Zkušenost s oborem kosmetička?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 15:08
Zkušenost s oborem kosmetička?

Zdravím, dcera je v devátém ročníku tudíž nás čeká velké rozhodnutí kam podat přihlášku, máme v plánu zubního laboranta, kosmeticku a hotelnictví a cestovní ruch. Dcera si stále stojí za kosmetickou, takže se ptám tady jestli se tím to někdo neživí nebo to nestudoval a neřekl by nám o tom něco děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 15:08

Zapomněla jsem dodat,že všechny obory jsou s maturitou,známky má velmi pěkné.

Aduš8
Závislačka 3381 příspěvků 29.01.19 15:13

Pokud má pěkné známky, je jí na kosmetičku škoda. Důležité je, jaký bude mít kapitál do začátku, jestli bude schopna si rozjet vlastní kariéru. Všeobecně jsou tato povolání velice špatně placená, pokud bude pracovat jako zaměstnanec. Já osobně jsem vyučená kadeřnice (mimojiné) a jelikož jsem neměla nikdy dostatek peněz a za minimální mzdu jsem dělat nechtěla, tak jsem si doplnila jiné vzdělání. Hlavně, s touto školou nebude mít žádné jiné uplatnění a šanci dělat něco jiného :nevim:

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.01.19 15:15

proboha proč kosmetičku? Na to jí pak stačí kdykoliv udělat kurz… ať studuje raději něco pořádného, zubní laborant zní dobře

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 29.01.19 15:22

Pokud vim,tak se podavaji dve prihlasky,takze dva obory budete muset vyradit a ja byt Tebou,tak dceri vyradim tu kosmeticku a hotelnictvi ..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 15:24

@Kaileee na to mi vždycky odpoví,že chce na střední,která ji bude bavit, nemůžu ji to vysvětlit,takže proto jsem přistoupila na kosmeticku jako druhou možnost

modravlocka
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 29.01.19 15:24

Jestli má dobré známky, snažila bych se ji jemně dotlačit na toho zubního laboranta. To jediné má z těchto oborů nějakou perspektivu do budoucna.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 29.01.19 15:27

Kosmetička je sice maturitní obor, ale úplně zbytečný, dělá to každá Máňa s kurzem z pracáku, konkurence obrovská, když je krize tak tyhle služby lidi omezí jako první… Nicméně ať si podá tyhle 3 přihlášky, ale kosmetičku bych si nechala jako poslední volbu, tu klidně může v budoucnu dělat i s vystudovaným cestovním ruchem a kurzem…

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 29.01.19 15:27

Pracuji na castecni uvazek jako kosmeticka,vi­zazistka. Je to muj konicek, behem ktereho si odpocinu, uklidnim a tak, bavi me to. Nemam vystodovanou zadnou kosmetickou skolu, jen certifikaty ze skoleni.
Ja bych volila hotelnictvi, to bylo vzdy mym snem, jen jsem ho studovat nemohla. Myslim ze tento obor ma vetsi uplatneni.
Druha vec je, aby to dceru bavilo a skolu dokoncila. Zkus ji vysvetlit ze k praci kosmeticky skola neni potreba. A ze ne vzdy ji bude tato prace bavit. A je dobre „mit neco v zaloze“ :palec: :palec:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 29.01.19 15:28
@Anonymní píše:
@Kaileee na to mi vždycky odpoví,že chce na střední,která ji bude bavit, nemůžu ji to vysvětlit,takže proto jsem přistoupila na kosmeticku jako druhou možnost

A proto je dobre,ze prihlasky musi podepsat zakonny zastupce :palec: ja osobne chtela jit s vyznamenanim na kucharku,mama mi to nedovolila a sla jsem na obchodku,dneska jsem ji za to neskutecne vdecna,i kdyz tehdy jsem drzkovala :mrgreen:

Annnit
Kecalka 205 příspěvků 29.01.19 15:32

Moje svagrova je kosmeticka a stacil ji na to jen asi 6ti mesicni kurz, kam chodila pri zamestnani. Jak uz tu nekdo psal - musi si ale pak rozjet svuj salon, aby to k necemu bylo. Jinak je to platove dost mizerne. Jit na kosmeticku na stredni mi prijde fakt zabite. Ale chapu, ze ji to bavi a zajima. Tak bych ji navrhla, at jde treba na nejakou podnikatelskou skolu (obchodni akademie nebo tak neco), kde se bude ucit i nejake to ucetnictvi a management a na zalozeni vlastniho podnikani se trosku neco nauci (jako v realu samozrejme ne, ale je to urcite smysluplnejsi obor s sanci na pripadnou VS, pokud by si to rozmyslela) a prispela bych ji finance na nejaky dobry kosmeticky kurz, kam by dochazela ve svem volnem case. Takze vlastne budete spokojene obe. Jinak hotelovku mam ja a myslim, ze pro zivot dobry. Sla jsem dale na VS a i kdyz nejsem v oboru, tak pro studia to byla dobra volba, dobre se shanely brigady i prace a relativne snadno se clovek chytne i v jinych oborech (ja delala pro jednu spolecnost provozujici sit rychlych obcerstveni, byla jsem neco jako asistentka managera - dobra startovaci pozice pro holku na vysoke, po skole uz jsem delala managerskou pozici).

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.01.19 15:35
@Anonymní píše:

musí pochopit, že ta škola je k ničemu, že to, co se tam naučí, se naučí i v kurzu, který bude trvat dva měsíce… a ještě to budou novější trendy než na té škole :nevim:

vejilka
Závislačka 4967 příspěvků 29.01.19 15:37
@Kaileee píše:
musí pochopit, že ta škola je k ničemu, že to, co se tam naučí, se naučí i v kurzu, který bude trvat dva měsíce… a ještě to budou novější trendy než na té škole :nevim:

Souhlas. Plno holek si stejně pak ještě musí dodělávat různé kurzy, aby šly „s dobou“

Celeste97
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 29.01.19 15:42

Na kosmetičku jí je škoda ;) snažila bych se jí přemluvit na toho laboranta, bude mít velké uplatnění i slušný plat ;) a věřím že ji to i začne bavit. Kosmetičku si může po škole udělat kurz a dělat to jako koníček kdyz ji to baví :palec:

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 29.01.19 15:43

@Kaileee souhlas, já jsem vyučená kadeřnice, ale bez dalších kurzů a sledování trendů, novinek, technik a přípravků můžu jít tak maximálně natáčet vodovou babkam do důchoďáku, které to nosí 50 let stejně 8) proto sem z toho oboru taky šla pryč, ať kosmetika, kadeřnictví, nehty apod jsou prostě o neustálém se učení a zdokonalování, a ty kurzy potom nejsou levné, to jsou i desetitisíce ročně aby byl člověk trochu v obraze a držel krok s dobou :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >