Co dát dětem od Mikuláše?

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8336
3.12.21 10:29

Co dát dětem od Mikuláše?

Ahoj, už nějakou dobu mi vrtá hlavou, co dát dětem do toho balíčku, který jakože něchává Mikuláš za oknem? Nechci tyhle balíčky rušit úplně, ale štve mě, jak nemám pořádný nápad. Banán, mandarinka, perník, to je klasika. Jenže děti to moc neocení, když ovoce máme v kuchyni neustále, takže nic slavnostního, perník budiž… Chtěla bych se vyhnout čokoládkám, protože se to u nás moc nejí a v tomhle období se ty čokolády ještě nakupí od babiček. Na Velikonoce mám ten samý problém, že nevím, co tam dát a nakonec vždy podlehnu těm čokoládovým figurkám. Jenže potom to po půl roce i víc vyhazujeme, prostě se to u nás moc nejí. Tak prosím, dáte mi nějakou inspiraci, co dostávají vaše děti? Nebo co byste poradily? Starší dítě bude mít 5 let, tak úměrně věku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4007
3.12.21 10:31

Naše děti dostanou různé oříšky, suši, osmiletý syn teď miluje sterilovaný zelí, tak tam bude mít jednu sklenici. Pak ananas, sterilovanou kukuřici a kukuřičky, mladší miluje olivy. A ovocné kapsičky, u nás se moc nekupují, tak to pro ně bude svátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
3.12.21 10:34

Tak u nás se sladkosti ji dost. Takže perník, Nutella, Kinder čokoláda, ovoce, buráky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3713
3.12.21 10:37

Tak nemusi to byt prece jenom jidlo? My jsme dostavali normalne drobne darecky, jednou treba teda i brusle :nevim: neco takoveho, co by bylo hezke uz pred vanoci (lego, plysak, auticko, boby…)…a jestli se teda cokolada u vas moc neji, tak nejak trosku by prave treba udelalo radost? U nas take doma moc sladkosti nebyly, takze na Mikulase to bylo fakt neco, to jsem si setrila snad az do velikonoc, nez byly dalsi :D…a treba ty perniky, ty jsem nesnasela vzdcky a vzdycky tam byly :lol: to je jasny, ze za nas, co jsme jeste meli detstvi za komousu, tak i to nejake ovoce, co jsme nemeli casto, byla parada, dodnes si pamatuju, kdyz tata nekde sehnal cely kokosovy orech, to byl zazitek pro celou rodinou :mrgreen: jak se do toho dostaval vrtackou a rezal pilou na balkone :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11649
3.12.21 10:38

Malá miluje ovoce tak dostane sušené ovoce a mix oříšků od MIXIT
kindervajíčko (prostě to musí být)
nějaké žužlavý bonbony se sníženým obsahem cukru
a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
3.12.21 10:42

Dávám něco málo sladkého a hračku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20902
3.12.21 10:43

Nic, jdeme na mikulaskou a mají ho v pondělí ve školce. Dnes je dostatek přes rok. Podobně s dárky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24056

Dceři dávám i oblečení, letos tam bude mít sukni, kterou si přeje. Pak sladkosti, které běžně nedostává, třeba velké kinder vajíčko a z ovoce kokosový ořech, mango, granátové jablko,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268

Syn miluje ovoce sušené mrazem, takže bude mít v balíčku několik druhů. Pak nějaké ovocné kapsičky a pistácie. No a pak klasika čerstvé ovoce, adventní kalendář s čokoládkama, čokoládového čerta a želé bonbony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.21 10:44

Skoro pětiletý letos dostane jakousi krabičku se sladkostmi a čumí z ní plyšový dinosaurus (Lidl) a k tomu knížku Fiškus a vánoční skřítek. Hodlám se mu tím pročíst do Štědrého večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14769
3.12.21 10:45

Já budu dávat od Albi, Kouzelného čtení Adventní kalendář. Jinak pamatuji si, že nám jako malým babička dávala - ovoce, perník, čokoládu a 50 Kč :mrgreen: později snad 100 Kč.

Nějaký drobný dárek bych tam dala - malé autíčko, barbínu, panenku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41881
3.12.21 10:47

Dostane hrneček s miničokoládkami Kinder a lízátka. Mandarinky dostane od babi. Celkově to nepřeháním, ke sladkému se dostane všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28740
3.12.21 10:47

Děti letos dostanou kindr kalendář a to větší kinder vejce (obojí si příli) a pak pytliček lega z alberta. Ale už jsou obě školní.

Od babičky pak mají domácí adventní kalendář s nějakými sladkostmi typu žvákačka, mmini pytlík gumových medvědů, guma, sponky do vlasů.

V minulost jsem krom sladkostí (ovoce nedávám, to mi přijde v dnešní době jako zbytečnost) dávala oříčky, sušené ovoce, žvýkačky, pečené chipsy, ovocné kapsičky, müsli tyčinky a drobné sladkosti, které ocení. Nebo třeba balení nutely na palačinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55469
3.12.21 10:50

Většinou od všeho něco- ovoce, něco sladkého, slaného nějakou hračku. Letos tam na přání mají společně adventní od Mixitu takže už jen menší balíček, Vali tam najde knihu, uhlí, brambory a ovoce- mandarinky a její oblíbené nashi :lol: a nejstarší taky ovoce a asi tunáky v plechovce kterých má velkou spotřebu :mrgreen:. největší tašku dostane prostřední protože ten by z adventního nic nejedl tak tam bude mít věci co jí, možná nějakou hračku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34019
3.12.21 10:50

Batoleti jsem koupila prstový barvy, myslím, že to využijou i starší 4, 8. Dostanou ovoce. Nějaký mlsky taky.
Mimochodem, jestli to nejíte, tak to daruj po Vánocích dál. Sousedi, kamarádi, komunitní lednice :palec:
Dcera loni dostala občas figurku ve školce, někdo donesl kolekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat