
Povídálka 41 příspěvků 18.03.19 00:39

Moc děkujeme všem

Váš příspěvek
Reklama