Zima v kanceláři

43
3.9.21 19:00

Zima v kancelari

Snad někoho něco napadne…
Pracuji v kanceláři, celý den sedím. V budově, kde sídlíme, probiha celkova rekonstrukce a nekdo prudce inteligentní naplánoval výměnu topného systému s tím, že skončí v listopadu, tudíž nemáme počítat do te doby s topenim :nevim: Máme zakázáno i cokoli do zásuvky, kvůli spotřebě energie. Otázka zní, co teď? To, že to nemůžou, je bezpredmetne, nikoho to nezajímá..jsem astatik a jakmile se nachladim, mám tuberak, což je v téhle době skoro zločin…
Pro představu, nejsem z cukru, ale jelikož sundali i zateplení i dneska byla zima. Máme kancelář ve výklenku 1.patre, kdy pod námi nic není a nesvítí sem vůbec slunce, takže od země šílená zima. V létě je to skvělé, ale i v normální zimě je to děs. Zatím mi vždycky stačily dvoje ponožky a svetr, ale teď..
Myslíte, že bude stačit vrstvené oblečení jako košilka na to tričko na to mikinu, svetr? Celý den v bundě si neumím představit, boucham do klávesnice, budu asi muset mít rukavice. Kolegyně napadly nějaké ty ohrivaci lahve, ale to asi nevydrží moc dlouho? Nebo termoobleceni? Něco jiného je, když máte pohyb. Nenapadá někoho neco? Jestli mě fakt nas… prostě si dám do zásuvky el. deku. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23000
3.9.21 19:04

Homeoffice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
3.9.21 19:05
@Janli píše:
Homeoffice

Vtipný, u nás neexistuje. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
3.9.21 19:06

Legislativa pamatuje i na minimální teplotu na pracovišti. Zkus si k tomu něco najít.

• Citovat
  • Nahlásit
43
3.9.21 19:08

@lucenka

To už proběhlo, opravdu to nikoho nezajímá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
3.9.21 19:10
@JanaK8 píše:
@lucenkaTo už proběhlo, opravdu to nikoho nezajímá. :nevim:

Tak pohrozit inspektorátem práce. Pak vám rádi povolí nějaké topení do zásuvky.

• Citovat
  • Nahlásit
3359
3.9.21 19:11

Já bych si tam vzala nějaký fukar a hotovo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
3.9.21 19:13

Zaměstnavatel musí zajistit přiměřenou teplotu vhodnou pro práci (v sedě, bez pohybu), pokud nemáš ve smlouvě práci v chladu a k tomu se vztahující stupeň rizika a zdravotní prohlídku na práci v jiné kategorii, musí být v kanceláři nějaká minimální teplota. Nevím teď kolik to je, nechce se mi to hledat, ale když zagooglis najdeš.
Každá pozice v každé firmě má určenou kategorizaci, tu schvaluje BOZP, bezpečák je sestaví a podle toho kam se tvoje práce řadí, se provede vstupní zdravotní prohlídka. Závodní lékař podle toho vystaví posudek, buď prošel, nebo neprošel. Tys určitě s astmatem v anamnéze prošla pouze na onu kancelářskou práci, kde v rizicích určitě není práce v chladném prostředí. Takže ať se stará zaměstnavatel.
Pokud nemůžete použít elektrický přímotop, může vám dát plynový, jen se u něj musí větrat, jinak z toho bolí hlava, žere to kyslík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
3.9.21 19:13

Kolik tam máte stupňů? V kanceláři je minimum 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
3.9.21 19:15
@kavenka píše:
Já bych si tam vzala nějaký fukar a hotovo ;)

Jako asi to tak dopadne, ale nemáme povolené vlastní spotřebiče, jelikož kolegyni loni chytlo a byl to hrozný prusvih. :roll: A navíc bych ho musela koupit a zaplatit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
3.9.21 19:17
@JanaK8 píše:
Snad někoho něco napadne…
Pracuji v kanceláři, celý den sedím. V budově, kde sídlíme, probiha celkova rekonstrukce a nekdo prudce inteligentní naplánoval výměnu topného systému s tím, že skončí v listopadu, tudíž nemáme počítat do te doby s topenim :nevim: Máme zakázáno i cokoli do zásuvky, kvůli spotřebě energie. Otázka zní, co teď? To, že to nemůžou, je bezpredmetne, nikoho to nezajímá..jsem astatik a jakmile se nachladim, mám tuberak, což je v téhle době skoro zločin…
Pro představu, nejsem z cukru, ale jelikož sundali i zateplení i dneska byla zima. Máme kancelář ve výklenku 1.patre, kdy pod námi nic není a nesvítí sem vůbec slunce, takže od země šílená zima. V létě je to skvělé, ale i v normální zimě je to děs. Zatím mi vždycky stačily dvoje ponožky a svetr, ale teď..
Myslíte, že bude stačit vrstvené oblečení jako košilka na to tričko na to mikinu, svetr? Celý den v bundě si neumím představit, boucham do klávesnice, budu asi muset mít rukavice. Kolegyně napadly nějaké ty ohrivaci lahve, ale to asi nevydrží moc dlouho? Nebo termoobleceni? Něco jiného je, když máte pohyb. Nenapadá někoho neco? Jestli mě fakt nas… prostě si dám do zásuvky el. deku. :oops:

https://www.insportline.cz/…-tec-heatshe?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
3.9.21 19:17

A nechala bych si to proplatit zaměstnavatelem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
3.9.21 19:18
@JanaK8 píše:
Jako asi to tak dopadne, ale nemáme povolené vlastní spotřebiče, jelikož kolegyni loni chytlo a byl to hrozný prusvih. :roll: A navíc bych ho musela koupit a zaplatit. :)

Na to taky pozor, každý spotřebič musí mít doklad o koupi, pokud není starší dvou let, stačí paragon o koupi, ale jen v případě že to koupil zaměstnavatel. Jinak vlastní věci musí mít revizi, i blbá nabíječka na mobil!!! Kdyby se stal průšvih a nebyla by revize onoho spotřebiče, pojišťovna nic nepokryje, pokud je škoda i na zdraví, je to porušení BOZP, to je pak na kriminál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
3.9.21 19:19
@Kalbe píše:
https://www.insportline.cz/…-tec-heatshe?…

Dík, něco takového jsem myslela, akorát levnějšího. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
3.9.21 19:25

@Havlova

Dneska rano 18 stupňů. Loni jeden den, kdy něco prasklo a nešlo topeni byl extrém 14 stupňů, ale to bylo v prosinci. :) A ne, nemohli jsme jít domů - vem si bundu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat