Zkušební doba a dovolená

Anonymní
15.9.19 20:10

Zkušební doba a dovča

Zdravím mám zkušební dobu do prosince a v prosinci si dovču nemohu vybrat. Chci si ji vybrat v půlce řijna. Měl by mi to zaměstnavatel povolit? Prý vetšinou neproplací tak si ji někdy vybrat musím.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

962
15.9.19 20:16

Ve zkušební době by sis dovolenou brát neměla ale je to o dohodě. Dovolenou si můžeš vybrat i příští rok ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16128
15.9.19 20:16

Dovolit to může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48154
15.9.19 20:35

A ty po té zkušební době chceš končit? Jestli ne, tak ji vybereš až příští rok, ne? A jestli jo, tak ti ji holt proplatit musí. Jinak jo, můžeš ji vybrat už dříve, pokud ti to povolí. Pokud ne, smůla. Dovolenou určuje zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2639
15.9.19 20:54

Ja teda dotaz pochopila tak, ze je ve zkusebce, takze na dovcu jakoby nema narok, ale zaroven zamestnavatel neprevadi dovolenou takze co s tim… leda se dohodnout se zamestnavatelem. U nas by ti spis dovolili dovcu ve zkusebce nez prevedli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1735
16.9.19 07:57
@Anonymní píše:
Zdravím mám zkušební dobu do prosince a v prosinci si dovču nemohu vybrat. Chci si ji vybrat v půlce řijna. Měl by mi to zaměstnavatel povolit? Prý vetšinou neproplací tak si ji někdy vybrat musím.. :nevim:

Proplaci ji leda pri skonceni pracovniho pomeru. Takze se domluvit. Kdyz v prosinci ne, tak at vam to dovoli si vybrat uz v tom rijnu. Nebo se pak prevadi do dalsiho roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
17.9.19 11:38

No ve zkušební době si dovolenou bere fakt jenom blázen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21559
17.9.19 11:41

Dovolenou ve zkušební době jen po dohodě se zaměstnavatelem. Někdy nechce aby se převáděla do dalšího roku, nebo jen určitá část. Tak si ji můžeš vybrat už během zkušební doby. Jinak až potom ( já jsem třeba první 3 měsíce dovolenou neměla, ale pak jsem si těch 6 dní musela vybrat nejpozději do dubna, potom už se musela čerpat nová dovolená)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama