Zhoršující se sluch?

177
31.3.09 20:16

Zhoršující se sluch?

Dobrý podvečer, mám problém s nejstarší dcerou, v září jde do školy a před pár měsíci si začaly učitelky ze školky stěžovat, že je jak hluchá, něco jí řeknou a nereaguje, až když zvýší hlas nebo jí čapnou za ruku.. byli jsme na orl, dcera trpěla přes zimu častými záněty středního ucha, má zalehlé bubínky. Včera jsme s manželem zkoušeli šeptat a mluvit na ní, ze 3 metrů už neví, co jí normálním hlasem říkáme, když si jí otočím zády k sobě a ze 30 cm jí šeptám slova, neslyší mě. :-( Zítra jí objednám na audiogram, ale zajímalo by mě, jestli může opravdu ztrácet sluch, nebo to je dočasné, třeba kvůli těm několikrát propíchnutým bubínkům.. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12243
31.3.09 20:25

Vego , o těchto případech vím u několika známých dětí, u některých to dr. řešili ventilačními trubičkami a efekt byl okamžitý, děti slyšely krásně, tak přeju, ať se vám to taky vyřeší bez větších potíží. ztráty sluchu - jako úplné - bych se nebála, vypadá to opravdu spíš na tekutinu ve středním uchu. No uvidíte, co dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
31.3.09 20:41

Ahoj

starší syn ted po viroze už druhý týden špatně slyší - když šeptáme tak skoro vůbec a když mluvím normálně tak taky nic moc - spíš když se na mě dívá -
oba synové stojí u sebe a já řeknu „jdem si vzít bonbon“ - Matěj je už u skříně a Michal teprv tápe co že se to děje…

ve čtvrtek jdeme k dr. - pošle nás na orl na jakýs profouknutí - nevím co to znamená - říkala že po rýmě se to občas stává - prý to může trvat 2-3 týdny - vpáčí se prý bubínky - my píchané nemáme - bolest ucha jsme vždycky včas zahnali - no já vydržela ty dva a dýl už se mi čekat nechce - je to u nás jak v domově důchodců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
31.3.09 20:46

Maka- na profuku už byla, to se balonkem foukne vzduch do nosu a má ty bubínky vrátit zpět, ale dost jí to bolelo, tak to dr nechala a pak jsme měli chodit po týdnu, ale byla zase nemocná. Na záněty mi trpí všichni tři, od listopadu si to každý odbyl tak minimálně 5×. :-( Dcera i syn jdou v květnu na vyndání nosní mandle, tak snad se to zlepší, ten sluch mě nedá spát, už pár týdnů jsou bez bolestí, rýmu mají jen „běžnou provozní“, žádný neprodyšný nosy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
31.3.09 21:07

Ahoj,

spíš to budou zalehlý uši, trpíme na to a hodně. Radí se hodně žvýkat žvýkačky, foukat do vody bubliny brčkem, kapat do ucha Audiron, nám párkrát pomohla homeopatika a EFT. Na ORL obvykle trhají nosní mandli, aby uši neblokovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2334
31.3.09 22:50

Ahoj,
Míša měla hodně podobný problém, akorát na píchnutí nedošlo moc často, asi 2×. Ale často měla rýmu a s tím spojené zhoršení sluchu, za pár týdnů zase slyšela dobře, ale následovala další rýma a tak dokola. A taky děsně chrápala, na vteřinu přesně jsem poznala, kdy tvrdě usnula, to byla motorovka :roll: . No, a pomohlo vyndání nosní mandle. Chrápání přestalo okamžitě a rýmy byly podstatně méně a hlavně bez té „hluchoty“. Teď teda shodou okolností má zánět středního ucha, má to píchlé a dostala atb :( . Ale je to po 3/4 roce a to ani předtím neměla ta atb tak to považuju za přijatelné…
Snad dětem to vyndání nosní mandle taky pomůže!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
31.3.09 22:52

Vítek začal loni chodit do školky a on a i já jsme vyloženě promarodili zimu. Měla jsem ošklivou rýmu a dost dlouho. A řekla bych, že takové 2 měsíce jsem fakt špatně slyšela. Pár týdnů na obě uši a pak na jedno. A upravilo se to samo.
Ať vám vyšetření dobře dopadne. Určitě jí objednej a dej vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama