Zkrácený úvazek a lékař

30.3.16 08:09

zkrácený úvazek a lékař

Všem přeji krásné ránko :kytka:
Mám otázku: když jsem v práci na zkrácený úvazek a to 0,6.. chodím jen PO, UT a ST. Tak jsem se nyní dozvěděla že např. v pondělí nemám nárok jít sama se sebou k lékaři. Pouze ve dnech kdy nechodím do práce. No jo jenže můj lékař ( gynekolog) je tam pouze v pondělí. Bohužel v práci je to takové, že by mi to každý omlátil o hlavu :?. děkuju za odpovědi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17568
30.3.16 08:34

Když jsem chodila na částečný, tak jsem se snažila všechny doktory apod. nahrnout na ty volné dny. Ale když jsem potřebovala k nějakému, který ordinuje jen určité dny, tak jsem šla :)

Co ti v práci odpověděli, když jsi vysvětlila, že tvůj lékař ordinuje pouze v pondělí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
30.3.16 08:35

Vyšetření nebo ošetření lékařem upravuje nařízení vlády 590/2006 Sb - okruh a rozsah osobních překážek, kde je psáno, že pokud nebylo možné ošetření nebo vyšetření provést mimo pracovní dobu, pak máte nárok na placené volno na dobu nezbytně nutnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 08:36

@Etcetera78 no zatím nic, jsem doma na paragrafu s dítkem a na to konto mi bylo ještě dodatečně vzkázáno toto. šla bych tam klidně i po práci ale on je tam do 15 hod a to já v práci končim. no je to peklo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8785
30.3.16 08:38

@cherubínek tak ono je to dané zákonem, že k lékařům si mají zaměstnanci chodit ve vlastním volnu, v pracovní době jenom tehdy, pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu. zároveň by mělo být provedeno v zařízení, které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti.

takže pokud lékař ordinuje jenom v pondělí, tak ti asi nezbyde nic jiného, než tam jít v pondělí, ale vyšetření plánovat po pracovní době.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 08:41

@sagina což právě nejde, když máme stejně dlouhou pracovní dobu..i já dělám v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8785
30.3.16 08:47

@cherubínek tak pokud je to zároveň nejbližší lékař, tak potom nárok na proplacení nezbytně nutné doby je. pokud není nejbližší, tak se zaměstnavatel může točit na tom, ale nejsem si jista, nakolik úspěšně, nikdy mě nenapadlo zjišťovat zrovna takový aspekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
30.3.16 08:48

To je nějaká novinka, ne? Já dělám na krátký/dlouhý týden, jako jasně, že když se doktor zeptá, kdy se mi to hodí, tak odpovím, že ve volnu. Ale třeba teď je potřeba udělat vyšetření brzy, tak se neptal a zrovna to vyšlo do mého posledního dne v práci a nikdo se neopupínkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 08:54

No budu to muset vyšpekulovat a nebo si muset na to vzít na celý den dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
30.3.16 08:55
@cherubínek píše:
Mám otázku: když jsem v práci na zkrácený úvazek a to 0,6.. chodím jen PO, UT a ST. Tak jsem se nyní dozvěděla že např. v pondělí nemám nárok jít sama se sebou k lékaři. Pouze ve dnech kdy nechodím do práce. No jo jenže můj lékař ( gynekolog) je tam pouze v pondělí. Bohužel v práci je to takové, že by mi to každý omlátil o hlavu :?. děkuju za odpovědi :hug:

Od toho si platíš dravotní a sociální. ;) Pokud si mě lékař objedná v mé pracovní době (nebo tam jinak není) tak jdu a v práci se stím musí vyrovnat. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.16 08:57

@Fofrník :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: to je přístup :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
30.3.16 09:00
@cherubínek píše:
@Fofrník :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: to je přístup :)

No prostě si to mohu dovolit. Ale chápu, že ne každý je na tom podobně. :) Většina lidí práci potřebuje. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
30.3.16 09:01
@cherubínek píše:
Mám otázku: když jsem v práci na zkrácený úvazek a to 0,6.. chodím jen PO, UT a ST. Tak jsem se nyní dozvěděla že např. v pondělí nemám nárok jít sama se sebou k lékaři. Pouze ve dnech kdy nechodím do práce. No jo jenže můj lékař ( gynekolog) je tam pouze v pondělí. Bohužel v práci je to takové, že by mi to každý omlátil o hlavu :?. děkuju za odpovědi :hug:

Jedna věc je že ti to omlátí o hlavu a druhá, že na to máš nárok. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8689
30.3.16 09:04
@Fofrník píše:
Od toho si platíš dravotní a sociální. ;)

To jako že z tvého zdravotního a sociálního pojištění jde tvému zaměstnavateli nějaká finanční náhrada za dobu, kterou strávíš v pracovní době u lékařů? To asi ne, co? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
30.3.16 09:17
@Titty píše:
To jako že z tvého zdravotního a sociálního pojištění jde tvému zaměstnavateli nějaká finanční náhrada za dobu, kterou strávíš v pracovní době u lékařů? To asi ne, co? ;)

To opravdu ne. Bylo to jen na dokreslení. Nicméně nárok na to má. Je tu spousta takých co jen sosají výhody a do práce nepáchnou. Myslel jsem to spíše v tomto kontextu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama