Životopis efektivně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
205
3.12.21 14:13

Životopis efektivně

Ahoj vespolek, máte tip na aplikaci/stránky, kde se dá rychle udělat pěkný životopis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7768
3.12.21 14:26

Ano, MS Word.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
3.12.21 14:37

@Zumpa Není to už dneska málo 😅? Jinak ve Wordu ho mám, ale aby to nebylo málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12170
3.12.21 14:38
@jahodacervena píše:
@Zumpa Není to už dneska málo 😅? Jinak ve Wordu ho mám, ale aby to nebylo málo.

Chceš o sobě snad napsat knihu? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6677
3.12.21 14:41
@jahodacervena píše:
@Zumpa Není to už dneska málo 😅? Jinak ve Wordu ho mám, ale aby to nebylo málo.

a co tam chceš mít, co word neumí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
3.12.21 15:12

Já myslím, že word je ideální a reálně se tam dá udělat dost grafických srandiček (ale myslím, že to se hodí jen v případě zaměstnaní, kde musíš ukázat nějaký smysl pro design, photograf a podobně) a taky jsem si vždy myslela, že životopis se posílá jako pdf dokument :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6677
3.12.21 15:22
@Thrisha píše:
Já myslím, že word je ideální a reálně se tam dá udělat dost grafických srandiček (ale myslím, že to se hodí jen v případě zaměstnaní, kde musíš ukázat nějaký smysl pro design, photograf a podobně) a taky jsem si vždy myslela, že životopis se posílá jako pdf dokument :nevim:

To jsi chtěla asi napsat naopak, ne? Právě tam, kde mám předvést, že jsem kreativec a designér, tak tam bych volila jiný soft, který mi umožní pracovat s grafikou. Pro ostatní drtivou většinu pozic je dostačující ten Word, kde jde hlavně o obsah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
3.12.21 15:24
@vulpes píše:
To jsi chtěla asi napsat naopak, ne? Právě tam, kde mám předvést, že jsem kreativec a designér, tak tam bych volila jiný soft, který mi umožní pracovat s grafikou. Pro ostatní drtivou většinu pozic je dostačující ten Word, kde jde hlavně o obsah.

no, ano myslela jsem to tak, že více grafiky je důležité u graficky založených profesí, což předpokládám tazatel není, jinak by věděl, ale že i ve wordu se dá čarovat pokud člověk hodně chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20321
3.12.21 15:43

Do životopisu nedávej žádné „grafické srandičky“, příčetného zaměstnavatele jen odradíš.

a piš ho pro každý typ zaměstnání tak, aby si zdůraznila to, co je smyslulpné pro budoucího zaměstnavatele.

Nepiš to sáhodlouhé a můžeš klidně něco i vynechat.

A běžný textový editor - např. MS word ti bohatě stačí

Podstatné je aby tam byly tvoje kontaktní údaje, aby tam bylo řečene - hele tohle jsem studovala a tohle jsem dělala a proto se ti hodím do týmu. Nic víc, nadbytečné věci zestručnit třeba do odstavce: další praxe.

Pokud jsem kdysi dávno vystudovala hotelovku, chvíli dělala ve třech hospodách, pak v nějakém krámě a pak jsem šla na mateřskou, tak pokud se hlásím do nějakého obchodu, tak zdůrazním tu praxi v krámě.

Ve skutečnosti nemusí ani psát chronologicky, žejo.

Přehlednost. zacílenost a srozumitelnost jsou to hlavní kouzlo.

Příspěvek upraven 03.12.21 v 15:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7768
3.12.21 15:44
@Thrisha píše:
Já myslím, že word je ideální a reálně se tam dá udělat dost grafických srandiček (ale myslím, že to se hodí jen v případě zaměstnaní, kde musíš ukázat nějaký smysl pro design, photograf a podobně) a taky jsem si vždy myslela, že životopis se posílá jako pdf dokument :nevim:

MS Word umí ukládat jako pdf, tuším od verze 2007.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
3.12.21 15:49

@Zumpa taky jsem neřekla, že neumí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
3.12.21 17:06

Děkuji @Ou :palec: