Zkušenost s biopsií ledvin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mráček1
Povídálka 26 příspěvků 20.01.19 19:08
Zkušenost s biopsii ledvin

Dobrý den, čeká mě biopsie ledvin, mám z toho velký strach.. Nemá někdo zkušenost s průběhem? Jak dlouho trvá hospitalizoce? Rozhoduji se mezi Ostravou Porubou a Olomoucem. Díky za každé info. :(

Reakce:
ninondelencos
Povídálka 11 příspěvků 23.01.19 13:59

Je mi líto, že ti neodpověděl nikdo, kdo nějaké zkušenosti má. Jak jsi dopadla? Nebo tě to teprve čeká? Doufám, že budeš v pořádku, ta část kdy člověk čeká na výsledek, je vždycky těžká, ale neboj všechno bude dobrý :srdce: :srdce: :srdce:. :hug:
Snad ti někdo něco tady ještě poradí, já můžu nabídnout jen podporu na dálku :hug:

Demi
Závislačka 3595 příspěvků 23.01.19 14:44

Já jsem sice biopsii ledvin nepodstoupila, ale má ji za sebou můj syn - první ve 2 letech, druhá biopsie v 6 letech. Dělají to, jak na běžícím pásu, není to nic hrozného. Poprvé syna uspali, podruhé nechtěl narkózu, chtěl všechno vidět. Prohlížel si i tu jehlu, kterou se biopsie provádí, a po vyšetření ho dovezli na pokoj, hned říkal, že všechno viděl a povídal si přitom s doktory. Málem jsem omdlela.
Jinak musel ten den ležet na zádech a nepohybovat se. Jinak nic. Výsledky byly tentýž den, takže předpokládám, že už to má zakladatelka úspěšně za sebou.

Mráček1
Povídálka 26 příspěvků 23.01.19 14:59

Teprve na ní půjdu, tak to snad zvládnu.. Spíš si nedokážu představit, celý den ležet, někdo říká, že nebudu moc ani jít na WC..

ninondelencos
Povídálka 11 příspěvků 23.01.19 15:17

To je po vícero zásazích, ležela jsem takhle i po operaci ruky a kolene, byla jsem zacévkovaná a vstát ten první den opravdu nešlo. Dá se to vydržet. Neumím si samozřejmě představit, co vše obnáší biopsie ledvin a s operací pohybového aparátu se to nedá srovnat, ale jeden den nemoct vstát, jde přežít, vezmi si knížku a mobil s daty a půjde to. :srdce: Držím palce, kdy tě to čeká?

Demi
Závislačka 3595 příspěvků 23.01.19 15:30

@Mráček1 jo, synovi to dělali v rámci hospitalizace s jeho nemocí, která trvala 2 měsíce poprvé i podruhé (nejdříve FN Poruba, pak Motol). Jinak to je asi na 2 - 3 dny.
Můžu se zeptat, co tě trápí s ledvinami?

Medvidek117
Nováček 3 příspěvky 14.02.19 04:02

@Demi mužů se zeptat jak probíhá biopsie ledviny u deti? Jak to malý zvládl? Byli jste v nějakém specializovaném nefrotickem centru nebo normálně v nemocnici? Nás to čeká s dcerou. Předem dekuji za jakékoliv informace

Demi
Závislačka 3595 příspěvků 14.02.19 07:45

@Medvidek117 Ahoj, můj syn má vážnou nemoc ledvin, a aby zjistili přesnější dg, udělali mu 1.biopsii ledvin v 1 roce a druhou v 6 letech. Tu první zvládl pod plnou anestezií, při druhé anestezii odmítl - chtěl všechno vidět. Říkal mi pak, že ho stejně nic nebolelo. No nevím, tak myslím, že mu to umrtvili lokálně. Já bych ale i tak asi při něčem takovém omdlela. Na vyšetřovně jsem s ním být samozřejmě nemohla, čekala jsem na pokoji, asi 30 minut, při čemž to vyšetření trvalo asi 15 minut. Dělá se to pod ultrazvukem, bioptickou jehlou, která během krátké chviličky odebere miniaturní kousek tkáně (pár glomerulů). Výsledky byly hotové do druhého dne. Ten den po biopsii měl syn klid na lůžku, asi 2 hodiny měl ležet na zádech na rovné podložce, ale myslím, že to místo, kde jsou ledviny, měl podložené.
Obě biopsie se dělaly v podstatě ambulantně (FN Motol), kde se provádí obecné vyšetření ultrazvukem.
Tvá dcera to určitě zvládne také. Proč na to máte jít?

Medvidek117
Nováček 3 příspěvky 14.02.19 10:24

@Demi má nefroticky syndrom bohužel bez odezvy na léčbu prednisonem. Po těch 2h už mohl třeba na záchod nebo musel ležet 24h? Já doufám ze ji uspí už je chudinka ze všech těch doktoru tak vystresovana ze nevěřím ze by tam sama bez nás vydržela klidně ležet. A neměl syn potom žádné komplikace? A ani později ho to nebolelo (myslím když přestala působit anestézie)

Demi
Závislačka 3595 příspěvků 14.02.19 11:55
@Medvidek117 píše:
@Demi má nefroticky syndrom bohužel bez odezvy na léčbu prednisonem. Po těch 2h už mohl třeba na záchod nebo musel ležet 24h? Já doufám ze ji uspí už je chudinka ze všech těch doktoru tak vystresovana ze nevěřím ze by tam sama bez nás vydržela klidně ležet. A neměl syn potom žádné komplikace? A ani později ho to nebolelo (myslím když přestala působit anestézie)

Máme tutéž dg :-(( Je mi to líto.
Jinak nejlepší a nejzkušenější lékaři s touto diagnozou jsou právě v Motole.
Tou biopsií zjistí, na čem se právě ten nefrotický syndrom zakládá, v čem je příčina.
Kolik má dcerka let?
Syn neměl po biopsii žádné komplikace, po té první jsem ho ani v klidové poloze nemohla udržet. Ale i on byl v určitém traumatu z celého toho procesu - nejen z biopsie, ale i z dlouhodobého pobytu v nemocnicích. Byla jsem stále s ním, hodně jsem se s ním mazlila, obklopovala ho plyšáčky, zvali jsme si zdravotní klauny, chodili do herny. Ale to určitě děláte také :kytka:
Syn už má dnes 11 let, má transplantovanou ledvinu, ale má se dobře :srdce:

Medvidek117
Nováček 3 příspěvky 15.02.19 13:27

@Demi teda trochu me to vydesilo. Transplantace ledviny …to toho mate za sebou hodne …tak prejeme hlavne hodne zdravi. Budu doufat ze tu biopsii mala zvladne a konecne budou doktori vedet co presne ji je

Demi
Závislačka 3595 příspěvků 15.02.19 20:57
@Medvidek117 píše:
@Demi teda trochu me to vydesilo. Transplantace ledviny …to toho mate za sebou hodne …tak prejeme hlavne hodne zdravi. Budu doufat ze tu biopsii mala zvladne a konecne budou doktori vedet co presne ji je

Věřím, že to dopadne dobře a najdou léky, které zaberou. U nás to bylo před 10 lety a od té doby medicína hodně pokročila. Když tak dej vědět, jak to u vás dopadlo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Nejslavnější česká transsexuálka o Mostě!: Z posledního dílu mi bylo smutno!

Kontroverzní seriál Most! patří bezpochyby mezi ty nejpovedenější kousky od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >