Zinek na akné

Anonymní
13.6.17 14:02

Zinek na akné

Používal někdo z vás zinek - tabletky, případně zinkové přípravky k léčbě akné?

Pomohly vám tabletky? Za jak dlouho? A kolik jste denně brali?

Já si koupila 15 mg tabletky zinku od Dr. Maxe a mám v plánu brát 2 denně - někde jsem vyčetla, že 30 mg je pro léčbu akorát. Jinde ale zase to, že krátkodobě by se mělo brát i 100 nebo více mg, aby se dosáhlo účinků, takže nevím, co si z toho vzít.

Akné nemám moc rozsáhlé, vždycky tak 3-6 pupínků, některé jsou menší a rychle zahojené, jiné jsou zanícené velké boláky.

Zkusila jsem toho už opravdu hodně, teď dávám naděje zinku a vaše zkušenosti bych ráda slyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

411
13.6.17 14:06

Zinek v tabletách jsem nebrala. Ale používala jsem zinkovou mast. Obrovský zázrak to zas nebyl, ale pořád lepší než všechny ty speciální přípravky na akné. Ale co mi pomohlo je gel z aloe vera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
952
13.6.17 14:10

Mně jakž tatkž pomáhá mast z lékárny Skinoren…Beďarů mám míň, ale i tak se mi dělají…Ale u mě je to bohužel hormonální problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
13.6.17 14:25

Mně pomohla jen hormonální antikoncepce, po 7 letech jsem ji vysadila a teď jsem těhotná a mám pleť zase jako v pubertě :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11288
13.6.17 14:49

Podložené informace o doplňcích najdete zde https://examine.com/…ements/zinc/

Rozhodně neberte více jak 100mg, to je bráno jak bezpečná horní hranice. Pokud jste drobnější postavy, tak to spíše snižte. Různé studie udávají že zinek fungoval v dávkování 30-130 mg denně - tak si vyberte. Začala bych na nížších dávkach, užívala je měsíc a pak po měsících případně zvyšovala.

jinak akné dost záleží co ho způsobuje. Tušíte co vám ho zlepšuje a co zhoršuje? Kde na obličeji ho máte? Jinde na těle? Zhoršuje ho hormonální cyklus? Zlepšuje slunce? Byla jste s tím na kožním?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16859
13.6.17 15:07

Taky me trapi akne, ja to mam urcite hormonalni, pred ms vzdycky vyskacou :roll: :(
Ja jsem si ted nastudovala, ze zaklad je spravna ph kuze, aby se bakterie nemnozily a akne tolik nezpusobily, takze nejakou kosmetiku s ph 5,5, protoze samotna voda barieru porusi :think:
Nasla jsem ceskou prirodni syncare, tak chci vyzkouset

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
13.6.17 15:17
@Anonymní píše:
Používal někdo z vás zinek - tabletky, případně zinkové přípravky k léčbě akné?

Pomohly vám tabletky? Za jak dlouho? A kolik jste denně brali?

Já si koupila 15 mg tabletky zinku od Dr. Maxe a mám v plánu brát 2 denně - někde jsem vyčetla, že 30 mg je pro léčbu akorát. Jinde ale zase to, že krátkodobě by se mělo brát i 100 nebo více mg, aby se dosáhlo účinků, takže nevím, co si z toho vzít.

Akné nemám moc rozsáhlé, vždycky tak 3-6 pupínků, některé jsou menší a rychle zahojené, jiné jsou zanícené velké boláky.

Zkusila jsem toho už opravdu hodně, teď dávám naděje zinku a vaše zkušenosti bych ráda slyšela.

Zinek jsem brala, pleť a vlasy zlepší. Ale to je tak celé, na akné nezabere. Lepší je jíst dýňová semínka, přírodní forma a pár věcí navíc :kytka:

A hlavně to chce hormonální vyšetření, dietu, případně nasadit antibiotika nebo i silnější léky. Kosmetika je tak max. podpůrná záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 15:36

Když jsem mívala akné, tak jsem to zkoušela, ale nebyl to žádný velký účinek. Pomohla mi až homeopatie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
13.6.17 16:03

Já mám na akné pytiol. Ten pokud vím zinek obsahuje. Moc pěkně nevoní a aplikuje se jen na pupínek. Ovšem do 2 dnů je skoro pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16859
13.6.17 16:06

@Imamother zrovna antibiotika a chemii bych teda do sebe necpala :( zakl.chce asi zkusit prirodni veci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 16:31

Ahojky. Já si dávala na noc na akné Sudocream. Jako jediný po všech bojích mi sklidil i sluneční alergii. Navíc je vhodný i pro miminko, takže by to nemělo být nijak špatné. Zkus, za to nic nedáš. Mají ho v Maxovi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
13.6.17 17:22

@Káťa19 Já mám docela dlouhé a útrpné zkušenosti s tím, co může taky způsobovat akné, a pokud to jsou hodně přemnožené bakterie či zánět, holt to jinak nejde. Těžkou angínu si taky neléčíte jen cibulí s medem :)

Nic o tom, že nechce používat chemii, v příspěvku nevidím. Jen dotaz na chemický doplněk stravy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
13.6.17 21:33

S problémy s akné způsobenými hormonální nerovnováhou (po vysazení HA) mám (bohužel) bohaté zkušenosti. Vyzkoušela jsem snad vše, slovy VŠE, ale skutečně je nutné odstranit příčinu a samozřejmě tlumit projevy, aby jsi se cítila lépe. Mně osobně vynikajícně pomohla kombinace kapslí pupalky, kapky Gynex (to je základ), krém Skinoren (dá se koupit v lékarně a je výborný) a čas. Přeji vytrvalost a držím palce! HA je s odpuštěním strašná sr*čka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1238
13.6.17 23:16

Zinek jsem brala vnitřně i se mazala mastí z vnějšku. Nepomohlo mi to ani na pupínek. :nevim:
Později myslím Derminax (ale hrozně drahý). Teď jsem na léčbě boreliozy a to je užívání dlouhodobě antibiotik, mimo jiné Minocyklinu - ten působí proti akné. Tak jsem vysadila Derminax. Myslím, že u mne bude problém hormonální, mám zvýšené DHEAS (zatím jsem se nedostala na endokrinologii, aby mi byl udělán podrobnější hormonální profil, zda zvýšený testosteron či jak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16859
14.6.17 08:41

@Imamother ja to nemyslela zle, tak samozrejme, pokud je to v takove fazi, je lepsi prelecit, ale to bych asi sla rovnou za dr a nepsala na emimino ;)
@Ketu naprosty souhlas, nejhorsi rada je si napsat HA :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama