Zkrácený čípek a dráždivá děloha

Anonymní
4.4.20 09:09

Zkrácený čípek a dráždiva děloha

Ahoj co na to platí? Potřebuji ještě tak 3-4 týdny, nejmíň vydržet? Jsem doma, nějaké babske rady? Vaše zkušenosti co platí? Jsem 32tt ale injekce s kortikoidy už jsou týden pichle, takže na ně nemůžu spoléhat…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14581
4.4.20 09:12

Ležet, nohy nahoru a modlit se. Já rodila 33+4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5210
4.4.20 09:53

Nohy nahoru a maximálně na WC a do sprchy, hlavně ale klid v hlavě a nesahat na břicho, to podporuje děložní činnost. Já jsem minulé rodila 28+1 a nyní jsem 33+0 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 10:14

A když ty injekce mám už týden aplikované, to znamená že už nefungují?32tt je pro plíce malého asi ještě málo? Další dávka kortikoidu je riziková nebo se může? Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
6674
4.4.20 11:09

Kortikoidy se nepíchají na zklidnění dělohy, ale pro rychlejší vývoj plic miminka. Kdyby mělo přijít na svět dřív. Určitě máš magnésko, teď nezbývá než ležet, ležet, ležet a nestresovat se!!! Taky co nejméně hladit břicho, žádný sex a jiné činnosti, které dělohu dráždí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
4.4.20 11:12

Jinak z vlastní zkušenosti bylo lepší, když jsem ležela na boku s podloženým břichem, v leže na zádech ta děloha tvrdla mnohem víc. Sama musíš přijít na to, v jaké poloze je to nejklidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2917
4.4.20 15:56

@Petule030 mě třeba nejvíc tvrdne na levým boku, když se odkulim na záda, tak to přejde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
7.4.20 22:42

Já byla kvůli tvrdnutí břicha a čípku 2 cm hospitalizovaná od 28tt. Mohla jsem jen záchod, sprcha a jinak ležet nohy hore. Ale vleže na zádech mi to taky tvrdlo ještě víc, tak sem potajnu lezela na boku. Když jsem se po 6 týdnech ležení v menší nemocnici dostala do krajské nemocnice (Olomouc), tak se divili, proč jsem musela mít nohy nahoru, že je dokazane, že to riziko nesnižuje, naopak lehce zvyšuje (což potvrzuje i slova Kouckého z Podolí). Hlavní je odpočívat, ležet v příjemné poloze, s ničím se netahat. A jinak jsem měla tvrdnutí tak nějak stále a dotáhla jsem to do 37+3, kdy už jsem ty tři dny uklízela a všechno, a podle mě bych vydržela déle, kdyby mi porod nevyvolávali skrz nízkou váhu plodu (kde se taky sekli o půl kg). Proste odpocivej :andel:

Už si nejsem jistá, jak to s těma kortikoidama je, ale mám za to, že účinnost max, týden. Odkaz na starší dotaz
http://www.porodnice.cz/…ortikoidy-11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama