Jak zvládnout stres?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 09:08
Jak zvládnout stres?

Ahoj, jsem v devátém ročníku a čekají mě přijímačky, ale můj problém je, že už teď se strašně nervuju..bojím se, že tam třeba ani nedojdu, že budu zvracet..prosím poraďte mi jak to zvládnout..ještě k tomu jsem si dala dvě výběrové školy, takže jestli je to kvůli tomu..děkuju za rady.

Reakce:
Mišule86
Kecalka 190 příspěvků 16.03.19 09:39

Zkus sportovat, vyváženou stravu. Nebo si zajdi k doktorovi, i praktik ti může napsat něco na zklidnění, nebo ti poradit ;)

vokishka
Extra třída :D 14055 příspěvků 16.03.19 09:43

@Mišule86 v 15 se ládovat práškama? To by jí bez konzultace s rodiči doktor ani nenapsal, ne?

Ou
Kelišová 6969 příspěvků 16.03.19 10:08

Problémem není ani tak stres - tedy vnější zátěž, jako tvoje představy co si vytváříš v hlavě a to že jsi zjevně citlivá na úzkost a nevíš si s tím rady.

Což je ve své podstatě dobré, protože proměnit to co máš v hlavě jde daleko snáze, než proměnit přijímačky.

Určitě chceš tuhle knihu - je jasná, stručná a srozumitelná

https://obchod.portal.cz/…o-nactilete/

Na prášky se skutečně vykašli, můžou maximálně tak utlumit úzkost, ale změnit způsob, kterým se vztahuješ k sobě a ke světu nezvládnout.

Od toho je sebepoznání a postupné psychické otužování se.

Bod č. 1 - začni si psát deník. Ne o tom, co se ti stalo, co jste měli k obědu a podobně. Začni si psát denník jednak o tom, co se ti honí hlavou a především každý den zapiš jednu věc, která se ti ten den podařila. I kdyby to byla maličkost. Vždycky jednou týdně si přečti co si za uplynulých 7 dní napsala a nějak to zhodnoť. To samé dělaj po měsíci a po roce - je to skvělá cesta jak si uvědomit jak se člověk mění a jestli jde tou cestou kterou chtěl.

bod 2. pokus se porozumět jak úzkost a její překonávání funguje. Velmi dobře je to popsané v téhle knize. Ta sice pojednává o lidech, kteří se tak dlouho vyhýbali všemu, co je děsí, až úzkost převzala kontrolu nad jejich životy, ale princip je pořád stejný a návody co tam jsou fungujou i na běžné úzkosti. https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

bod 3. psychická odolnost, odvaha a schopnost nepropadat panice není něco, s čím se člověk narodí a buď to má a nebo ne. To je dovednost, která se musí pěstovat a to ideálně vědomě. Je možné, že ses narodila vůči úzkosti citlivější a tvoji rodiče taky budou spíš úzkostní, než odolní, takže ses zatím neměla kde naučit co s tím dělat.
Klíčová zpráva je, že to jde trénovat.

K té knížce o úzkosti si pořiď ještě tuhle https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/

Skvělá věc na boj s akutním záchvatem úzkosti je jóga/meditace/dechová cvičení. Vřele doporučuju buď si najít něco na youtube, ale ideálně si najít buď kroužek jógy, kde ti bude sedět instruktork/a a nebo jet někam na víkend, kde se to naučíš - zejména u toho dýchání se hodí, když ti to vysvětluje někdo, kdo to umí, ne jenom video.

Další věc co dost pomáhá je věnovat se nějakému sportu, kde je potřeba s konceptem přemáhání strachu pracovat a ideálně máš nějaké kolegy, co ti s tím pomůžou. Docela dost s tím pracují třeba asijská bojová umění. Skvělé je třeba aikido a nebo kung-fu.
Stejně tak se s tím taky potkáš při horolezectví a nebo při vodáctví, když se jezdí složitější vody.

malá_holka
Extra třída :D 10271 příspěvků 16.03.19 10:20

@Ou ty seš skvělá :kytka:

Paoloska
Echt Kelišová 8288 příspěvků 16.03.19 10:41
@malá_holka píše:
@Ou ty seš skvělá :kytka:

Viď :) Jestli mi na emiminu někdo opravdu pomáhá, tak je to @Ou :kytka:

malá_holka
Extra třída :D 10271 příspěvků 16.03.19 11:01
@Paoloska píše:
Viď :) Jestli mi na emiminu někdo opravdu pomáhá, tak je to @Ou :kytka:

souhlas :pankac: :pankac: :pankac: kdysi jsem ji nemusela, nevím proč :think: asi nastavení zrcadla a že umí uhodit přímo do jádra problému, ale vždycky poradí. nikdy tu nikoho nenapadala a jde k věci bez milionu otàzek.

Mišule86
Kecalka 190 příspěvků 16.03.19 11:33
@vokishka píše:
@Mišule86 v 15 se ládovat práškama? To by jí bez konzultace s rodiči doktor ani nenapsal, ne?

Nemyslím antidepresiva jako taková. Na zklidnění jsou všemožné léky, třeba i doplňky stravy (… nebo ti poradit)

Váš příspěvek
Reklama