Zkouška na VŠ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 01:28

Zkouška na VŠ

Ahoj, mám na Vás dotaz. Jsem na VŠ a ráda bych si jeden předmět odložila na příští zimní semestr, tohle všechno jde, mám vše zjištěné na studijním a neměl by s tím být problém. Ale zajímalo by mě jak teď pokračovat, abych vás uvedla do obrazu, tak mi sebrali dva pokusy na zkoušku, protože jsem nezvládla 2 zápočty (zdravotní problémy) a potrebuju chvíli času, abych to dohnala, než promarnit i tohle. Tím pádem mi zbývá jeden pokus. Jde mi o to, když si zapíšu za rok tento předmět, budu mít opět 3 pokusy na zkoušku, nebo jenom ten jeden? Omlouvám se, je to nejspíš hloupá otázka, ale radši chci počítat se vším. Díky moc:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5467
9.1.22 02:27

Budeš mít zase 3 pokusy. Ten předmět budeš dělat od začátku. Jen pozor, druhý zápis je i poslední. Možná bych zkusila ještě letos ten třetí pokus, třeba to vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
9.1.22 05:37

Ted uz předmět zapsaný máš, takže vyucujici ti ho musí nějak ukončit, nejde tam nechat prázdnou kolonku a tu doplnit za rok. Tedy vycerpej všechny pokusy na zápočet, pokud to nedáš, mas N a nejsi vůbec pripustena ke zkoušce. Pokud mas vážně zdravotní problémy, na hodně školách je i možnost zakončit předmět že zimního semestru v letním, nebo ve zkouškovém období letního semestru. To se podívej do vašeho studijního řadu. Vyučující ti ale vyhovět nemusí… A stejně by se mělo jednat o zkoušku, ne jen zápočet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
9.1.22 05:40
@Anonymní píše:
Ahoj, mám na Vás dotaz. Jsem na VŠ a ráda bych si jeden předmět odložila na příští zimní semestr, tohle všechno jde, mám vše zjištěné na studijním a neměl by s tím být problém. Ale zajímalo by mě jak teď pokračovat, abych vás uvedla do obrazu, tak mi sebrali dva pokusy na zkoušku, protože jsem nezvládla 2 zápočty (zdravotní problémy) a potrebuju chvíli času, abych to dohnala, než promarnit i tohle. Tím pádem mi zbývá jeden pokus. Jde mi o to, když si zapíšu za rok tento předmět, budu mít opět 3 pokusy na zkoušku, nebo jenom ten jeden? Omlouvám se, je to nejspíš hloupá otázka, ale radši chci počítat se vším. Díky moc:)

Budeš mít zase 3 pokusy. Takže koukej ještě tento poslední využít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36411
9.1.22 05:50
@Anonymní píše:
Ahoj, mám na Vás dotaz. Jsem na VŠ a ráda bych si jeden předmět odložila na příští zimní semestr, tohle všechno jde, mám vše zjištěné na studijním a neměl by s tím být problém. Ale zajímalo by mě jak teď pokračovat, abych vás uvedla do obrazu, tak mi sebrali dva pokusy na zkoušku, protože jsem nezvládla 2 zápočty (zdravotní problémy) a potrebuju chvíli času, abych to dohnala, než promarnit i tohle. Tím pádem mi zbývá jeden pokus. Jde mi o to, když si zapíšu za rok tento předmět, budu mít opět 3 pokusy na zkoušku, nebo jenom ten jeden? Omlouvám se, je to nejspíš hloupá otázka, ale radši chci počítat se vším. Díky moc:)

Jak kde. U nás jsou znovu 3 pokusy, na jiné věhlasné univerzitě, jejíž jméno a pověst je srovnatelná s tou naší, jsou při opakovaném zapsání předmětu pouze dva pokusy. Prostuduj si studijní řády.

Každopádně pokud už máš předmět letos zapsaný, ten poslední pokus využij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
9.1.22 06:13

A ještě si pohlidej počet kreditů potřebných pro postup do dalšího semestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
9.1.22 07:47

Jestli jsi nezvládla zápočty kvůli nemoci (nestihla jsi se odhlásit, nepřišla jsi), tak by ti je omluvili, když doložíš nemoc. Pak bys měla všechny pokusy, a někdy je možné je dělat i později (mimořádně jaro, klasika léto), to se informuj.

Když budeš mít opakovaný zápis, tak máš zase nové pokusy, bez ohledu na vyčerpání/nevyčerpání těch původních. Kdybys měla nějaké vážné problémy, dá se zažádat i o zpětné přerušení studia (na semestr, na dva, podle situace), pak bys jakoby začala ten ročník znova, bez propadlých pokusů - ale ten jeden semestr/rok bys měla přerušené studium a nebyla bys student.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15785
9.1.22 08:12

Co si pamatuji, byval rozdil mezi prelozenim studijni povinnosti a novym zapisem. Pri prelozeni nepribyvaly zadne pokusy, pokud sis prelozila nedelanou zkousku, prelozila sis zaroven i neuspesny pokus, pri novem zapise se jelo od zacatku. Jak tu nekdo psal, byvala moznost si jeden predmet zapsat maximalne dvakrat. To ti presne reknou na studijnim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6774
9.1.22 09:18
@tterka píše:
Budeš mít zase 3 pokusy. Ten předmět budeš dělat od začátku. Jen pozor, druhý zápis je i poslední. Možná bych zkusila ještě letos ten třetí pokus, třeba to vyjde.

Zaleti na univerzite, na MUNI ma student pri opetovanem zapisu jen dva pokusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat