Život po střední

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 19:42
Život po střední

Šli jste po dokončení střední školy dál studovat, nebo pracovat? A myslíte, že je v dnešní době vysoká škola tak důležitá? Ptám se proto, že jsem se tak trochu zamotala do bludného kruhu a nevím, co by teď pro mě v životě bylo to nejlepší..tak mě zajímají vaše názory a příběhy :) díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 1 inzerát 26.06.19 19:45

Šla jsem na VŠ a do práce, taky jsem si nebyla jistá co chci, tak jsem šla do obojího :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 11065 příspěvků 26.06.19 19:46

Tak záleží co chceš v budoucnu dělat, někde to bez vejsky nejde a někde dají spíš na zkušenosti a praxi než vzdělání :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 26.06.19 19:47

Šla jsem na VŠ, protože bych v oboru pořádnou práci nesehnala. Změnil se trh práce.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 26.06.19 19:47

Vysokou školou nic nezkazís. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 19:47

Taky nevím co budu dělat. Na VŠ nechci, ale kam jít do práce to netuším :nevim:

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 19:54

Delala jsem oboji a nikdy jsem nemela problem sehant praci v oboru..

M-A
Kecalka 429 příspěvků 26.06.19 19:57

Já jsem šla na VŠ, ale hned první semestr mě to nenaplnovalo, tak jsem to ukončila a dělala brigádě, od dalšího školního roku dálkové a pracovat v oboru, který jsem začala studovat (měla jsem štěstí, ale vybírala jsem si co studovat podle toho, abych mohla při studiu pracovat)

zuza92
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 26.06.19 20:03

Šla jsem na VŠ, ale vůbec mě to nebavilo. Navíc jsem už nebydlela u rodičů, tak byly třeba peníze. Ukončila jsem studium a šla pracovat. A jinak mám i kamarádku co má jen ZŠ a práci slušnou, dobře placenou.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 26.06.19 20:08

Vzdělání ti nikdo nevezme a práce je všude dost. Šel bych rozhodně na VŠ.

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4991 příspěvků 26.06.19 20:14

Šla jsem na VŠ a popravdě vidím, jak moc mají v pracovním životě problémy kamarádky, které na tu VŠ nešly. Kdybych neměla VŠ, na současné místo by mě nepřijali, VŠ byla podmínkou. Mnoho zaměstnavatelů VŠ vyžaduje, ačkoliv není potřeba. Jak už tu někdo řekl, vzdělání ti nikdo nevezme a může se ti jednou dost hodit, i když jen jako titul v CV.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 26.06.19 20:26

Já jsem odjela do zahraničí trochu se otrkat. VŠ jsme si dodělala až při práci když jsem se vrátila zpět do ČR a jsem ráda, že jsem odjela hned po střední, protože ve vyšším věku by se mi už asi nechtělo. Chtěla jsem se strašně osamostatnit a jako absolvent bez praxe bych si v té době moc peněz nevydělala, takže by mi asi dlouho trvalo, než bych se dostala od našich a taky je možný, že bych si časem našla přítele a už by se mi nikam nechtělo.

sagina
Echt Kelišová 8034 příspěvků 26.06.19 20:30

Já šla do práce, ale to bylo před mnoha a mnoha lety. kdybych si tehdy chtěla udělat VŠ v oboru, tak tam stejně byla podmínka mít předtím praxi (aspoň tak nám to učitelka říkala, já o ni nestála, takže jsem si info nezjišťovala). jenže časem došlo ve změnách ve školství i požadavcích trhu, takže jsem si VŠ po letech dodělávala při zaměstnání. v současnosti mám holku ve třeťáku, zatím mluví o VŠ, má moji podporu. i když ta VŠ je v jiném oboru, než který studovala na SŠ. říkám si, že vzděláním nic nezkazí a kdyby jí škola nešla nebo zjistila, že obor není to, co si představovala, vždycky si může najít práci v oboru, ve kterém bude mít maturitu.

Lulina999
Kecalka 438 příspěvků 26.06.19 20:31

Pracovat. VŠ, na kterou bych teoreticky chtěla, není v mém městě a dálkově se už studovat nedá. Myslím, že VŠ je důležitá jak kde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 20:36

Studovala jsem 3 vysoke skoly (z toho 2 najednou) a byly to nejlepsi roky mého zivota. Poznala jsem dost skvelych lidi a hlavne se mi neskutečně rozsirily obzory. Uplatnění se SŠ si vůbec nedovedu představit a uprimne ani ty peníze. Mně střední nebavila, ale na VŠ, jak uz to bylo všechno víc do hloubky, bylo to zajimavější. Čím víc člověk něcemu rozumí, tím víc ho to baví.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama